Pokretanje Vlastitog Biznisa?

Pokretanje Vlastitog Biznisa?

Član
bmwscaner je napisao(la):
@ knezho

A cuj moje usluge trebaju svima imali oni para ili ne :D svi moraju kuce graditi svi moraju farbati stanove objekte fasade :D s tim da pokrivam sve od sistema suhe gradnje ( knauf , rigips, lafage... ) stiropol fasade i aqua panele, farbanje svih vrsta objekata, kvarcnih podova , unutarnjih i vanjskih povrsina,ugradnja laminata i visegodisnje iskustvo sa talijanskim dekorativima i tapetama , ali djaba obaraju se cijene i sve manje se gleda na kvalitetu rada bitna je samo brzina i uvijek neko placanje preko racuna sa sacekom pricekom i sta ja znam kojim sve ne cekom samo sve manje solarnog placanja ( pare na sunce ) samo u ovoj godini ja i kolega smo na cekanju za 4000e.. Da nema privatnih kuca i stanova koje ljudi kolko tolko uredno placaju nebi mogli funkcionirati..

Hehe , ma da razumijem te... jos malo pa ce neki poceti kruske za jabuke sistem. Ali ako se vec hoce pravit` ozbiljna firma onda je marketinska i pravna strana firme jaaako bitna. Recimo ja imam rodjaka koji je pravnik i honorarno radi za mene. Kao prvo ne pocinjem sa radom ako nema love i nista bez pismenog ugovora. Sto kazu bolje je dzaba sjedit` nego dzaba radit`. A ako ima love a mulja nesto kao nema se i to, imam za te slucajeve rodjaka koji je pravnik, sastavi tuzbu i posaljem kopiju ovome sto zaHebava... da vidis kako se nadje lova na brzinu jer prvo sto bi tuzbom izgubio vise a drugo losa reklama ne treba nikome.
Bitna stvar je takodje da se ne treba ogranicavati na grad u kojem zivimo. Ako je neko u SA recimo, sta fali otvoriti kancelariju ili sta vec u BL, Mostaru... Realno mali su kod nas gradovi za lokalne biznise.


mokeBass je napisao(la):
po mom misljenju najbolje je otvoriti neki fast food, da je jeftino a kvalitetno.... netreba nekog bogzna kesha, dobro se zaradi
Jeftino a kvalitetno, jako tesko izvodljivo ako nisi ti proizvodjac (mesa) ili ne radis sa nekim proizvidjacem u kooperaciji.
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
@ eror moji starci sade duhan i mogu reci da pristojno zive od toga evo ove sezone za 4 mjeseca oko 600 kg duhana proizveli to ti ga je otprilike 10 000e a mozda i vise jer tuča je unistila 90% duhanskih nasada u hercegovini , ali nije to bas lagana zarada ali zato netrazi velika ulaganja tj, skoro pa nikakva , susara za duhan cca 100m2 i jedan mali motokultivator i jedan veliki sve skupa 3-4 000e i eto ga sadis duhan svake godine i pusis ko lud :D dodje jedna tuča ili susna godina i ode ti na guzicu cijelu sezonu tako da to moze biti samo usputni posao a nikako se prepustiti samo poljoprivednoj proizvodnji jer uvoz ubija sve. A jos sto ti kazes BRENDIRANI duhan .... tesko je postati brend pogotovo u duhanskoj industriji
Evo npr imam i 150 sadnica maslina prosle godine smo ja i djed proizveli 70 litara ulja ( pola sadnica mi tek sljedece godine dolazi na rod a druga polovica je mladja od 10 godina) i to je ulje top kvalitete 2 u BiH prosle godine. Ali djaba nemozes naci trziste gdje ce ti biti placeno u roku i najvise mi se zgadi kad dodje netko uzme 2-3 litra pa ga moras ganjati da ti da j...ebenih 50-60 maraka jer kad je dolazio po ulje nije imao pri sebi pare.. i tako dalje i tako dalje..

znam jarane i ja sam radio sa slicnim stvarima, jbt em sto te ubije u pojam, das mu ispod svake cijene i opet ti ostane duzan
 
Član
mokeBass je napisao(la):
po mom misljenju najbolje je otvoriti neki fast food, da je jeftino a kvalitetno.... netreba nekog bogzna kesha, dobro se zaradi

Tale na Ap :cool:

Al otvoriti pored osnovne, srednje skole jos ako u blizini nema konkurencije pun pogodak
 
mokeBass je napisao(la):
po mom misljenju najbolje je otvoriti neki fast food, da je jeftino a kvalitetno.... netreba nekog bogzna kesha, dobro se zaradi

Dobar posao, ako ces sam 99% posla odradjivati, i znati se nositi sa konkurencijom, koja te moze unistit, sto slanjem inspekcija, sto razno raznim drugim smisalicama, taj posao ugostiteljstva moras biti dobro sposoban da vodis, ne bitno sta, restoran, fast-food, cevabdzinca, kafic, disko. Konkurencija je velika, svi gledaju kako ce ko koga potopiti, nije taj posao za svakoga, moras biti spreman na sve, jer kakav smo mi narod, nemas pojma sta sve u tom poslu valja prezivit, ovo ti iz iskustva govorim..
 
Član
BMW 316i 90god je napisao(la):
mokeBass je napisao(la):
po mom misljenju najbolje je otvoriti neki fast food, da je jeftino a kvalitetno.... netreba nekog bogzna kesha, dobro se zaradi

Tale na Ap :cool:

ili halal na pofalicima ili u2.... a sto se tice proizvodnje mesa, lako je i za to, npr uzgoj peradi itd... moze se ako imas viska bar 100kvadrata uzgojiti ogromna kolicina mesa... npr moja tetka uzgaja perad, svaki 45dana ima preko 120kg piletine... a mala kvadratura cca nekih 20tak kvadrata...
ramisljao sam i ja o biznisu, dok sam isao u teretanu, radio sam jedno vrijeme sa suplementima, tegovima spravama, sve je to bilo sitno ali se mogao obrnuti dobar posao,ja ja znam kako....hehehehe samo mi treba bar milja dvije kesa...
 
Član
almir_gr je napisao(la):
mokeBass je napisao(la):
po mom misljenju najbolje je otvoriti neki fast food, da je jeftino a kvalitetno.... netreba nekog bogzna kesha, dobro se zaradi

Dobar posao, ako ces sam 99% posla odradjivati, i znati se nositi sa konkurencijom, koja te moze unistit, sto slanjem inspekcija, sto razno raznim drugim smisalicama, taj posao ugostiteljstva moras biti dobro sposoban da vodis, ne bitno sta, restoran, fast-food, cevabdzinca, kafic, disko. Konkurencija je velika, svi gledaju kako ce ko koga potopiti, nije taj posao za svakoga, moras biti spreman na sve, jer kakav smo mi narod, nemas pojma sta sve u tom poslu valja prezivit, ovo ti iz iskustva govorim..
Donekle bi se slozio sa ovim, to je javan i konkurentan posao, ako nisi spreman nositi se sa time, onda je bolje ne upustati se u ovo, a prije svega ako sam nemas, ili netko o tvojih kulinarske vjestine, onda ti 50% ove ideje opada, jer mora u samom pocetku biznisa financirati sebe i 1-2 radnika, sto cesto zna lose rezultirati.

mokeBass je napisao(la):
BMW 316i 90god je napisao(la):
mokeBass je napisao(la):
po mom misljenju najbolje je otvoriti neki fast food, da je jeftino a kvalitetno.... netreba nekog bogzna kesha, dobro se zaradi

Tale na Ap :cool:

ili halal na pofalicima ili u2.... a sto se tice proizvodnje mesa, lako je i za to, npr uzgoj peradi itd... moze se ako imas viska bar 100kvadrata uzgojiti ogromna kolicina mesa... npr moja tetka uzgaja perad, svaki 45dana ima preko 120kg piletine... a mala kvadratura cca nekih 20tak kvadrata...
ramisljao sam i ja o biznisu, dok sam isao u teretanu, radio sam jedno vrijeme sa suplementima, tegovima spravama, sve je to bilo sitno ali se mogao obrnuti dobar posao,ja ja znam kako....hehehehe samo mi treba bar milja dvije kesa...
Ako si uvjeren da imas dobru ideju, koja nije za javnost, za koju kazes da ti treba "bar milja maraka". Zasto se onda nebih potrudio doci do tih "milju maraka" i tu ideju sproveo u djelo - biznis, ako vec smatras da je "dobra".
 
Član
mokeBass je napisao(la):
BMW 316i 90god je napisao(la):
mokeBass je napisao(la):
po mom misljenju najbolje je otvoriti neki fast food, da je jeftino a kvalitetno.... netreba nekog bogzna kesha, dobro se zaradi

Tale na Ap :cool:

ili halal na pofalicima ili u2.... a sto se tice proizvodnje mesa, lako je i za to, npr uzgoj peradi itd... moze se ako imas viska bar 100kvadrata uzgojiti ogromna kolicina mesa... npr moja tetka uzgaja perad, svaki 45dana ima preko 120kg piletine... a mala kvadratura cca nekih 20tak kvadrata...
ramisljao sam i ja o biznisu, dok sam isao u teretanu, radio sam jedno vrijeme sa suplementima, tegovima spravama, sve je to bilo sitno ali se mogao obrnuti dobar posao,ja ja znam kako....hehehehe samo mi treba bar milja dvije kesa...

Halal je bas na mjestu a jeftino je bilo dok sam ja jeo tu :Masinski fakultet,Sumarski fakultet,Sumarska srednja,Ekonomska
 
Član
jeste ima ovoga 100%, pa pogledaj po gradu albanci su znali jedi drugima i bombe bacati u pekare....
 
Ako te iko moze unisiti u tom poslu to ti je prvo radnik kojeg zaposlis. Ovo za iskustvo je kao i za svaki posao, u ono sta se upustas vec moras biti upucen tako i za ovo.. Sto se toga posla tice evo ti odgovor od oca u mene "ja sam godinama krv pisao dok sam taj posao gradio" a citav zivot je vezan za te poslove, sto je vodio restorane, konobarisao, kuhar bio, po mesnicama radio, i stara isto tako. Taj posao moras biti stvarno predan poslu, i moras sve sam raditi, sto manje posla na radnike prepustati, jer niko za tebe nece raditi kao ti za sebe, bez obzira koliku platu das i sve to, dok te konobar ukrade, dok ovo, dok ono, ako nece raditi, rastjeruje ti musterije, boli njega, on hoce platu na kraju mjeseca, ne pita se on, sto ne raditi kako treba pa nema posla...
 
Član
ErRoR je napisao(la):
almir_gr je napisao(la):
mokeBass je napisao(la):
po mom misljenju najbolje je otvoriti neki fast food, da je jeftino a kvalitetno.... netreba nekog bogzna kesha, dobro se zaradi

Dobar posao, ako ces sam 99% posla odradjivati, i znati se nositi sa konkurencijom, koja te moze unistit, sto slanjem inspekcija, sto razno raznim drugim smisalicama, taj posao ugostiteljstva moras biti dobro sposoban da vodis, ne bitno sta, restoran, fast-food, cevabdzinca, kafic, disko. Konkurencija je velika, svi gledaju kako ce ko koga potopiti, nije taj posao za svakoga, moras biti spreman na sve, jer kakav smo mi narod, nemas pojma sta sve u tom poslu valja prezivit, ovo ti iz iskustva govorim..
Donekle bi se slozio sa ovim, to je javan i konkurentan posao, ako nisi spreman nositi se sa time, onda je bolje ne upustati se u ovo, a prije svega ako sam nemas, ili netko o tvojih kulinarske vjestine, onda ti 50% ove ideje opada, jer mora u samom pocetku biznisa financirati sebe i 1-2 radnika, sto cesto zna lose rezultirati.

Bas to.Znam covjeka sto je tako drzao fast fud kod osnovne i jedva da je sastavljao kraj s krajem.I on zatvori i sad otvore ovi drugi gdje citava se porodica bavi s tim imaju kulinarske vjestine i njima ide super.Ovi drugi prave sami sebi pogadje i kifle za sendvica i hamburgera dok je onaj to sve kupovao. Ko zna zna.
 
Član
najbolje je otvoriti striptiz bar kakve djevojke dovesti i mrsko mi dalje pisati..jedino tu nebi mogo propasti nikako svi bi da g..e zar nije tako haha
 
BMW 316i 90god je napisao(la):
Bas to.Znam covjeka sto je tako drzao fast fud kod osnovne i jedva da je sastavljao kraj s krajem.I on zatvori i sad otvore ovi drugi gdje citava se porodica bavi s tim imaju kulinarske vjestine i njima ide super.Ovi drugi prave sami sebi pogadje i kifle za sendvica i hamburgera dok je onaj to sve kupovao. Ko zna zna.

To i jeste najvaznije, ja tacnu nosao sa 14 godina, evo i dan danas konobarisem kod oca, da ne spominjem da sam masinsku skolu zavrsio sa odlicnim, i nisam svojevoljno htio ici na fax, da bi radio.. Ovakvi poslovi trebaju sto vise porodicno povezani, da radi sto vise onih koji zive zajedno. Tesko ti je danas radnika nac da hoce za tebe raditi dobro, svi zahtijevaju maximalno, a zele raditi minimalno...
 
Član
Ma joj..ima tu svaceg necega..prvo skotas cega najvise tom gradu fali...ako neceg fali dobro ce i ici ..a ako imas puno konkurecije slabije to ide..zato najbolje vidi cega najslabije ima..i to onda ide super ;)
 
Početnik
almir_gr je napisao(la):
BMW 316i 90god je napisao(la):
Bas to.Znam covjeka sto je tako drzao fast fud kod osnovne i jedva da je sastavljao kraj s krajem.I on zatvori i sad otvore ovi drugi gdje citava se porodica bavi s tim imaju kulinarske vjestine i njima ide super.Ovi drugi prave sami sebi pogadje i kifle za sendvica i hamburgera dok je onaj to sve kupovao. Ko zna zna.

To i jeste najvaznije, ja tacnu nosao sa 14 godina, evo i dan danas konobarisem kod oca, da ne spominjem da sam masinsku skolu zavrsio sa odlicnim, i nisam svojevoljno htio ici na fax, da bi radio.. Ovakvi poslovi trebaju sto vise porodicno povezani, da radi sto vise onih koji zive zajedno. Tesko ti je danas radnika nac da hoce za tebe raditi dobro, svi zahtijevaju maximalno, a zele raditi minimalno...
Radnik= neprijatelj kojeg placas to nek se zna


Otac mi je privatnik bio citav zivot i kroz odrastanje sma se nagledao dooosta stvari tako da za mene ova moa izjava iznad je 100000% tacna ;)
 
Član
Ako imas na dobroj lokaciji komad zemlje, napravi garazu vecih dimenzija, ubaci veliku ele. dizalicu, nabavi co2, dobrog varioca i pokreni auspuh servis. 150KM je u manjem gradicu dnevno sigurno tvoje... U Sarajevu svaki ima min. 200KM
;)
 
Top