Poliranje alu felgi

Poliranje alu felgi

IGY

Član
nisu osteceni nimalo, nego sam kontao ih osvjeziti i sa vana, jer moram ih otvoriti da ih iznutra ocistim
a to se moram nakaniti jedan vikend :)
a znas da sve volim sam raditi pa zato pitam cime poliras :) nije mi do para nego do cejfa ono kad sam sebi nesto uradis :D
 
Legend
jbg.. dok nebih vidio tvoje farove nebih ti mogao reci puno,ali ako nisu potamnili i to, mozda da krenes sa 1000 vodobrusno i onda dokle imas zivaca smirglati..

poslije toga uzmes neku dobru pastu (imas namjenski za ove stvari, u interexu ja gledao, cini mi se da je sonaxova) i ispoliras to mangupski i eto ga ;)
 
Član
.nOKe je napisao(la):
bit ce jos slika svakako i po danu..


s1ck je napisao(la):
svaka cast noke dobro uradjen posao ;)
kako popravljas malo vise ostecene rubove?

imas ovdje objasnjeno djelimicno kako se moze dotjerati rub ;)

http://www.youtube.com/watch?v=LxxG4A4OgHI&feature=related

Jel treba napomenuti sta bi bilo da nam ona turpija upadne u felgu tokom ovog zanimljivog procesa, ili mozda prst :icon_smile::icon_smile::icon_smile:

Ostalo mi se svidja :D:D:D
 
Član
EDO_GTI je napisao(la):
Zanima me kad se ispolira felna kao na slike gore ,moze li se prec lakom dali prijanja?

Ne prijanja druze. Mozes lakirat bezbojnim ali kad god udari kamencic u felgu ostane rupica na bezbojnom.
 
Član
jaba78 je napisao(la):
EDO_GTI je napisao(la):
Zanima me kad se ispolira felna kao na slike gore ,moze li se prec lakom dali prijanja?

Ne prijanja druze. Mozes lakirat bezbojnim ali kad god udari kamencic u felgu ostane rupica na bezbojnom.

Aha ,meni sad ima kao neki lak ili plastika neka ne znam sto je,i dosta je to trajalo
 
Član
Moze plastificiranje bezbojnom plastikom al nemam pojma dal to neko radi kod nas ???

A mozes samo neki dobar vosak uzeti pa ponovis dva - tri puta godisnje i ima da se sijaju ko sijalica :D
 
Član
Aha,jel se auto non stop vozi pa sam mislio da ih lakiram da nebi gubio sjaj ,probacu da predjem lakom pa cu javit sto ispada :)
 
Legend
fabricka plastifikacija je sasvim drugo nego bezbojni lak
ja nisam probavao ali mi nema logike da se bezbojni lak zadrzava (primi) na idealno ravnu povrsinu (polran dio felge)

probaj, pa vidi koliko ce to drzati, samo nadam se da ce nece pocet odmah ljustit, pa si dzaba polirao i farbao

ja sam svoje felge ispolirao davno, i svaki mjesec samo jednom predjem pastom i nikad nije potamnila,pozutila i slicno.. tako da ne vidim svrhu plastificiranja, kad je tako
pozz
 
Član
.nOKe je napisao(la):
fabricka plastifikacija je sasvim drugo nego bezbojni lak
ja nisam probavao ali mi nema logike da se bezbojni lak zadrzava (primi) na idealno ravnu povrsinu (polran dio felge)

probaj, pa vidi koliko ce to drzati, samo nadam se da ce nece pocet odmah ljustit, pa si dzaba polirao i farbao

ja sam svoje felge ispolirao davno, i svaki mjesec samo jednom predjem pastom i nikad nije potamnila,pozutila i slicno.. tako da ne vidim svrhu plastificiranja, kad je tako
pozz

A jesi li probao mozda neki vosak, pa mozda neces morati svaki mjesec. Ja nisam, nemam na cemu :icon_sad: ali sam cuo da moze par mjeseci da izdrzi da ne pipnes nista.
 
Legend
vosak sam koristio, ma fra i extra je stvar.. to svakako poboljsava efekat "ogledala" ali da nesto pruza zastitu, i ne znam bas :D
 
Član
i ja sam bas o tome razmisljao da nema za cem da se zadrzi lak, jel su felne sa mercedesa i bile su dosta oljustene i pocela je zastita da se podize .Eto danas sam ocistio zastitu i ispolirao extra izlazi za sad :)
 
Sto se bezbojnog tice vec receno, ne moze ostati, pocne se guliti, i izgubi sjaj polirani dio... Dovoljna vam je zastita da na kraju poliranja par minuta na masini polirate nekom krpom, svila il' nesto pastom za poliranje aluminija, ima zastitu u sebi i moze drzati, preporuceno je svakih mjesec dva preci sa njom radi odrzavanja sjaja, ko hoce polirano da "sljasti" mora se zrtvovati! Sto se plastifikacije tice, citao sam davno na nekom forumu u HR ima firma koja se bavi lakiranjem i plastifikacijom felgi, te oni tvrde da se polirani dio ne moze plastificirati, navodno da ne postoji bezbojna plastifikacija koja bi mogla drzati dugo taj sjaj, de da navodne improvizacije koje postoje "navodne plastifikacije" su propali pokusaji, da gubi sjaj i zuti polirani dio, znaci ovo ja prenosim sta sam citao, ne mogu naci link, ako naletim javim... A, isto su spominjali sto se plastificiranih felgi tice, tamo pise da je to ujedno boja i plastifikacija, koja se nanosi na felge u nekoj peci, pa se to "pece" i tako ostane, da ne ide obicni lak, i umjesto bezbojnog plastifikacija sa njega, vec da je sve to ujedno, da ide posbna vrta laka koja je pomijesana sa plastifikacijom, ide u tu neku pec gdje se nanosi i izlazi gotov proizvod. Puno toga su ti momci pisali, firma je njihova pa se bave sa time itd... Joj krivo mi ne mogu naci linka nikako, ima godina sigurno kako sam to gledao!

Sorry noke ako je off!
 
Top