Peugeot 407 2.0hdi vs passat 5+

Peugeot 407 2.0hdi vs passat 5+

Član
Posto sam prodao golfa, odlucio sam da uzmem jedno od navedenih vozila u naslovu. Molio bi vlasnike istih da mi prenesu iskustva mane, cijenu odrzavanja, prednost.
 
Član
Akonti je bitan izgled, 407 maneken za rugobog pasata.

Ako mislis auto odrzavati po mahali, iza kuce, uzmi passata,

Send via Gameboy Color
 
Član
Imao sam 407 s tim motorom. Po meni veoma dobar auto. Veoma udoban, prostran. Taj motor je veoma izdrzljiv, jednostavan za osrzavanje i veoma mali potrosac. Odrzavanje ne kosta puno, ja sam set zupcastog (remen, vodena p., spaner, roler) platio manje od 190km, dok za tog passata nije ispod 400km. Takodjer imaju pocincan lim sto je jos jedan plus. Trap im je veoma cvrst, nema nekih osjetljivih tacaka. Eh sad neke mane: mjenjac je totalno ne direktan, treba se navici na njega, kvalitet izrade tapacirunga na vratima je los, imaju problem sa instrument tablom odnosno pokazivacem brzine, zna "pobudaliti" pa pokazuje manju ili vecu brzinu ili cak nikako. Zadnja klupa mu je nekako visocije postavljena u odnlsu na prednja sjedista, pa se sjedi visocije u odnosu na naprijed.
Sve u svemu veeeoma dobar i zahvalan auto, pristupacan za odrzavanje a mali potrosac. Nadam se da sam ti pomogao :)
 
Član
Iskreno nebih pomisljo na pezoa(ne kazem da je lose auto).
Samo pogledaj kolko na putu ima pasata a kolko pezoa i sve ce ti bit jasno.
Pasatova najveca mana prednji trap,ako uzimas "sklj" proizvodjace nije skupo ali i nije nizasta.
Orginal je malo skuplji ali si makar miran par godina.
Cijena malog servisa isto nije nesto pretjerano skupa za pasata.
Turbinu,dizne i zamajac nisam naveo kao manu,sve zavisi kakve budes srece,to je mana svih dizela.
Moj glas za passata
 
Član
Iskreno nebih pomisljo na pezoa(ne kazem da je lose auto).
Samo pogledaj kolko na putu ima pasata a kolko pezoa i sve ce ti bit jasno.
Pasatova najveca mana prednji trap,ako uzimas "sklj" proizvodjace nije skupo ali i nije nizasta.
Orginal je malo skuplji ali si makar miran par godina.
Cijena malog servisa isto nije nesto pretjerano skupa za pasata.
Turbinu,dizne i zamajac nisam naveo kao manu,sve zavisi kakve budes srece,to je mana svih dizela.
Moj glas za passata
Onda je passat bolji od masseratija, bentleya, ferrarija kojih skoro pa nema na nasim cestama. Zna bosanac sta valja....

Send via Gameboy Color
 
Član
Klasicna izjava bosanaca. Ima ih po cesti, mora da valja

Send via Gameboy Color

Ti nebi bio ti kad kad u svakoj temi nebi tero svoje pa svoje!
Ja sam kolegi napiso iz iskustva sta znam o pasatu i koje su mane.
Takodje sam rekao da ni pezo nije lose auto!
I ne zelim dalje komentarisat.
 
Član
Iskreno nebih pomisljo na pezoa(ne kazem da je lose auto).
Samo pogledaj kolko na putu ima pasata a kolko pezoa i sve ce ti bit jasno.
Pasatova najveca mana prednji trap,ako uzimas "sklj" proizvodjace nije skupo ali i nije nizasta.
Orginal je malo skuplji ali si makar miran par godina.
Cijena malog servisa isto nije nesto pretjerano skupa za pasata.
Turbinu,dizne i zamajac nisam naveo kao manu,sve zavisi kakve budes srece,to je mana svih dizela.
Moj glas za passata
Kakav stručnjak. Vrhunski.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Član
Ti nebi bio ti kad kad u svakoj temi nebi tero svoje pa svoje!
Ja sam kolegi napiso iz iskustva sta znam o pasatu i koje su mane.
Takodje sam rekao da ni pezo nije lose auto!
I ne zelim dalje komentarisat.
Šta si napis'o, života ti, iz iskustva?

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Član
Žena ima Passat, vozam ga više od godinu dana i prešao sam sa njim više od 20.000km.
Jedina dobra stvar tog auta je što troši kao upaljač, al' bukvalno.
Održavanje, cijene i kvalitet potrošnog materijala nikako nije za naš standard.
Nepredvidjenih kvarova mnogo, popravak preskup. 2 puta sam morao glavu skidati zbog 2 različita nepredvidjena kvara, oba puta oko 1000KM konačna cifra.
Šta god da ode, samo kažu, to im je mana. Ode dihtung, to im je mana, ode turbo, to im je mana, ode jebeni "šaraf" preko koga ide zupčasti, kaže to im je mana, ma da ne nabrajam, u crno auto zavija zbog svojih mana.
Ne bih ga preporučio ni najgorem neprijatelju, stvarno je veliko sranje od auta.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Top