Peugeot 407 2.0hdi vs passat 5+

Peugeot 407 2.0hdi vs passat 5+

Ja vozim drugog 2.0 hdi u svom zivotu oba su 2.0 hdi 16 v 136 konja,jedan je bio 307 s xsi opremom sad je tu kućna lađa već 6 godina peugeot 607 2008 god. S oba auta nisam imao nikakvih problema,bas nikakvih, s oba preo po +100 tkm I opet cu 2.0 hdi...
 
Ja imam passata 100 ks 4 god samo pali vozi, samo redovno servise radi

Poslano sa mog SM-J120FN koristeći Tapatalk
 
Član
Posto si smanjio izbor na dva vozila, koji prvi bolji primjerak naleti taj uzmi.
Ako nadjes boljeg passata, uzmi nj. ako nadjes bolju 407,pazaris.
To ti je to. Sve ostalo je sreca.

Skickat från min HUAWEI GRA-L09 via Tapatalk
 
Član
Imam 407 2.0 hdi, 140 konja....exclusive oprema, full sa kozom... 2004 godina

Ima mi blizak rodjak 5+ 2004 godina, highline oprema, 74kw cini mi se bez injektora.. sve osim navigacije u boji i koze...


Sto se tice voznje udobnosti i toga, manje vise slicno, Pug mi je za nijansu udobniji, ali losije upija rupe.

Limarije je bolje rijesena na Passatu, jer su plasticne zastite oko auto komplet, pa po nasim uslovima je dosta bolje rjesenje.
Cinkovana karoserija je kod oba modela.

Servisi su tu negdje, s tim da je nesto jeftinije kod Passata, sa nesto skupljim uljem.

Dijelovi su jeftiniji za Pasaata a i dosta dosta pristupacniji.

Na Pug-u sam 2x mijenjao pedalu gasa polovnu, na kraju nova morala 400KM kod nas kosta, 270KM u Sloveniji (naravno pretvoreno iz eura :))

Xenon sijalica 90eura ordjinale, pa se nasla alternativa od 50eura za dvije...

Kilometraza u oba auta je ista oko 250k
Moram navesti da je Passat placen malo iznad cijene, ali je totalno opravdao cijenu.

Malo je nelogicno kuditi neko auto ako si ga platio 6-7k a vrijednoat mu 7-8k gdje mu je prethodni vlasnik dusu vadio i neredovno odrzavao.

Oba auta nisu nesto podlozni kvarovima. Naravno ako su uredna.
I da s Pug-om ima problema sa prednjim krajem, dosta je nizak, previse. Pa je problem kad se naprimjer penjes po garazama, kolona se iza nafata jer moras jako jako sporo ici.

Pug izgleda za nijansu elegantniji, i robusniji.
Ali bih prednost dao Pasatu zbog malo nize cijene koje sam gore naveo u smislu odrzavanja, upotrebe i sl...

Moje misljenje u odnou na sve, gore sam ponesto naveo samo.

Sent from my E6533 using Tapatalk
 
Pozdrav.
Moj amidža je imao Passata 2001 74kvv do nedavno kad ga je lik udario i sjebo auto totalno, i sad je kupio Puga 406 2001 2.2 98 kvv.
Što se tiče motora, potrošnje, održavanja i pouzdanosti zadovoljan je sa Passatom, a sa 406ticom je zadovoljan udobnošću, motor je ok, troši oko 7l i ako ne ide baš dobro za tih 134ks, ovjes je jako dobar, u krivinama auto leži, jede svakog pašku...
I ako ti pitaš za 407, napisao sam ovo da bih ti pomogao pri odabiru između ova dva proizvođača automobila. :)
ps* On bi se rado vratio na pašku i ostavio puga...
 
Član
Prožvakana tema stotinu puta. Passat je solidno auto, sa 1.9 tdi motorom je odličan izbor ako ga kupuješ novog :D Isto vrijedi i za 407. Polovnog dizela ne bih kupio nikada. Ne zbog toga što mrzim dizele nego zato što se ne isplate u odnosu na benzince. Zbog par litara manje potrošnje riskiraš skupe popravke i dijelove koje na benzincima ne postoje. Od plivajućeg zamajca, turbine, skupih dizni, interkulera, mnogih senzora, crijeva. Kada počne igranka na velikim kilometražama sa dizelima mukama nikad kraja. Ako tome dodamo malu platežnu moć koja za sobom povlači održavanje lošim zamjenskim dijelovima i dijelovima sa otpada onda voziš groba. Ako prelaziš velike godišnje kilometraže (preko 30 tkm) kupi novijeg dizela manje klase ili benzinca pa ugradi plin. Ako prelaziš oko 10 tkm godišnje kao 90% ljudi u državi kupi benzinca. Dizel ti i ne treba niti ćeš u krajnjoj računici išta sa njim uštedjeti.

Na komentare tipa kako su passat i 407 sa ovim motorima zahvalni za održavanje ću se nasmijati a na komentare tipa ne bi ih puno ljudi vozalo da ne valjaju ću zaplakati. Ljudi ih voze jer ne znaju za bolje a bolje ima i za manje para.
 
Član
Covjek se je valjda odlucio za jedan od ova 2 modela, dizela.
Njega zanima striktno misljenje sta i kako, prednosti i mane ovih modela.

Svako se auto kvari, svi se dijelovi habaju vremenom.
Svako hoce da uklopi sebi u zivot neki cejf i da vozi ono sto voli, sto mu se sviđa, a da pri tome ulazi u njegov budzet.
Ako mu je previse davati mjesecno za auto koje mu se sviđa, logicno da ce spustiti malo kriterij pa prilagoditi se svome budzetu namijenjenom za auto.

@ZELA GTI, ja imao imao vise benzinca, ono sto se meni dogodilo ne bi ni najgorem neprijatelju preporucio, non stop neke zajebancije. I tri su prodata pokvarena, vozno stanje alli....

Trenutno nam 3 dizela, i nema bas nikakvog problema, ama bas nikakvog.
Imaju dva golfa 4 sdi-a kao mazge ,sa kojima smo presli oko 200.000km od toga ulaganja cca 250KM za taj period, naravno ne uzimam u obzir potrosne dijelove, servise i sl. Pored je uvijek neko haj da kazem malo luksuznije auto, limuzina. Sad je Pug407

I primjera radi gore e46 benzinac nas je kostao tacno onoliko koliko smo ga i prodali znaci pozitivna nula. Ulozio para i toliko koliko sam ulozio za te pare prodat.

Po mojim bi bilo bas suprotno tvojim... Iako su atmosferci pa se i nema sta pokvarit, osim Puga trenutno...

I meni licno golf 4 je auto koje mi odgovara, koje mi je najljepse u toj klasi. Ja ga ne osjetim u dzepu.
I jednog imam namjeru sredit i jos jednog uzet ( znaci treci g4 :D ), najvjerovatnije benzinca, logicno zbog cejfa i zato sto volim, pa valjda ovaj put posluzi i sto mi se u konacnici uklapa u budzet. Jer meni je to ok auto po svakom pogledu za mene, i ostaje mi fina svota za nekretnine, putovanja, firmu i sl...
Da ne bude zabune ovo vise auta sto spominjem, to smo ja, brat, stari...
Pozdrav
 
Član
Vozim 407 6-7 godina, u zadnje vrijeme bilo je nekih sitnica sto zajebavaju ali i to se rjesilo. Auto je kupljeno sa 116000 sada vec ima oko 190000, 2004 godiste, automatik. U gradu fino trosi, na otvorenoj cesti upaljac, auto se ne kvari jer je kupljeno od normalnog covjeka i ja ga ne vozim katilski, znam ga i stisnit i okrenit rucnom i stotinu djavola, ali se autu da ono sto mu pripada, dobro ulje, filteri, gorivo i vozi nema da stane. Sto se tice poredjenja ova dva auta ko god je sjeo u 407 svi su odusevljeni udobnoscu i samim kako vanjskim tako i unutrasnjim izgledom, karavani su jos ljepsi pogotovo zadnji kraj. Motori su dobri i kod jednog i kod drugog mada se dosta razlikuju PD CR. Raja se kod nas zali na Pasata jer kupe smece za 6-7 milja sa kozom, navigacijom i ostalim djeridama a ne gledaju koliko je vraceno na satu, kupe auto pise 300000 a on presao 700000. Radni vijek novih motora je sve manji i manji nije to 124 da ti motor moze preci milion km a da ga ne otvoris. Uglavnom imas dosta tema 407 vs Passat, do tebe je ti odluci koje ces auto, ja dok sam pri ovoj svijesti i pameti ne planiram Pezoa izbacivat iz dvorista. Ove price VW najbolji zato sto ga ima najvise na cesti su glupost, ako u jednoj Austriji gdje su plate par hiljada eura ima vise Japanaca i Francuza od VW ne vidim po cemu smo mi to od njih pametniji a nismo u stanju odabrati postene ljude na izborima. U ulici gdje mi starci zive na prste jedne ruke mozes prebrojati Njemacka auta, ima 2-3 Mercedesa, par Sharana i jedan TT, ostalo sve Japan Francuska, i dosao jedan papak kupila mu cura Golfa 5 on je izbunario za spustanje auta, muziku ovo ono i prica kako su ovi budale jer ne voze Golfove, nasao on da komentarise lik koji 10 godina zivi u Austriji, za 10 godina ne znam da ima godinu radnog staza, cura ga izdrzava pogibe radeci, citav zivot mu prodje u teretani i izbjeljivanju zuba, on komentarise za ljude koji su magistri ili doktori nauka.
 
Član
Eo i mene :D, hvala svima na odgovorima gledam i jedne i druge pa koji prvi izleti da mi odgovara. Usput sam gledao i ove mazde 6 pa ima li ko sta da kaze za njih
 
Top