Poliranje alu felgi

Poliranje alu felgi

Legend
Eh ovako, iskoristio bih ovaj topic da pokazem kako sam odradio OEM audi s3 felge jednom momku iz Mostara..

Kad sam dobio felge bile su onak u srednje ocajnom stanju, realno mogao ih je i bolje cuvat, al Boze moj, ne pazimo svi bas najbolje nase ljubimce.. nebitno..

Dakle, pokazat cu sta sam uradio na jednoj felgi (trenutno sam odradio jednu od cetiri felge koje radim..) i ova je bila najlosija (to je bio zahtjev kupca, da odradim najlosiju felgu prvu..)

Izgled felgi kada sam ih preuzeo..


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Eh onda malo skid boje, pa jos malo skid boje, pa dosta struganja, smirglanja da se dobije ovo :


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
kao sto vidite, ispod boje felge, naisao sam na aluminij, ali neki hrapavi, pa sam morao strugati, smirglati dok nisam skinuo ravnomjerno,da bih mogao nastaviti sa smirglanjem..

pa jos malo smirglanja
300,400,500,600


Uploaded with ImageShack.us
800,1000


Uploaded with ImageShack.us

& now magic happens :)

vodobrusni 1000,1200,1500,2000, purol univerzal i dobijem ovo LIKE$


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

kakve su bile, ja sam prezadovoljan kako su "ispale", updateovat cu temu kako budem nastavio sa radom..
 
Legend
skid boja pa onda izaberes neki metalni predmet, sve zavisi na koji nacin zelis radit (mozes stavit felgu na auto, dignes na dizalicu i udri, ili ako ne na podu, onda ganjaj kakav nastavak na busilicu/brusilicu i udri sa njim :icon_biggrin:
 
Legend
bit ce jos slika svakako i po danu..


s1ck je napisao(la):
svaka cast noke dobro uradjen posao ;)
kako popravljas malo vise ostecene rubove?

imas ovdje objasnjeno djelimicno kako se moze dotjerati rub ;)

http://www.youtube.com/watch?v=LxxG4A4OgHI&feature=related
 
Član
kad su jace osteceni rubovi to se rjesava aluminijskim varovima i onda smirglanje..
samo zasto koristis purol on je dosta gruba kovinska pasta skoro ko 1200 smirgl tako jaku granulaciju ima..
sad za najbolji efekt trk u bolje zeljezarije po sisal četku i finu pamučnu četku.. gruba i fina kreda i ima da se sjaji ko pasje mudo :)

i ako se vec mislis time profesionalno baviti naruci ovo

http://cgi.ebay.de/Polierset-200-mm-6-Teilig-Felgen-Polieren-Kiesow-/120393099614?cmd=ViewItem&pt=Auto_Felgen&hash=item1c07fce95e

imas dovoljno krede za 5-6 setova felga odraditi kako treba a alat ti moze sigurno odraditi i 10 setova da se ne pokida
 
Legend
ja sam uspio ovo odradit smirglom, isao sam od 60 pa sve do 800 suho, poslije je bilo vodobrusno.. i ja sam zadovoljan za pocetak kako je ispalo
sto se tice krede, ima se to kupit i kod nas, i mogu reci da je dosta bolja od purola, ja idem purol pa onda kreda i na kraju ma fra vosak za zastitu, i dobro se pokazalo..
 
Legend
bas tim redoslijedom i ispadne super,ja sam npr nakon purola nitrom prebrisao povrsinu , pa onda kredom preko , efekat je......ogledalo

reci mi druze za taj vosak od (ma fra ) , ima li ga gdje na netu za kupiti , posto u mojoj blizini nigdje nema zastupnistva
nekad sam kupovao vosak u sprici , poput sprice za staklo,.....sonax , ali ni toga vise nema za kupiti u mom kraju , a straha dobra stvar i kao zastita , a i sjaj tek do izrazaja dodje
 
Legend
gotova jos jedna
ja zadovoljan


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

na zadnjoj slici se vide 2 polirane (ovu 1 cu polirat jos jednom), jednu sam ogulio skroz a ova cetvrta ceka bolje dane (kad prodju ispiti :D)
 
Legend
imam busilicu samo, to je sve sto trebas ;)
ali vecinu radim rukom, smirglanje od 300 do 2000 sve rukom ide
 
Legend
RE: Poliranje alu felgi,farova, sajbi

enesss je napisao(la):
bas tim redoslijedom i ispadne super,ja sam npr nakon purola nitrom prebrisao povrsinu , pa onda kredom preko , efekat je......ogledalo

reci mi druze za taj vosak od (ma fra ) , ima li ga gdje na netu za kupiti , posto u mojoj blizini nigdje nema zastupnistva
nekad sam kupovao vosak u sprici , poput sprice za staklo,.....sonax , ali ni toga vise nema za kupiti u mom kraju , a straha dobra stvar i kao zastita , a i sjaj tek do izrazaja dodje

ja mislim da je bolji uljani za ove stvari ;)

a sto se tice ma fra voska, to imas kupit u svakoj prodavnici auto kozmetike, na pumpama, interex, mercator, mora biti, ovdje kod nas to ima na svakom koraku cini mi se :D
 
Legend
sve zavisi koja je felga (kolika je povrsina koja se treba polirati) zatim izvedba felge (jer nije bas isto polirati felgu koja je ravna, i ona koja ima neke izrazene detalje), i ma tu jos dosta faktora, od toga je li felga ostecena (je li potrebno radit rubove, i slicno)

cijenu dogovaram sa musterijama, kada pogledam felge

no mogu okvirno reci da je cijena poliranja od 100-300km, zavisno od toga opet kazem, jel se polira samo falc, velicina felge i sve ostalo..
 
Legend
ove cemo da vratimo iz mrtvih :)

dsc01272nc.jpg
 
Legend
RE: Poliranje alu felgi,farova

juce sam radio farove, clio 2002god
farovi poprilicno losi..
stanje prije poliranja
34401_451904480352_569855352_5825792_4527820_n.jpg


progres
34401_451904485352_569855352_5825793_501265_n.jpg


gotov proizvod
34401_451904490352_569855352_5825794_3927323_n.jpg


poslije toga je covjek dovukao i lagunu mk2, i nju sam radio ali nisam imao kad da slikam :D
 
Legend
ma donesi, uradit cemo ih :p

skrojit cemo neku cijenu za tebe :)

smirgl papir, zavisno od toga koliko je ostecen far, i onda neku finiju pastu..
 
Top