Poliranje alu felgi

Poliranje alu felgi

Legend
nema veze, sve sto si napisao je istina, ja cu samo dodati da fabricki polirane felge nikad nisu polirane na ovaj nacin kao sto mi to radimo, ako pogledate ats cup, centra turbo, bbs rm/rs, nakon sto se skine plastifikacija ispod povrsina nije idealno ravna vec imaju neki "risevi" za koje se upravo "veze" plastifikacija..
 
Član
.nOKe je napisao(la):
nema veze, sve sto si napisao je istina, ja cu samo dodati da fabricki polirane felge nikad nisu polirane na ovaj nacin kao sto mi to radimo, ako pogledate ats cup, centra turbo, bbs rm/rs, nakon sto se skine plastifikacija ispod povrsina nije idealno ravna vec imaju neki "risevi" za koje se upravo "veze" plastifikacija..

Ziva istina kad sam oljustio plastiku ispod je ostalo sve kao da je samo smirglom proslo, al dorbo i ovo sto mi radimo je fino,ljepse nego da se samo ofarba
 
Član
ono fabricki je samo fina obrada na programskoj masini...
e sad na ovim novijim felgama je u pitanju neka naprednija tehnologija,ali opet nije poliranje sa pastom,vec opet neka prezizna obrada metala....
 
Legend
RE: Poliranje alu felgi > update 9.1.2011 ibiza cupra felge

Evo nesto novo..
Seat ibiza cupra felge..
6x16 et 35

Felge su bile u solidnom stanju, klasicna mana ovog tipa felgi je da pocne spadati plastifikacija, kao sto je i na ovima bio slucaj.. pa evo nekih slika



Uploaded with ImageShack.us

to bi bilo to..

sto se tice samog poliranja, standardno, skid boja za skidanje plastifikacije, poce sam sa 250, 350, 400, 600, 800, vodobrusno 1000, 1500, 2000 stim da predlazem da se uradi i sa 3000 kada je ovako ravna felga.. ostaju risevi

stavljati dosta vode, i nakon svake zavrsene granulacije, felgu posusiti i vidjeti gdje su ostali risevi da se to moze izvuci..

pozdrav do sljedecih fela :D


Uploaded with ImageShack.us

ova je bila ostecena..


Uploaded with ImageShack.us

pocelo struganje


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

ispolirane..


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Član
fino si ti to uglanco ;) interesuje me sta je sa ovoga izmedju kraka. jel samo prljavo ili?? nekako mi beze da kraci sljaste a ovo izmedju da ostane beze :D

kontas valjda na sta mislim :icon_biggrin:
 
Legend
Frenkie-3B je napisao(la):
i ti noke posta majstor svog zanata,svaka cast na odradjenim felama

hvala druze :)

punisher je napisao(la):
jesi ti saniro ostecenje po onom rubu ili si nosio negdje ???

ja sam sanirao ostecenje..

emir_89 je napisao(la):
fino si ti to uglanco ;) interesuje me sta je sa ovoga izmedju kraka. jel samo prljavo ili?? nekako mi beze da kraci sljaste a ovo izmedju da ostane beze :D

kontas valjda na sta mislim :icon_biggrin:

znam na sta mislis, dogovaram sa brumom, taj dio ce se najvjerovatnije farbati ;)
 
Legend
RE: Poliranje alu felgi < update 17.1.'11 pjeskarenje

evo nesto novo, prvi put se i ja susrecem sa ovim..

Uzeo sam ove felge na poliranje..
rh (neki model) 8.5x16 i 10x16
ofarbane u neku cudnu boju..


Uploaded with ImageShack.us

nakon neuspjelog skidanja boje klasicnom varijantom sa skid bojom, odlucim da ih ispjeskarim :)
evo rezultata..


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

sutra poliranje !
 
Top