Poliranje alu felgi

Poliranje alu felgi

Član
bice to sigurno ko pasje mudo kad zavrsis s njima ;)

a kako saniras ovakva ostecenja (ovo na rubu)
 
Legend
kavaz je napisao(la):
bice to sigurno ko pasje mudo kad zavrsis s njima ;)

a kako saniras ovakva ostecenja (ovo na rubu)

nesto ja izvlacim brusom, a nesto nosim na kitovanje..

Lav je napisao(la):
nisi trebao pjeskariti. ostaju preduboki risevi i reljef

ne ostaju uopste ;)
opet.. sve zavisi kakav je metal ispod, tj kvaliteta same izrade felge, ali ove je bilo nemoguce kvalitetno ocistiti bez da se pjeskare.. i sigurno cu ubuduce koristit ovu tehniku za skidanje boje kod zahtjevnijih felgi..
 
Član
Zavisi isto sta koriste ovi sto pjeskare. Kod mene su koristili krupan pjesak pa nije dobro ispalo

100_0630.jpg


Sad imam problem sto se ova temeljna tesko da skinuti.

100_0631.jpg


Ovo je rezultat od 1 sat rada sa 80 smirglom, prsti mi otpali :icon_mad:.

Morat cu probat sa skid bojom
 
Član
nije to temeljna to je alu,nema vise sta tu skidati.....sad imas veliki problem....
jel ima ko u odžaku da ima neki kulturniji pijesak za ALU???

@noke....dobro ti to radis jebo ti sebe.....svaka cast...
 
Član
-Suki- je napisao(la):
nije to temeljna to je alu,nema vise sta tu skidati.....sad imas veliki problem....
jel ima ko u odžaku da ima neki kulturniji pijesak za ALU???

@noke....dobro ti to radis jebo ti sebe.....svaka cast...

Nema u tom je problem ovo sam radio u livnici. Nisam ih planirao polirat tako da bi mogao spritzkitom preci i izravnat povrsinu pa onda ide lakiranje. Ovo je svakako rezervni set felgi pored ovih imam 15" Celicne i 18" alu sto koristim ljeti.
 
Član
nemoze to sprickit izravnati.....to si trebo nakitovati na tanko sa onim soft kitom pa presmirglati....brzo bi bilo gotovo...pa onda sprickit....
 
Legend
-Suki- je napisao(la):
nije to temeljna to je alu,nema vise sta tu skidati.....sad imas veliki problem....
jel ima ko u odžaku da ima neki kulturniji pijesak za ALU???

@noke....dobro ti to radis jebo ti sebe.....svaka cast...

2 jaba : to je neprofesionalnost onog ko ti je radio, bas je pretjerao :)

2suki, ovaj covjek koristi pravo sitan pjesak, ja sam samo celicnom cetkom skinuo ovaj kvarc sa felge i picim dalje..
 
Član
-Suki- je napisao(la):
nije to temeljna to je alu,nema vise sta tu skidati.....sad imas veliki problem....
jel ima ko u odžaku da ima neki kulturniji pijesak za ALU???

@noke....dobro ti to radis jebo ti sebe.....svaka cast...

Danas kupio skid boju hajdi rekoh nemam sta izgubit kad ono ipak je ono neka temeljna boja sva se podigla sa skidom tako da ce mi puno olaksat :D

@noke.. sorri ako ti kvarim temu samo sam jos ovo htjeo reci ;)
 
Član
jaba78 je napisao(la):
-Suki- je napisao(la):
nije to temeljna to je alu,nema vise sta tu skidati.....sad imas veliki problem....
jel ima ko u odžaku da ima neki kulturniji pijesak za ALU???

@noke....dobro ti to radis jebo ti sebe.....svaka cast...

Danas kupio skid boju hajdi rekoh nemam sta izgubit kad ono ipak je ono neka temeljna boja sva se podigla sa skidom tako da ce mi puno olaksat :D

@noke.. sorri ako ti kvarim temu samo sam jos ovo htjeo reci ;)
Ne moze biti temeljna,nazalost, jer pijesak nicemu ne oprasta,nego se aluminij mozda prekrije slojem patine koju skid boja skine pa se cini da je bolje. To se mora kitovati sve,a taj sto ti je radio bez komentara:icon_evil:
 
Legend
ma ne kvarite temu, slobodno pisite, tema i jeste da se iznose misljenja i da raja skonta sta im je najbolje radit kad budu radili poliranje..

i ja isto mislim da je ovo kod jabe nestrucnost majstora koji je raido pjeskarenje, bas ih je ubio..
 
Legend
ima jos posla oko ove, nadam se da ce se dati dobro ispolirati, trebao bi ovo zavrsit do sutra (ovu jednu)pa cem vidjeti kako ce izgledati
 
Top