Pitanje...

Pitanje...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

IGY

Član
sorry do mene je, cak sam ti i dobrodoslicu pozelio, ali nisi bio nesto aktivan u zadnje vrjeme pa mi se zato ucinilo
 
Član
igyracer_16v je napisao(la):
Adocroft je napisao(la):
Fele je napisao(la):
A 1.8T iz cetvorke?

Fele ne budali, znas li ti uopste koliko kosta 1.8T i koliki ga je problem ubaciti , nije to samo saraf na saraf kao sto ljudi govore a ti GTD ne pokusavaj nista bez dosta kesha a mozes vizuelno srediti auto relativno jeftino a ako budes htio ubacivati jaceg dizela ima 1.9TDi motora ima u Grudama ali bez papira naravno a i to ti je sex na svoj nacin.

fino si ti to nama sve napisao ADOCROFT, a mogao si nam se i predstaviti da znamo sa kim imamo cast razgovarati

ma nepada mi na pamet ugradjivanje motora bez papira,odlucio sam.Ide od golfa 3 1.9 TDI agregat sa 110 KS...a svoj GTD prodajem.. ako passat sa 1400 kg i tdi motorom od 110KS ide dobro,kako bi tek onda ovaj golf trebao da ide s tim motorom,jer golf sad sa ovim GTD motorom tezi 920 kg s praznim gepekom. :)
 

MyX

Član
ma ima da bude lood pravo, vjeruj mi da ces sa gti-om moci da pariras, ako je imalo motor u dobrom stanju. Respect
 
Legend
kad vec kazes da ti puno cadi golf , kad bi stavio turbinu nebi ti dugo ni vozao izdero bi motor......Uradi ti motor od trojke,ima da golf gorrii
 
Član
enesss je napisao(la):
kad vec kazes da ti puno cadi golf , kad bi stavio turbinu nebi ti dugo ni vozao izdero bi motor......Uradi ti motor od trojke,ima da golf gorrii

i ja mislim e onda me zanima jel moguce neku drugu ili vecu turbinu stavit na taj motor i kakve su polsjedice??? il ga ostavit u fabrickom stanju??:icon_confused:
 

MyX

Član
naravno da je moguce, ovisi koliko je to vece, ali sta onda??? Klipovi ce ti kroz karter da prolete, sta je sa bosch pumpom, gdje je u svoj toj prici gorivo, nije samo osajcaj veci turbo + intercooler i to je to.

Jedan poznanik mi nedavno rece: ''nista ne radi bolje nego nov/svjez motor'', znaci ako si se vec odlucio za tuning motora, prije no sto budes ista htio raditi, dovedi motor u perfektno stanje, pa tek onda svi ostali zahvati. Prije no sto krenes raditi, skontaj se da ti prava generalka dizlo motora ne moze biti uradjena ispod milju i dvjesto KM, a gdje je tu onaj metalni puz, bosch pumpa, dizne, intercooler i kamaru ostalih sitnica koje ce da izvuku love k'o u prici. I reci cemo da ces nekim pukim slucajem izvuci jos 100% povecanja snage iz tog motora, doci ces na snagu jednog TDI-a na kojem je to sve fino proracunato i znas da sigurno nikakve zezancije neces imati, neces strahovati 'ocel sta riknuti, fino sjedi, uzivaj i vozi, a sigurno ce te manje citav TDi motor od 3ce nego preinake na tom TD od 2ce. LP
 
Član
MyX je napisao(la):
naravno da je moguce, ovisi koliko je to vece, ali sta onda??? Klipovi ce ti kroz karter da prolete, sta je sa bosch pumpom, gdje je u svoj toj prici gorivo, nije samo osajcaj veci turbo + intercooler i to je to.

Jedan poznanik mi nedavno rece: ''nista ne radi bolje nego nov/svjez motor'', znaci ako si se vec odlucio za tuning motora, prije no sto budes ista htio raditi, dovedi motor u perfektno stanje, pa tek onda svi ostali zahvati. Prije no sto krenes raditi, skontaj se da ti prava generalka dizlo motora ne moze biti uradjena ispod milju i dvjesto KM, a gdje je tu onaj metalni puz, bosch pumpa, dizne, intercooler i kamaru ostalih sitnica koje ce da izvuku love k'o u prici. I reci cemo da ces nekim pukim slucajem izvuci jos 100% povecanja snage iz tog motora, doci ces na snagu jednog TDI-a na kojem je to sve fino proracunato i znas da sigurno nikakve zezancije neces imati, neces strahovati 'ocel sta riknuti, fino sjedi, uzivaj i vozi, a sigurno ce te manje citav TDi motor od 3ce nego preinake na tom TD od 2ce. LP

pa i mislio sam da se otarasim svog motora i nabavim taj od trice,onda fino sve provjerim na njoj zamjenim sto je potrebno iii krenem dalje s povecavanjem snage...al naravno pobrinuti se da ostalo komponente izdrze sve to :) ima li jos neko s dvicom u sarajvu s tdi motorom od trice..il cu ja bit jedini ???
:lol::icon_confused:

a cuo sam bar da je neki momak sa dobrinje uradio tricu tdi i digo joj snagu na 180KS... uhhh :)
 

MyX

Član
E jbg nismo se skontali, naravno izmjenis sve one standardne potrosne dijelove, tj filteri i maziva i opici po tuningu... :D

Mislim da ce ti za pocetak samo chipovanje biti dovoljno, jer se poprilicno snage dobije...

Za takvo nesto u Sa ne znam zaista, to ce ti tvoji haveri odg. ;)
 
Član
MyX je napisao(la):
E jbg nismo se skontali, naravno izmjenis sve one standardne potrosne dijelove, tj filteri i maziva i opici po tuningu... :D

Mislim da ce ti za pocetak samo chipovanje biti dovoljno, jer se poprilicno snage dobije...

Za takvo nesto u Sa ne znam zaista, to ce ti tvoji haveri odg. ;)

i ja mislim da bi chip dobro doso..:) neki KN filtercic...:)
dosta za pocetak :icon_twisted:
 

MyX

Član
Nelle_G je napisao(la):
a cuo sam bar da je neki momak sa dobrinje uradio tricu tdi i digo joj snagu na 180KS... uhhh :)

moguce je, ali jesu li to oni konji iz usta sto se stavljaju u motor ili su stvarno izmjereni konji.

Ako je to tacno sto kazes, onda pored tih konja ima jos jedna stvar kod koje je dizlo u prednosti, a to je obrtni moment, koji mu sigurno nije za postidjet se...
 

MyX

Član
Nelle_G je napisao(la):
i ja mislim da bi chip dobro doso..:) neki KN filtercic...:)
dosta za pocetak :icon_twisted:

Da ti jos nesto napomenem, dzabe ti je ako ti lahko udises zrak, dok ga s druge strane tesko izdises, znaci moras i malo auspuh odraditi, eh to je za pocetak, ;)
 
Član
MyX je napisao(la):
Nelle_G je napisao(la):
a cuo sam bar da je neki momak sa dobrinje uradio tricu tdi i digo joj snagu na 180KS... uhhh :)

moguce je, ali jesu li to oni konji iz usta sto se stavljaju u motor ili su stvarno izmjereni konji.

Ako je to tacno sto kazes, onda pored tih konja ima jos jedna stvar kod koje je dizlo u prednosti, a to je obrtni moment, koji mu sigurno nije za postidjet se...

e ne znam koji su sad konji,jesi li iz usta il oni izmjereni al koad skontas tu obrt. momenta ima na bacanje...jos ako se u dvicu uvali... ona je dosta laksa od trice golfa pa tu i perforamnse dolaze do izrazaja :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top