Pitanje...

Pitanje...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Slazem se sa Al-Galoneom, nije to neka masina za velikog ulaganja, ko sto kaze Fele sacekas malo skupis nekih para pa nadjes sebi neko bolje auto.
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
paa..ok..imas dobro misljenje kad bolje razmislim..fino je ocuvan golfic,samo et preso je 250.000 km a nije se nikad otvaro pa mi pocinje pusit kad predjem 3000 obr...crno..
pa me to nervira uzasno...
imal neki savjet za to

i treba da pusi dizel je to pogotovo sto jos nikad nije otvoren. nakon 250000 red bi bio da se otvori i pregleda, ustima, zamjeni sto treba zamijeniti i tako to. brate i forsirate te dizele do krajnjih granica, govorim jer znam jos jednog takvog. (mislim na Ceru)
 
Član
pa 250 000 realno i nije neko vrijeme za otvaranje tog dizela ako je redovno odrzavan,trebao bi da pusi crno,ali ako bas puno pusi onda stavi novi zracni filter, eventualno naftni i najbitnije od svega nasteluj Bosch pumpu.
Ja otvaranje motora ne vidim kao opciju osim ako nije riknuo!
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
pa 250 000 realno i nije neko vrijeme za otvaranje tog dizela ako je redovno odrzavan,trebao bi da pusi crno,ali ako bas puno pusi onda stavi novi zracni filter, eventualno naftni i najbitnije od svega nasteluj Bosch pumpu.
Ja otvaranje motora ne vidim kao opciju osim ako nije riknuo!

redovno je servisiran,i sve je original na njemu.Nema nist iz Turske nit kakvog upitnog porijekla.Pusi malo kad predje jedno 3200 obrt,i to crn dim nije bijeli. Bosh pumpu sam jednom stelovo,i poslije toga je puno bolje bilo al et poslije nekog vremena vrati se na staro_Opet cu to sve uradit,mislim da ga osvjezim malo bosh pumpa,i filteri svi..ulje itd itd necu jos generalku radit. ;)
 

IGY

Član
samo ti ustimaj ponovo bosch pumpu i mjenjaj ono osnovno, nije to neka masina da se zavaljujes pare u nju,
 
Član
e sad sam fino skontao pare od generalne i prodam svoj motor i stavim od trice 110KS...ne prodaje mi se josh ovaj...Raspitao sam se kod par ljudi da mi to srede..:D
 
Član
igyracer_16v je napisao(la):
to ti je najpametnije, moze ti stati tricin 1.9 TDI i onda je to vec nesto

limarija mi je super,eto imas gore slike,nove maloprije sam slikao...
samo jos motor da se sredi i da uzivam... a tablu od trice cu kupit za par dana...tak da ce bit skoro sve na njemu od trice...:D:lol::lol:
 
Član
Fele je napisao(la):
A 1.8T iz cetvorke?

dobra zamisao...sta bi trebalo sve promjeniti?? ako vec ide od golfa 4,onda moze i njegov TDI 150KS
mozda bi trebalo malo vise prepravki...a cuo sam i da se malo vise grije 1.8T...:icon_confused:
koje su cjene tih motora... 1.8T, 1,9 TDI 150 KS i 130KS..???
 

MyX

Član
Nelle_G je napisao(la):
jah u pravu si ti kompresor...i tamo pise da nije potrebno ugradjibat intercooler ako radi do 0,8 bar...aaa moze li se kako povecat da radi na 1 bar i da se ugardi intercooler...???

hmmm zrak zrak zrak, svi samo pominju kako ubaciti zraka u motor, a gdje je tu dodatno gorivo, gdje je smanjivanje stepena kompresije i niz stvari da sada ne nabrajam. Pa malo pogledaj nakon svega toga odnos ulozeno-dobiveno. Mislim da ti se ne isplati to raditi na tom motoru, ne isplati se naravno nikome, ali ako zelis dodatne konje, isplativije ti je ubaciti jaci motor. Odluka je na tebi
 
Fele je napisao(la):
A 1.8T iz cetvorke?

Fele ne budali, znas li ti uopste koliko kosta 1.8T i koliki ga je problem ubaciti , nije to samo saraf na saraf kao sto ljudi govore a ti GTD ne pokusavaj nista bez dosta kesha a mozes vizuelno srediti auto relativno jeftino a ako budes htio ubacivati jaceg dizela ima 1.9TDi motora ima u Grudama ali bez papira naravno a i to ti je sex na svoj nacin.
 

IGY

Član
Adocroft je napisao(la):
Fele je napisao(la):
A 1.8T iz cetvorke?

Fele ne budali, znas li ti uopste koliko kosta 1.8T i koliki ga je problem ubaciti , nije to samo saraf na saraf kao sto ljudi govore a ti GTD ne pokusavaj nista bez dosta kesha a mozes vizuelno srediti auto relativno jeftino a ako budes htio ubacivati jaceg dizela ima 1.9TDi motora ima u Grudama ali bez papira naravno a i to ti je sex na svoj nacin.

fino si ti to nama sve napisao ADOCROFT, a mogao si nam se i predstaviti da znamo sa kim imamo cast razgovarati
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top