Pontiac Firebird GTA

Pontiac Firebird GTA

Član
Danas je napokon upaljen motor, iz drugog pokusaja :) Pre par dana sam pokusao da ga upalim, samo je verglao i nista vise. Ustanovio sam da nema varnice niti napajanja na bobini i posle malo cackanja po netu i istrazivanja po Service manual-u, vidim da nisam zakacio jedan konektor za koji sam mislio da je od klime :) Zakacih ga malopre i auto kresnu na pola kljuca. Nisam ga dugo drzao da radi, nekoliko sekundi posto bi me komsije ubile, nemam nikakav izduv, znaci samo izduvne grane i nista vise. Devojka me zvala posle pola minuta, mislila da je pocelo da grmi :) :) :)

Uglavnom, najbitniji deo posla je zavrsen, ovo ostalo bi trebalo da budu samo finese.
 
Član
jel' prvi put nije htio, al' drugi put upali iz prve :lol:

auto je brutala , ti ga cinis brutalnijim :cool:
 
Član
Spojena je i servo pumpa zajedno sa cantrom i sipano ulje. Na LT1 motoru se ona nalazi sa druge strane motora, pa sam morao da kupim creva i povezem to lepo, a cantru sam stavio pored akumulatora. Fiksiran je i ECU, u gornjem levom uglu, a stavljen i akumulator. Idemo dalje lagano :)

 
Član
LT1 radi kao sat, a trenutno imam problema da podesim hidraulicno kvacilo, nema Boga da ubacim ni u jednu brzinu :)

http://www.youtube.com/watch?v=IKD-cuxtluM&feature=youtu.be
 
Član
Zamenjeno i ulje u menjacu



Resen problem sa kvacilom (grebala je viljuska kvacila o korpu, spala je opruga koja drzi druk lager :)), isproban auto i nemam reci. Vozio sam svasta u zivotu, ali ovo ide kao mutavo, bukvalno ne smes gas da pipnes, lomi sediste koliko Nm ima. Prvo ga probao moj drugar, majstor gde smo radili menjac, izaslo pola naselja na ulicu koliko auto grmi :) Na kraju kad se vratio, samo dize ruke i kaze, "Shone, ovo ima mnooogo snage" :) :) :)
 
Član
Doslo jos malo delova iz USA, fabricki farovi, srafovi i opruge za stelovanje istih i termostat za LT1 motor.

 
Član
Uradjeno jos dosta posla za vikend, a uslikah samo usis koji sam stavio kao privremeno resenje dok ne isecem otvor ispod pecurke, produzim usis i spustim ga iza maglenke koje vise nemam :)

 
Top