Pontiac Firebird GTA

Pontiac Firebird GTA

Član
Krenulo se sa pripremama za vadjenje motora i menjaca :)



Inace, ako je ko slucajno zainteresovan :), motor i menjac su na prodaju i u odlicnom su stanju. Menjac presao manje od 500km nakon kompletne reparacije, a na motoru zamenjeno sve zivo od senzora, preko kablova, kape, ulja, filtera, svecica, dihtunga..., presao 83000km :)
 
Član
Od oglasavanja motora i menjaca iz Pontiac-a se izdesavalo dosta toga :)

Prvo se sasvim slucajno ispostavilo da drugarov drugar ima camac i da je nabavio motor koji mu ne odgovara posto ima aluminijumske glave, a da mu ovaj moj bas odgovara i dogovorimo se mi da samo zamenimo motore. Taj njegov motor je takodje 5.7l V8 ali iz sledece generacije Corvette/Camaro/Firebird-a, tzv. LT1 motor od 300KS :) Potencijal motora je bruka, samo sa drugom bregastom, softverom, boljim izduvom i usisom tu je 400KS :)

Onako usput saznah da je decko kupio ceo auto iz USA i da je u pitanju Camaro 1993g, sa manuelnim menjacem T56, a to je upravo menjac koji je isao i na Viper V10 motor :)

Uglavnom, kupih ja i ostatak auta sa sve manuelnim menjacem za neke male pare, tako da ce uskoro da se pakuje LT1 5.7 V8 koji ide sraf na sraf kod mene u Pontiac, a V10 ce da priceka ipak, posto je ovo dosta bolja varijanta za sada. Motor je dosta laksi od V10, a uz minorne preravke kao sto sam naveo ide na 400KS, sto je vise nego dovoljno. Jos jedna interesantna stvarcica je da taj Camaro ima felne 17" od Corvette C4, mnogo dobro izgledaju :)

Sad za vikend skidam motor i menjac i idem po LT1/T56, pa ce biti i slicica.
 
Član
:icon_eek: drama rijetkost ko i na ovim balkaniskim prostorima da ima tako sta :cool:;)

Ajd slikaj i te felge :icon_smile:
 
Super je..hm sigurno i trosi al hej ko voli nek izvoli :D
Svaka cast drug.. jesi sredjivao ovo ispod njega. zahrdjalo pravo.. sredi to..ako nisi ...a ostalo je super klasika :D
 
Član
Uhhh, trebalo je preziveti danasnji dan, vadjenje motora i menjaca, dovozenje i odvozenje istih, slepanje Camaro-a... :)

Uglavnom, LT1 motor i T56 menjac su tu, Pontiac je jedno 30cm visi napred :) i polako se spremamo za dalje korake.


 
Član
Juce sam pokusao da spojim menjac i V10 motor, zvono menjaca odgovara i kaci se kako treba, ali je problem u spojnickoj koja je kod ovog T56 menjaca kraca jedno 5-6cm nego kod Viper-ovog. Takodje postoji i razlika u adapter-u koji ide izmedju menjaca i zvona, tako da je pala odluka da se za sada definitivno ubacuje LT1 motor/T56 menjac :)

Velike su peripetije za sada sa Viper-ovim motorom, a ovo ide na sraf, tako da je za sada plan takav. Naravno, ne odustajem od V10, ali ce sacekati neko vreme, a onda cu za njega kupiti komplet njegov T56 menjac spakovati lepo sve :)

Ovaj LT1 motor fanricki ima 300KS i, kao sto rekoh, bez nekih preteranih muka ide na oko 400KS, sto je sasvim dovoljno, pa cemo tako i ici za sada :)

Dobra stvar je i sto sam u kontaktu sa jednim deckom iz USA koji takodje ubacuje Viper V10 motor, samo u Camaro trece generacije (motorni prostor je identican mom GTA), tako da cu onda za svoj projekat imati sve potrebne informacije kada dodje do toga.
 
Član
Evo ih i slike Camaro-a koji ce biti donor velikog broja delova, a ostatak ide na prodaju :)







Pocele su pripreme za ubacivanje motora, a odlucio sam da zamenim kompletnu instalaciju i ubacim svaku zicu i prekidac iz Camaro-a u Pontiac :) Ipak je auto iz USA i koliko sam gledao nigde nista nije seceno, izolovano, petljano..., dok je Pontiac godinama bio kod "mahera" koji su se trudili da sve zivo improvizuju, tako da mi je ovaj Camaro dosao kao porucen.

Zamenicu i kompletan enterijer, kad vec imam, a lepsi mi je i moderniji :)

Pitam se samo, da li ce biti problema posto Camaro ima air bag-ove za vozaca i suvozaca, pretpostavljam da nece biti komplikacija ako prebacim bukvalno sve u Pontiac.

Prvo sam rasturao Pontiac:



Onda je dosao red na Camaro:

 
Član
Danas se ceo dan radilo :)

Ofarban motorni prostor:


Potom je skinut stari brake booster:


Skinute pedale/papucice sa Camaro-a:


Pripremljen setup za manuelni menjac (pedale i hidraulicno kvacilo), a tu je i brake booster sa Camaro-a:


Skinute pedale/papucice sa Firebird-a i moze se videti razlika, nedostaje nekoliko rupa za hidraulicno kvacilo:


Montirane pedale/papucice:


Ovde treba probusiti dve rupe za srafove i jednu veliku kuda ce se provuci hidraulicno kvacilo:


Ispod papucice gasa se jedna rupa "potrefila", a drugu treba probusiti:


Stavljen i brake booster sa Camaro-a:


Enterijer je gotovo sav pocupan i nece se vracati, a da bi to sve delovalo lepse, krenulo se na farbanje unutrasnjosti u crnu boju:


I na kraju jos dve slicice pre polaska kuci :)


Evo je i komandna tabla od Camaro-a koja ce ici u Firebird:
 
Top