Plin u autu!!!

Plin u autu!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
VW i plin - LOSA KOMBINACIJA
u svog polica nikada necu stavit plin
frendu je cijeli motor sj... cilindri su cijeli bili ispisani klip se skoro rastopijo
cuka trese tesko pali neide ...............

to je moje iskustvo sa plinom mozda neki imaju bolje iskustvo .......
 
Član
zdravko je napisao(la):
VW i plin - LOSA KOMBINACIJA
u svog polica nikada necu stavit plin
frendu je cijeli motor sj... cilindri su cijeli bili ispisani klip se skoro rastopijo
cuka trese tesko pali neide ...............

to je moje iskustvo sa plinom mozda neki imaju bolje iskustvo .......

eh ima zato podhladjivanje ventila i cuva ostale dijelove motora;) jest 100 KM skuplje pri ugradnji al vrijedi svake marke pogotov kod jacih motora... to je dodatno ulje koje se usisava sa plinom... i nema problema nikakvih...
 
Član
ja sam samo iznijo svoje misljenje
i otkad se nevozi na plim auto radi ko urica (naravno poslje generalke :)
 
Član
zdravko je napisao(la):
ja sam samo iznijo svoje misljenje
i otkad se nevozi na plim auto radi ko urica (naravno poslje generalke :)

ma naravno svak ima svoje misljenje samo naprijed!!! posatvio sam ovu temu sam da cujem misljenja a ne da ubijedjeujem ljude;)
 
Član
meni instalacija plina kosta 1300-1500 km za punta auto prosjek trosi sedam litara...
tak da razliku para necu stic za dvije tri godine da ga vozam...
a ja planiram da vozim jos 20000 km ovo auto.....
Na duzi period je isplativ ako razmislja se vozit auto par desetina hiljada ne bi preporucio jer na cijeni auta neces ga moc izvuc....
da auto vise trosi i ja bi ga rado ugradio al ovako ne pada mi napamet....

Sljedece auto je mozda alfa sa mnogo konja u nju 99 posto ide plin:)
 
Član
pa dobro meni bi trebalo mozda manje godina i po al nekom ko normalno prelazi po 15000 godisnje treba sigurno toliko sa ovakvom potrosnjom i ovakvom instalacijom...
Ja vozam ovo auto vec 18-19 mjeseci i jos malo i ide na prodaju...ima 120000 hiljki na satu sa 140000 ide na market da je zlatan....a slusa za divno cudo i mene je cak iznenadio
 
Član
Ja imam plin, lovato sekvent izasao me 1100 evra... Sve radi kao bombona, malo me bobine zezale, pa auto pocelo stucati, ja se zabrinuo da je do plina, a kad sam njih zamjenio, opet sve radi savrseno... Na snazi se gubi jako malo, osjeti se tek kad se motor zavlaci u crveno (kod mene jos nema ni blokade)... Na plinu mirnije radi, manje se cuje (bolji zvuk je na benzin), ali kad bi ga turirao na benzinu, prosjek bi mi bio oko 17-18 litara, a to je na benzin puno... Ovako mi prosjek potrosnje izadje od 18 do 20 maraka (trosi 3-4 litre plina vise nego sto pokazuje na bordu), ali na plin, teza noga na gasu ne povecava puno potrosnju, koliko bi to bilo na benzinu...
Sve u svemu, auto oko 230 konja, sa plinom nesto malo manje, vuce super i na plin, lako se prestize i sa klimom, potrosnja do 20 maraka, ja zadovoljan... Presao sam vec nekih 12k km, sto bi trebalo znaciti da sam pola plina otplatio... U sustini, moje iskustvo je pozitiva... Ovo sam sve i planirao prije kupovine auta, mnogi su mi govorili nemoj, ovo, ono, ali se nisam pokajao, jer ipak mislim da je bolje voziti ovo sto ja vozim, nego golfa peticu 2.0 tdi, koji ce sigurno uzeti oko 18-20 maraka, kao i moj audi, a po snazi se ne mogu porediti...
 
Član
Kakva je razlika izmedju te sekvent instalacije i te neke druge :D

Gdje ugradjujes ti plin VW_freak ? Moj drug je nedavno radio u vogosci neku plinsku instalaciju od 700 marki imao je nekih sitnih problema, i dan danas mu auto stuca, doduse i neodrzava je previshe :D u pitanju je vectra 2.0 16v.
 
Član
Moje prvo auto je bio audi 80 (jaje) motor 1.8 i cim sam ga kupio ugradio sam mu plin lovato kod srba u kotorcu.audi je bio karburator i kad sam ugradio taj sistem, plin je bio ja mislim oko 70-80 feninga i zelim reci da su to bili dani... ja se skolujem kokuz jbg vazda a vozam se po citav dan :D:D:D ma uglavnom prosle zime cijena plina se digla bila do 1.20 - 1.30 ja sam naravno sipao kod srba kod njih je uvijek bio plin jeftinij a mnogi kazu i cisci. i tada kad je kod njih najveca cijena bila 1.19 kf ja sam isao relaciju sarajevo-mostar sa 20 KM plina i jos tamo obavim po gradu sta trebam i vratim se u sa i obidjem krug jedan veci po gradu :) Nema potrebe da me sad neko uvjerava kako ovo nije tacno jer svako ko ima iskustva sa plinom moze potvrditi da se na plinu stedi maximalno.Sve u svemu nisam imao nikakvih problema sa autom i preprezadovoljan sam BIO ! jbg :) POZZ
 
Član
ja sam vozio vw bubu novu 2002 godina sa pplinom 2.0 motor i tako jedno 3 mjeseca i prodo sam je uglavnom tad je plin bio 0.69 :) za 10 km odem u sarajevo budem citav dan i vratim se u tz i jos uvijek ima :) lludnica al sad kako je plin poskupio nema sanse da bi ga stavio u auto a i smrdi u pm u bubi je vazda smrdio a i smrdi iz auspuha ma uglavnom miris da povratis i cuje se ko toster a kad na benzin prebacis bash ima pravi zvuk :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top