Poliranje alu felgi

Poliranje alu felgi

Član
.nOKe je napisao(la):
to cu nosit da se zavari.. tj zakituje alu kitom

eee to, to me zanima kako se radi,gledao sam raznorazna ostecenja,nekako se vari i poslije ko novo,nisam znao cime se to radi
 
Član
gdje se moze naci taj alu kit,imam ja jednu parnicu na felgi,rado bi je popravio, nije strasna,ali mi ide na zivce,prethodna vlasnica negdje zagrebala:icon_mad:
 
Član
dumpors je napisao(la):
jaba78 je napisao(la):
-Suki- je napisao(la):
nije to temeljna to je alu,nema vise sta tu skidati.....sad imas veliki problem....
jel ima ko u odžaku da ima neki kulturniji pijesak za ALU???

@noke....dobro ti to radis jebo ti sebe.....svaka cast...

Danas kupio skid boju hajdi rekoh nemam sta izgubit kad ono ipak je ono neka temeljna boja sva se podigla sa skidom tako da ce mi puno olaksat :D

@noke.. sorri ako ti kvarim temu samo sam jos ovo htjeo reci ;)
Ne moze biti temeljna,nazalost, jer pijesak nicemu ne oprasta,nego se aluminij mozda prekrije slojem patine koju skid boja skine pa se cini da je bolje. To se mora kitovati sve,a taj sto ti je radio bez komentara:icon_evil:

Ipak grijesite evo kako reaguje na skid boju

DSC00429.jpg


Rezultat danasnjeg rada ( nekih 2 sata ) dok sam se malo uhodao sa skid bojom

DSC00427.jpg



DSC00428.jpg


Znaci ipak je neka temeljna boja

Ovu felgu sam skoro zavrsio. Uglavnom ide na ovo spritzkit pa farbanje
 
Član
pratim ovu temu od pocetka,i sve pohvale noKe,ekstra radis,svaka cast!!!
imam namjeru da radim svoje felge,htio bih da to ja odradim,da bude mojih ruku djelo,al' iskreno strah me da nesto ne ujbem,pa da ne ispadne skuplja pita od tepsije...vidim da vas ima dosta znalaca,pa ako mozete da mi pomognete sa par savjeta...
imam na astri standardne opelove felge,mislio sam nesto majmunisati da ofarbam unutrasnjost krakova u crno,da se dobije dojam vecih felgi i da ih naravno ponovo prefarbam i ispoliram...
cime da ih farbam/lakiram,da li onim obicnim sivim sprejem za felge ili sa spricom kod lakirera,kako bi ih trebao polirati,tj prvo osmirglati,zestoki sam laik po tom pitanju...i ustvari,da li se moze ovo sve odraditi na ovim felgama...



kada covjek gleda u felge,kao da nisu alu,nema uopste onog tipicnog alu sjaja,obicna dosadna siva boja,ima li tu pomoci? :icon_rolleyes:
 
Član
Shelby je napisao(la):
kada covjek gleda u felge,kao da nisu alu,nema uopste onog tipicnog alu sjaja,obicna dosadna siva boja,ima li tu pomoci? :icon_rolleyes:

svemu drug ima lijeka. ali ako lijek trazis u spreju, zaboravi. nema dobro ofarbane felge bez sprice i odgovarajuceg laka. moj ti je savjet samo sprica. buraz i ja ofarbali smo bruku felgi spricom i mogu ti reci da samo sprica daje onaj sjaj i jednolicnost, dok sprej vremenom izgubi sjaj, i sve vise vremenom matira i naravno brze se i guli usljed pranja i mehanickih ostecenja.

poliranje felgi do visokog sjaja ne stoji svakoj felgi, zna se koje se felge poliraju do visokog sjaja.
 
Član
A kako bi to moglo ispasti ako bih recimo kupio u radnji boju po izboru,mjesanu na masini, sa metalik dodatcima, perlom itd.i da mi sve to upakuju u sprej,jer navodno to mogu uraditi. I odprilike koliko je dovoljno baze za 4 felge. kasnije bi trebao bezbojni mat lak jer i to navodno postoji i daje najbolje rezultate na felgama.
I ja sam laik ali planiram definitivno na proljece zimski set lakirati pa sta bude.
 
Legend
Liga je napisao(la):
Moram priznati da si se u stelio... iskustvo je cudo... :cool:

... svaka cast ... ;)

hvala ligsone :icon_smile:

jedna konacno gotova..
1 poliranje
165522_10150089547645353_569855352_6649319_6437121_n.jpg


2 poliranje
163810_10150089547575353_569855352_6649317_3860875_n.jpg


nasao sam neku shemu za zastitu poliranih dijelova, termi dinamicko lakiranje, koje bi trebalo da se moze vezati cak i na poliranu povrsinu, ispolirat cu jedan cep pa cu odnijeti da vidim hoce li boja ostati, ako to bude.. smatrajte da se moze uradit i plastifikacija felgi :)
 
noKe izvini sto ti ovako govorim al ti brate nemas pojma :icon_cry:














Salim se ba,ti nisi normalan,ja mislim da sanjas polirane felge :p svaka cast,opet drama !! :D :D
 
Član
fkt trebas firmu otvorit za poliranje i te zajebancije,mani se faksa,ubi lovu,pa studiraj nekad kasnije:cool::cool::cool:
odes u travnik i zavrsis,pojedes cevape i zavrsis faks,usput ti je:D
 
Član
sta koristis od masinica??
nemoj mi reci da udaras sve ''na ruke''
stvarno dobro izgleda,ako nijhe porblem objasni malo oko tog alu kita...kako sta,koliko kosta gdje uzeti i tako to....
Hala
 
Top