Policajci pucali u vozača koji nije htio zaustaviti automobil

Policajci pucali u vozača koji nije htio zaustaviti automobil

Član
Po opisu dogadjaja lik je pokusao da izbaci policijsko auto sa ceste, ljudi su pucali navodno u gume, al su i njega profulali pa pogodili u nogu :)
Mislim mediji napumpavaju situaciju, kao da je momak nevin il ti je od nekog guze sin, cim je to radio opravdavam pucanje jos bi ga optuzio za pokusaj ubistva policajaca...
Kad te zaustavlja, stani ljepo pise na palici stop..i naravno kakav razlog imas da bjezis ako si naravno ispravan, pod ovim ispravan nemislim da si prekoracio brzinu il nes slicno da te moze kaznit, to je saobracajni prekrsaj, jebat ga platices..
 
Član
Salle je napisao(la):
ma vala ne odobravam nasilje i frajerisanje, pa bilo s koje strane ona išla...

danas je takav problem, što ako policajcima odobriš da imaju pravo biti rigorozni, oni to zloupotrebe, pa bi danas sutra pucali tako na svoje privatne (tj. van posla) neprijatelje, kako bi im se osvetili šta već...

drugi problem, je s druge strane, što ako se dopusti ta današnja pravda ljudi, pravda slobodnog kretanja i sl., ljudi počinju to zloupotrebljavati, svi mi znamo da je danas više kriminala već prije rata, svi znamo da se ljudi lakše upuštaju u kriminalne radnje zato što znaju da za to nece odgovarati ili i ako budu odgovarali da ce to biti nešto tako malo i sramotno... a policajcima su ruke vezane, nemogu ništa protiv kriminalac, jedino ih opominjet nemojte nemojte!!!..

i fakat, riješenja skoro da nema za ove probleme...

ja sam za malo rigorozniji sistem, neka policajac ima pravo i pucati ako to treba... (ali morali bi biti onda bolje učeni, kontrolisani i sl. a ne da se dešava kao u americi da grupa njih pretuku neke momke ni krive ni duzne, ili ubijaju ljude po ulici isl.)
:D

Mnogi demokraciju koja povlaci ljudske slobode svataju kao anariju,posebno u nasim svjeze demokratiziranim zemljama.U Americi se i za manju stvar dobiva metak pa se ti kurci.
 
Član
elvis_h je napisao(la):
Prema dostupnim informacijama, policajci su tijekom redovite ophodnje pokušali zaustaviti automobil. No, umjesto da se zaustavi na policijsku naredbu, vozač je više puta krenuo na policajce pokušavši ih na taj način izgurati, što mu je na kraju i uspjelo.

Imali su pravo da pucaju i nek' su pucali....
 
Član
menjic je napisao(la):
PA ne treba biti rigorozniji, samo treba da se primjenjuje postojeci, ali na sve isto, e u tom je problem sto je tebi stric meni tetak onom brat onom tata i tako dalje.
Problem je sto kakav god da se sistem napravi ce biti neko ko a nece postovati, odnosno ne neko nego mnogo njih, a bice i oni drui kojima je krivo sa pravom na ove prve.
Ako je zakon, zakon je nema izuzetaka.
Treba biti rigorozan, bar kod nas u BiH
Da hoce staviti policajca na svakoj raskrsnici i da zaustavljaju STO VISE mogu auta samo pojas da naplacuju.. bio bi nam budjet duplo veci a da negovorim sto bi dobili na saobracajnoj kulturi
Svi znamo reci kad udjemo u HR ili bilo koju drugu zemlju "polako ovdje, hrvati su zeznuti" il "nebacaj smece da te neprijave" a u Bosni to rade kako je kome cejf.

Kad bi ga svi primjenjivali nebi nam trebala EU, oni bi se borili da udju u BiH a ne mi u EU
 
Član
menjic je napisao(la):
Cuj odobravate pucanje, sta vam je ljudi, od kud znate zasto je momak bjezao prije svega, ili nije ni bitno, jedno je pobjeci s autom drugo je ubiti covjeka, jeste ludi sta vam je ???

Nek mu provjeri tablice, stinu ga, jave sledecoj patroli da blokiraju put, oduzmu vozacku ..... ima milion nacina i mjera kakvo pucanje ? Pa da je pucao na nekog vaseg i pogodio ga ili nedaj boze ubio sta bi onda rekli ? Nesreca jebiga, sto je bjezao jel ???

Na neke druge ljude trebaju pucati, koji rade druge stvari a ne na klince koji pobjegnu s autom.

Ne mogu da vjerujem.

Svako od nas je nekad prekrsio zakon pa da se takovo ponasanje policije tolerise pola bi nas bilo odavno parkirano na groblju.

Svaka cast policiji, da ih bogdo vise vakvih ima ;)

Zapitaj se ti da je ubio on nekog tvog bjezeci od policije sa autom, zato nam je vakva drzava sto policija nema nikakve ovlasti i svak radi sta mu je ceif ;)
 
Član
a sto niko nije bjezao dok je bila titova policija? odmah radio pendrek. sad kakva drzava takva policija. mada prije se nije ni moglo bjezati stojadinom i tristacom
 
Član
Alo ljudi, da su ga malo provukli kroz pendrek ok, ali oni pucaju i time rizikuju da ce ubiti jednog klinca od 21 god, pa nek je i ukrao taj auto, nek je narkoman i sta vec, dobice kaznu na sudu i eventualno batine, ali da pucaju to je katastrofa!
 
Član
ako im je ugrozio zivote onda je ok sto su pucali, u suprotnom im treba oduzeti oruzje...nije to za svakakvog manijaka :cool:

npr. ja ih nekad ne primjetim u zbunju i ne stanem i sta trebaju me upucat jel :icon_biggrin:
ili jos gore probit mi gumu :D


p.s. @ dellas potpis ;)
 
Stoj!...pucat cu!....a on lagano pa prema njima... sta bi vi uradili da neko na vas krene autom??? jel vas nekada auto pljusnulo vodom iz bare ispred vas???dali sta kada pozeljeli makar jednu zolju pri ruci da se malo osvetite???
ja bi pucao kad mi pocne blicati kao najavu da ce me preteci od pozadi,ili kada seljak okrene glavu od mene i prelazi cestu jer se pravi budala i zna da cu stati,a takodjer i kada pretice na punoj liniji neki babin sin a ide meni u susret...
Ljudi moji,ovaj degen je pokusao da fakticki zgazi policajca(htio da ga trzne,ali sta bi ti pomislio da neko krene na tebe autom) koji je taj dan ujutro mozda odbacio dvoje djece u obdaniste i krenuo na posao da obavlja svoju duznost na radnom mjestu,i ja bi pucao(naravno ne u glavu,ili u druge vitalne dijelove) jer mi to zakon dozvoljava i propisuje mi da radim svoju duznost i cistim grad od takvih hajvana(ne bukvalno,ali ako nekoga opametis isto ti dodje)... :icon_rolleyes:
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
Stoj!...pucat cu!....a on lagano pa prema njima... sta bi vi uradili da neko na vas krene autom??? jel vas nekada auto pljusnulo vodom iz bare ispred vas???dali sta kada pozeljeli makar jednu zolju pri ruci da se malo osvetite???
ja bi pucao kad mi pocne blicati kao najavu da ce me preteci od pozadi,ili kada seljak okrene glavu od mene i prelazi cestu jer se pravi budala i zna da cu stati,a takodjer i kada pretice na punoj liniji neki babin sin a ide meni u susret...
Ljudi moji,ovaj degen je pokusao da fakticki zgazi policajca(htio da ga trzne,ali sta bi ti pomislio da neko krene na tebe autom) koji je taj dan ujutro mozda odbacio dvoje djece u obdaniste i krenuo na posao da obavlja svoju duznost na radnom mjestu,i ja bi pucao(naravno ne u glavu,ili u druge vitalne dijelove) jer mi to zakon dozvoljava i propisuje mi da radim svoju duznost i cistim grad od takvih hajvana(ne bukvalno,ali ako nekoga opametis isto ti dodje)... :icon_rolleyes:

Brate taj ti ne blica da se kurci nego da te obavesti da ne bi i ti krenuo u preticanje, meni se 100 puta desavalo da za malo zavrsim u kanalu zbog toga. Tako da nema razloga da pucas:D
 
Top