Pontiac Firebird GTA

Pontiac Firebird GTA

Član
Zbog brzine :)

Ma ovo je auto za zezanje, ici cu nekada i na drag sa njim, a obozavam zvuk V8 motora i bez enterijera ce biti pravi dozivljaj :)
 
Član
Skinuto jos "sitnica" sa Camaro-a koje ce biti prebacene na GTA. Tu su Eibach zadnje opruge, KYB amortizeri, zadnji ventilirajuci diskovi od 293mm zajedno sa celjustima. Idemo dalje... :)

 
Član
Danas zavrseni radovi na Camaro-u, poskidano sve sto mi treba, a najvise me odusevio izduv, komplet od katalizatora je 3", a na kraju se grana na dva kraka od po 2.5". Ima samo jedan minijaturni lonac na sredini, a naravno kod mene nece biti katalizatora, tako da mislim da ce da se cuje vise nego dobro :)

 
Član
Doneta kompletna motorna instalacija i onako ovlas ubacena u motorni prostor, a skoro je zavrseno i farbanje unutrasnjosti.


 
Član
Izvagao sam sav enterijer koji sam izbacio iz Pontiac-a i bas me prijatno iznenadilo koliko sam olaksao auto, za citavih 96kg :) Jbt, samo itison je tezak 20kg, a olaksacu auto i zamenom sedista, samo njih jos nisam izmerio, za sada stojim na -96kg :)
 
Član
odlican projekt!
stavljaj i video na youtube da cujemo onaj tipicno harley zvuk ;)

lijepo je vidjeti da imas masu volje i vremena za slaganje.
 
Član
Danas napokon ubacen motor, leg'o k'o mlijeko :) "Nabacena" i nova lamela, a montiran i menjac. Stavljen/napravljen je jedan krak nosaca menjaca, drugi cu za par dana, posto "tranny crossmember" ne moze ni od jednog ni od drugog auta da se namontira, vec mora da se prepravi, napravicu jedan od ta dva koja imam. Iznenadilo me koliko je auto olaksan i koliko su motor i menjac izmedju ostalog laksi od onih fabrickih, a to se lako da videti po visini prednjeg kraja nakon ubacivanja motora i menjaca.



Evo da se vidi kolika je za sada razlika u visini, sad i ranije:
 
Član
Stare fabricke opruge i sportske opruge Eibach sa Camaro-a.


Skinut stari auspuh koji je imao zadnji lonac i jedno 15kg vise :)


Skinuti i fabricki amortizeri.


Montirani KYB stelujuci amortizeri i Eibach opruge.


Zadnji "LT1" diskovi vs. fabricki.


Da bih zamenio zadnje celjusti, potrebno je skinuti i nosace celjusti, a da bih to uspeo morao sam da skidam i polusovine, ali to ide kao od sale na Pontiac-u :) Takodje sam otvorio diferencijal da proverim u kakvom je stanju, a i da pripremim sve za zamenu dihtunga diferencijala i ulja.


Nosaci celjusti, levo LT1, desno fabricki. Moracu da modifikujem jedan ili drugi, videcu jos sta je lakse i bolje, kako bih montirao LT1 celjusti.


Ovako ce da izgleda disk kad se namontira :)


Ovo je visina zadnjeg dela sa "novim" amortizerima i oprugama.


LT1 sajle za rucnu vs. fabricke koje takodje treba da se zamene.


Stavljeni clutch slave cylinder i alnaser.


Prva polovina nosaca menjaca :) :) :)


Stavljen zatezac kaisa.


Potom je opran motor.




Stavljen zadnji kraj auspuha onako samo na dva nosaca (pre toga je trebalo odvarivati neke nosace koje su bajaci ranije varili, a stavio sam fabricke koji su isti i na Camaro-u), LT1 sajle rucne i opran komplet auto ispod.


I za kraj samo prislonjen alternator, nastavljam sutra :)
 
Član
Danas se radilo na prednjim kocnicama. Prvo su skinuti fabricki "ogromni" diskovi od 267mm koji su takvi da cine ujedno i glavcine. Tu su i novi "LS1" diskovi od 303mm.


Ovako to izgleda kada se skinu diskovi/glavcine.


Potom je skinut unutrasnji stitnik diska, posto ce se dve od tri rupe za srafljenje koristiti za nosace za nove kocione celjusti, to su ove dve rupe levo.


Ovo je ostalo posle seckanja :)


Pa onda odvajanje diskova od glavcina :)


Tu su i nosaci kocionih celjusti.


Opet se malo seckalo i evo sta je otpalo i ostalo :)


Burgija 10mm da prosiri rupe, pa onda ureznica 12mm.


I stizemo do ovoga.


Na kraju samo montirane celjusti da vidim kako ce to da izgleda, a sutra treba da pokupim glavcine sa masinske obrade, pa da se nastave radovi :)
 
Top