Peugeot 407 2.0hdi vs passat 5+

Peugeot 407 2.0hdi vs passat 5+

Imam dva passata 5+ oba 96kw i oba automatici za sad koliko su kod nas oko godinu i nesto od ulaganja mali servis i na jednom su zamenjena ramena cim je uzet 30km je komad bio za nas a na drugom se cuju pa ce i se i na njemu menjati. Sad cim se vreme prolepsa radice se servis menjaca i da smo mirni. Auto udoban i komforan oba su placena 7200km i to su oba reg bili po pola godine. Jedan je highline drugi je obični. Za pezoa ne znam nista nit me je zanimao komsije su imale negativna iskustva sa francuzima pa nas nije interesovao. Bitno je da nadjes auto uljudno i odrzavano i sluzice svako i da ga i ti odrzavas. Uostalom vidi i po putu cega vise ima nisu ljudi budale da uzimaju ako nesto ne valja

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Član
Žena ima Passat, vozam ga više od godinu dana i prešao sam sa njim više od 20.000km.
Jedina dobra stvar tog auta je što troši kao upaljač, al' bukvalno.
Održavanje, cijene i kvalitet potrošnog materijala nikako nije za naš standard.
Nepredvidjenih kvarova mnogo, popravak preskup. 2 puta sam morao glavu skidati zbog 2 različita nepredvidjena kvara, oba puta oko 1000KM konačna cifra.
Šta god da ode, samo kažu, to im je mana. Ode dihtung, to im je mana, ode turbo, to im je mana, ode jebeni "šaraf" preko koga ide zupčasti, kaže to im je mana, ma da ne nabrajam, u crno auto zavija zbog svojih mana.
Ne bih ga preporučio ni najgorem neprijatelju, stvarno je veliko sranje od auta.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
nmg da vjerujem, ogi se ozenio i vozi pasata...
kuda ide ovaj svijet
 
Imam dva passata 5+ oba 96kw i oba automatici za sad koliko su kod nas oko godinu i nesto od ulaganja mali servis i na jednom su zamenjena ramena cim je uzet 30km je komad bio za nas a na drugom se cuju pa ce i se i na njemu menjati. Sad cim se vreme prolepsa radice se servis menjaca i da smo mirni. Auto udoban i komforan oba su placena 7200km i to su oba reg bili po pola godine. Jedan je highline drugi je obični. Za pezoa ne znam nista nit me je zanimao komsije su imale negativna iskustva sa francuzima pa nas nije interesovao. Bitno je da nadjes auto uljudno i odrzavano i sluzice svako i da ga i ti odrzavas. Uostalom vidi i po putu cega vise ima nisu ljudi budale da uzimaju ako nesto ne valja

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
Zbog zadnje recenicr cu se vratiti na ono sto je kolega rekao. Vise passata ima na putu nego porschea sto nas dovodi do zakljucka da je passat bolji od porschea ?
Btw zasto ne bi gledao e39 ili mozda w203 ? Motori imaju lance tako da su mozda laksi sto se tice odrzavanja
 
Joj maha zadivljujes me s glupim poredjenjem. Da svako ima para vozio bi porsea lambo ili tako nesto. Passat i pezo.su tu negde što se cijene tiče da je pezo toliko bolji od vw bilo bi ih mnogo vise nego vw. Da ne valja narod ga ne bi uzimao. Jedino sto sam čuo ds je dobar kod pezoa 2.0 66kw hdi i nista vise.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Joj maha zadivljujes me s glupim poredjenjem. Da svako ima para vozio bi porsea lambo ili tako nesto. Passat i pezo.su tu negde što se cijene tiče da je pezo toliko bolji od vw bilo bi ih mnogo vise nego vw. Da ne valja narod ga ne bi uzimao. Jedino sto sam čuo ds je dobar kod pezoa 2.0 66kw hdi i nista vise.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
Jarane sto ste zadrti nije mi jasno. Nagovorite momka nek uzme auto pa nek se hvata za glavu kasnije kad kvarovi nastupe. Budite mi pozdravljeni jer ovaj forum je odavno otisao u *****.
 
Idi molim te. Imam dva i do sad jedini kvar rame na jednom pasatu i zacepila se restkica na dovodu goriva. Mana jedino ramena. Drug ima 96kw audija isto motor kao kod mene u pasatu 420 000 na satu nikad nista motoru nije radio on ga kupio s 240 000 samo sad turbinu treba očistiti.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Idi molim te. Imam dva i do sad jedini kvar rame na jednom pasatu i zacepila se restkica na dovodu goriva. Mana jedino ramena. Drug ima 96kw audija isto motor kao kod mene u pasatu 420 000 na satu nikad nista motoru nije radio on ga kupio s 240 000 samo sad turbinu treba očistiti.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
Ma ja ba, najpametniji si :) a svaka druga tema problem tdi. Ajd cao
 
Član
Koji ste vi likovi hahahah,pa ljudi dragi sve se kvari prije ili kasnije.Kad bi tako gledali,svi bi ganjali auta iz prošlog stoljeća xD

Uzmi šta ti se sviđa,oba su dobra ako su održavani,ovi bi se svakako samo svađali hahaha
 
Član
Jedna lasta ne cini proljece, tako da ne mora znaciti ako passat ima svako malo neki kvar da su svi loši, ko zna kako ga je bivsi vlasnik odrzavao, isto vrijedi i za Peugeot. Za pezo ne mogu puno reci jer stvarno nemam pojma, vozao sam nekoliko puta od susjeda 307, 1.6hdi cini mi se. Auto tih, vozljiv i nije velik potrosac. Ali imam Audi A4, 1.9tdi, 130ks+mapa, na satu ima 355tkm (kupio ga sa 250tkm). Jedino od kvara sto sam imao je brtva na tandem pumpi. Ramena sam mjenjao jer su na njemu bila jos originalna, i normalno remenja, natezace i vodenu pumpu servisno, ulje i filter svakih 10tkm. A to sto se tice turbine i dizni sto neki spominju, ne treba ga maziti i drzati navrh gasa, to je auto koje treba stisnuti, a ne stalno ga vozati po gradu, jer on nije za gradsku voznju nimalo. Da ga se nekad stisne i ispuse i redovito mjenja ulje nebi onda dizne ni turbina odlazile samo tako. I naravno, ne stiskati ga na hladno i obavezno nakon zesce voznji ostaviti ga na leru da radi par minuta da se ohladi ulje, a ne odma ga ugasiti pa reci da ne valja turbina jer propusta ulje. Nadam se da sam pomogao savjetom
 
Član
Drug kako ti se zalomi,najbolja opcija povedidobrog majstora a i ti sjedi u jedan provozaj sjedi u drugi..407 mi dosta izgleda mladje naspram passata,cak po meni je i udobniji i ukabini se manje cuje nego passat TDI...zaa neku cijenu mozes uzeti mladjeg pezoa nek tog passata,jer ili su izgazeni ili su extra ocuvani ali tad je i cijena paprena...ja ti samo savjetujem nemoj se puno zalijetati oko kupovine,teskoje danas uzeti da je top sve na njemu,uvjek fali nesto.
 
Član
Prvo odluci da li hoces Nijemca ili Francuza,e sad ako nisi pametan,da sam zakljucis sta je bolje,onda kupi alfu,a vec je bila ovakva tema nedavno,i covjek je na kraju uzeo passata ja msm

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Top