Policajci pucali u vozača koji nije htio zaustaviti automobil

Policajci pucali u vozača koji nije htio zaustaviti automobil

Član
ma nermin ustao na lijevu nogu danas, raspolozen za ubiti nekog, s zoljom :D...:cool:
kaj te muci njofra :lol:
 
Član
dellas je napisao(la):
Alo ljudi, da su ga malo provukli kroz pendrek ok, ali oni pucaju i time rizikuju da ce ubiti jednog klinca od 21 god, pa nek je i ukrao taj auto, nek je narkoman i sta vec, dobice kaznu na sudu i eventualno batine, ali da pucaju to je katastrofa!

Ma nek pucaju.Samo u Sarajevu ima navodno nekoliko stotina pravomocno osudjenih na slobodi neki cak i za ubojstvo a ovakvi ubiju nekoga s autom i izadju na slobodu za pola godine ili ne odleze nikako.Kuglu u vuglu i zdravo.Cuj ti mudonje nije stao policiji i to klipan od 21 bilo je i meni i 19 godina pa mi nije padalo napamet ovakvo nesto.
 
dellas je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
Stoj!...pucat cu!....a on lagano pa prema njima... sta bi vi uradili da neko na vas krene autom??? jel vas nekada auto pljusnulo vodom iz bare ispred vas???dali sta kada pozeljeli makar jednu zolju pri ruci da se malo osvetite???
ja bi pucao kad mi pocne blicati kao najavu da ce me preteci od pozadi,ili kada seljak okrene glavu od mene i prelazi cestu jer se pravi budala i zna da cu stati,a takodjer i kada pretice na punoj liniji neki babin sin a ide meni u susret...
Ljudi moji,ovaj degen je pokusao da fakticki zgazi policajca(htio da ga trzne,ali sta bi ti pomislio da neko krene na tebe autom) koji je taj dan ujutro mozda odbacio dvoje djece u obdaniste i krenuo na posao da obavlja svoju duznost na radnom mjestu,i ja bi pucao(naravno ne u glavu,ili u druge vitalne dijelove) jer mi to zakon dozvoljava i propisuje mi da radim svoju duznost i cistim grad od takvih hajvana(ne bukvalno,ali ako nekoga opametis isto ti dodje)... :icon_rolleyes:

Brate taj ti ne blica da se kurci nego da te obavesti da ne bi i ti krenuo u preticanje, meni se 100 puta desavalo da za malo zavrsim u kanalu zbog toga. Tako da nema razloga da pucas:D

ima jedna ruckica,nalazi se sa lijeve strane od volana,moze se gurati naprije i nazad kao i gore pa cak po potrebi i dole...Ta ruckica se koristi za obavjestavanje svojih protivnika u saobracaju da zelis da povecas svoju prosjecnu potrosnju goriva za 0.5 do 2 L goriva time sto bojkotujes njegov penzionerski stav prema brzini na taj nacin sto ces povecati rizik izlijetanja iz slijedece krivine uslijed vece brizine s kojom se zelis kretati na toj dionici,a pritome te ometa protivnik u saobracaju(vozilo ispred)... :D
 
Član
mladost ludost, mozda se malo i popije i sta sad ga treba upucat, mozda ga cura ostavila ili se jebala s njegovim jaranom, bolne su to stvari da bi covjek mislio i na policiju;)

poenta je da sam totalno protiv oruzja bilo ko da ga koristi, brate pendrek i udri ako treba al ubiti nekog to nije zdravo... ovaj je lose postupio to stoji ali daleko od toga da ga treba ubiti ...ne kontam vas ljudi stvarno cuj 'nek pucaju' , nek ovo neko ono, ja bi i sl..boze sacuvaj i sakloni jeste psiho :cool:
 
jbg, ja sam za to da se kao u turskoj za kradju kaznjava sijecenjem ruke kojom je krao....ja ne kradem i nemoram se bojati!!!A slazem se za svako zaostravanje zakona,jer ako ja ne grijesim nigdje cega onda da se bojim,a treba malo omladinu dovesti u red jer se svega nakotilo.... :icon_mad:
 
Član
cccccccccc kako ne mogu ove sto komentarisu a i ne procitaju tekst kako treba :icon_mad:

nije lik samo prosao, da se nije zaustavio, nego lijepo pise da je "krenuo na njih autom" sto znaci i napad na sluzbeno lice koje se u tom slucaju osjecalo ugrozenim. slazem se sa nerminom 1000000000000%. ko je regularan i ne pravi se idiot (ne mislim na krsenje saobracajnih propisa, nego na ova ku*cenja) nece mu se nista lose ni desiti...
 
Član
Ima li jos svedoka da je on krenuo na njih sa namerom da ih zgazi ili mu je kolega svedok:lol:
 
:D
emir_89 je napisao(la):
cccccccccc kako ne mogu ove sto komentarisu a i ne procitaju tekst kako treba :icon_mad:

nije lik samo prosao, da se nije zaustavio, nego lijepo pise da je "krenuo na njih autom" sto znaci i napad na sluzbeno lice koje se u tom slucaju osjecalo ugrozenim. slazem se sa nerminom 1000000000000%. ko je regularan i ne pravi se idiot (ne mislim na krsenje saobracajnih propisa, nego na ova ku*cenja) nece mu se nista lose ni desiti...

jooooj,volim sto sam pametan... :lol:



rodila me majka :D

dellas je napisao(la):
Ima li jos svedoka da je on krenuo na njih sa namerom da ih zgazi ili mu je kolega svedok:lol:

jbg,dellas..mozda i nije uopste zaustavljao,mozda ga je onako u prolazu koknuo... mozda mu je jaho zenu pa se vracao od nje i ovaj ga snimi??? jebiga ko ce mu ga znati,mi mozemo komentarisati ovaj tekst jer niti sam ja niti si bio ti tu,ovo sto nam ovdje pisu to i mozemo komentarisati,a dali ga je tandzarom ili laserom gadjao i zasto to samo dragi bog zna... :lol:
 
Član
dellas je napisao(la):
Ima li jos svedoka da je on krenuo na njih sa namerom da ih zgazi ili mu je kolega svedok:lol:

to je recimo posteno pitanje ?
zasto to odmah uzimati za istinito samo zato sto pise, normala da nece napisati da su pucali iz cista mira (a moguce je:D) i da ce se oni ograditi..ok malo ih recimo i trznuo ali cim su mogli pucati znaci nije bilo 'opasno'...

stoji da je on prekrsio zakon, to niko ne osporava ali to nije razlog da te neko ubije ljudi aman jarabi ;)
ima drugih sistema za suzbijanje kurcenja, a jbga mora neko i to nebi valjalo da smo svi fini, bilo bi dosadno a policajci bi ostali bez posla a to je znacajan broj ljudi :cool:

p.s. kako nermin rece mozda mu lik zenu puco pa ovaj da mu vrati ha ja, nije sve kako se cini :D
 
Član
Mozda je lik slusao ovu stvar u kolima:)
<iframe width="560" height="349" src="http://www.youtube.com/embed/-UGEzJmM0Ig" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

http://www.youtube.com/watch?v=-UGEzJmM0Ig&feature=related
 
Član
moj Miraleme hoš se kurčit :icon_rolleyes:
Suljagiću nije u Turskoj ;) Inace šerijat je jako zanimljiv :cool:
 
niksa je napisao(la):
moj Miraleme hoš se kurčit :icon_rolleyes:
Suljagiću nije u Turskoj ;) Inace šerijat je jako zanimljiv :cool:

jbg,slab sam sa zakonima tamo..hehe
ali u svakom slucaju sam za stroije kazne,ne za smrtne ali ako sam zgrijesio nek mi sude...
 
Član
Sve policijska drzava do drzave :icon_twisted: mamu im njihovu, pucaju zbog saobracaja, idioti :icon_mad:
 
Član
^lan 17.
(Upotreba vatrenog oru`ja)

(1) Pri vr{enju slu`benih poslova policijski slu`benik upotrijebljava vatreno oru`je samo ako na drugi na~in ne može:
a) za{tititi sebe ili druge od neposredne prijetnje smr}u ili ozbiljne povrede;
b) spriječiti izvr{enje krivi~nog djela koje predstavlja ozbiljnu prijetnju `ivotu ili integritetu, te li{iti slobode osobu koja predstavlja ozbiljnu prijetnju `ivotu ili integritetu i suprotstavlja se policijskom službeniku;
c) odbiti napad na li~nost koju osigurava;
d) spriječiti bjekstvo lica zate~enog u vr{enju krivi~nog djela protiv integriteta dr`ave, terorizma, ubistva, otmice ili ugro`avanja sigurnosti leta aviona ili drugih zra~nih motornih vozila, te{ke kra|e, razbojni~ke kra|e, razbojni{tva ili silovanja;
e) spriječiti bjekstvo lica li{enog slobode zbog izvr{enja krivi~nih djela iz tačke d) ovog ~lana ili bjekstvo lica za kojim je izdata potjernica ili bjekstvo lica za koje postoje osnovi sumnje da je izvr{ilo krivi~no djelo iz ta~ke d) ovog člana;
f) spriječiti bjekstvo lica zate~enog u vr{enju ostalih krivi~nih djela za koje se goni po slu`benoj du`nosti, ako postoji osnovana sumnja da }e upotrijebiti vatreno oru`je i time ugroziti policijskog službenika ili građanina.
(2) U slu~aju iz stava (1) ovog ~lana policijski slu`benik upotrijebit }e vatreno oru`je samo ako upotrebom fizi~ke snage, palice ili drugih sredstava prinude ili na drugi na~in ne može da osigura izvr{enje slu`benog zadatka.
(3) Pod upotrebom vatrenog oru`ja smatra se usmjeravanje vatrenog oru`ja prema licu.
(4) Ako je to u datim okolnostima doga|aja mogu}e, policijski službenik neće hice usmjeriti u vitalne dijelove tijela.

^lan 18.
(Upozorenje o upotrebi vatrenog oru`ja)

(1) Prije upotrebe vatrenog oru`ja, policijski slu`benik du`an je da na to upozori lice prema kome ga namjerava upotrijebiti.
(2) Pod upozorenjem za upotrebu vatrenog oru`ja smatra se verbalno upozorenje kao i rukovanje oru`jem sve dok isto nije upotrijebljeno u skladu sa ~lanom 17. stav (3) ovog pravilnika.
(3) Policijski službenik će dati dovoljno vremena da se upozorenje posluša, izuzev ako bi to, u datoj situaciji, uzrokovalo rizik za službenika ili prijetnju ozbiljnom povredom ili smrću drugih i ako okolnosti diktiraju potrebu za neodložnom akcijom radi zaštite života policijskog službenika ili drugog lica.
(4) Ako su se ispunili uslovi za upotrebu vatrenog oru`ja iz ~lana 17. stav (1) ta~ka d) ovog pravilnika i lice po~ne da bje`i, policijski slu`benik poku{at }e da ga zaustavi, uz istovremeni poziv: "Stoj, pucat }u!"
(5) Ako lice ne stane, policijski slu`benik }e ponoviti poziv, pa ako lice ni na ponovljeni poziv ne stane, a ne postoji druga mogu}nost za li{enje slobode, policijski slu`benik }e upotrijebiti vatreno oru`je.
(6) No}u, u gustoj magli, na nepreglednom terenu ili u {umi, kao i kad lice bje`i prema {umi ili u pravcu objekta gdje se mo`e sakriti, vatreno oru`je mo`e se upotrijebiti i poslije prvog poziva licu da stane.
(7) Policijski slu`benik ne}e ispaljivati metke upozorenja.
 
mislim da je kolega "M5 nitro" htio reci da je sluzbenik postupio po pravilniku.... bio je zivotno ugrozen jer ga je vozac automobila ugrozavao time sto je krenuo na njega sa autom... gotovoooo ;)
 
Top