PEUGEOT 307, 1.6HdI FAP

PEUGEOT 307, 1.6HdI FAP

Član
Evo ga samo sto ne grize:lol:
26042012013.jpg
 
Član
Zasjala i ova ljepojka:D
12062012108.jpg


Vidim auto ide normalno, nije izgubilo snagu niti sta drugo da ga zeza pa posumnjam na tecnost za FAP.
Odem u servis, skinu bocu, nema ni kapi tecnosti.
Prikopcaju na dijagnostiku i izbaci gresku za FAP...

U bocu staje cca. 4,5 lit tecnosti. Ja kontam nasuti 2lit a oni mi savjetuju 3
Kazu nece imati efekta ako naspem 2 litra. Dal me navlace il sta?:icon_question: Litra je 120KM
 
Član
Meni nema logike da mora 3. Čini mi se da se taj aditiv dodaje pri svakoj regeneraciji po malo, šta ima veze da li je 2 ili 3 litra. Usput, fina kilometraža. Jesi zadovoljan dosada, je l' bilo kakvih problema sa autom?
 
Član
Kod mene boca prazna totalno.
FAP nikada nije ciscen. Oni kazu ako naspes litar ili dva neces nista napraviti, a nema mi logike zasto??
Kod mene je od 102.000Km, do sada nikakvih problema. Zamijenuo samo spone, ostalo sve redovni servisi..;)
 
Član
Ajd super. Ne znam šta bih ti rekao, imaš li još kakav servis da pitaš? Pozovi još neki ovlašteni iz drugih gradova, vidi šta oni kažu. Samo im ne spominji da su ti govorili da mora 3 litra.
 
Član
Ovo nije PUG ovlasteni vec ovlasteni BOSCH servis koji je itekeko jeftiniji od PUG ovlastenog. Al vec sam poslao mejlove da pitam koliko je tecnosti potrebno i koja je cijena;)
Svejedno hvala na savjetu:cool:
 
U mene u oca na 607 je isto tako bilo, donasuo 1 litru i evo druga godina ne pali se nikako, naspi litru pa vidi kako ce ici, ako se upali ponovo, onda ponovo litar :D
 
Član
Cuj moras nasuti 3 lit,a dva nemaju efekta:icon_question::icon_question:po njima onda ispada kada naspes 3 litra ona dva ti ne trebaju jer nemaju efekta:lol::lol:Ma naspi 1 lit ponisti gresku i gas,mada ti je jeftinije uraditi FAP off nego nasuti te aditive i raditi regeneraciju FAP-a.
 
Član
Jesu li ti rekli da ne grantuju da ce se ugasit lampica... Imas da uklonis skroz kosta 400 KM od prilike
 
Ja da sam na tvom mjestu skinuo bi ga jer vidi na blizu 170 hilj si na 180 hilj se fap svakako mijenja i ode milja opet a djabe dao stoju na 1 l aditiva skini i miran zauvijek 300 km fap off meni bio tako da je pristupacnije to nego se vise zajb sa tim govnetom ;)
 
Član
Jedan lik kaze 2 litra je OK a ovaj drugi kaze trebalo bi 3.
Sutra sipam 2 litra i ponistavam gresku ako bude opet palio lampicu onda su bili u pravu ako ne teram dalje.

Ako me FAP bude zezao (ovo sto fali tecnosti nije nikakav kvar) onda cu ga mozda skinuti. A vidjecemo sta ce sutra biti;)
Ja mislim da ce to sve normalno da radi kad se naspe tecnost i obrise greska...:icon_smile:
 
Legend
A20DTH je napisao(la):
Jedan lik kaze 2 litra je OK a ovaj drugi kaze trebalo bi 3.
Sutra sipam 2 litra i ponistavam gresku ako bude opet palio lampicu onda su bili u pravu ako ne teram dalje.

Ako me FAP bude zezao (ovo sto fali tecnosti nije nikakav kvar) onda cu ga mozda skinuti. A vidjecemo sta ce sutra biti;)
Ja mislim da ce to sve normalno da radi kad se naspe tecnost i obrise greska...:icon_smile:

JAvni kako se zavrsi to ?
 
Normalno da ce raditi kako treba ali vidi ako dadnes sad za litar 120 km a kroz 3 ili 4 mjeseca koliko ti treba da predjes 10 hilj km bude problem onda si bezze bacio te pare, vidi dijagnostikom stanje ako je previse zapusen ja bi vadio.
 
Član
Kada naspeš tu tečnost vidi sa njima da ti provjere kada ti se ubrizgava aditiv u FAP,tj.nakon koliko prijeđenih kilometara ti ubrizgava,bilo bi dobro da ti nastimaju na svakih 60 prijeđenih da ubrizgava jer FAP nikada nisi čistio tako da se malo regeneriše i ako možeš da upratiš da ga malo pritisneš oko tih 60 kilometara prijeđenih.Mada po mome samo dosipavanje aditiva bez regeneracije FAPA nije dovoljno.
 
Top