PEUGEOT 307, 1.6HdI FAP

PEUGEOT 307, 1.6HdI FAP

Član
Peugeot 307 1.6hDi FAP, 2004 godina ,110Ks i 157.000Km
Auto sluzi super od kad je kod mene (neke 4 godine) i nisam imao nikakvih kvarova, osim standardne zamjene ulja, filtera, disk plocica i zupcastog remena.
Od opreme ima:
ABS, ESP, 6 x airbag, klima, CD radio, komande na volanu, senzor za kisu, maglenke, el. prozori (naprijed)
Slike:
 
Član
Zna li iko da mi kaze gdje se kod 307 nalazi ona posuda za AdBlue tecnost?:icon_question:
 
A20DTH je napisao(la):
Zna li iko da mi kaze gdje se kod 307 nalazi ona posuda za AdBlue tecnost?:icon_question:

Nalazi se ispred zadnjeg tocka na vozacevoj strani.
Trebas nabavit ovakav kit zbog toga sto se puni suprotno od gravitacije:
442d1267959527-diesel-additive-minimun-level-eolys-tank.jpg

peugeot_diesel3.jpg

440d1267959099-diesel-additive-minimun-level-eolys-refill-kit.jpg
 
Član
Koliko sam ja upucen ta tecnost se ubrizgava u izduvni sistem da bi se neutralisala cadj, tj da auto ne dimi.
Neka me neko ispravi ako grijesim.
;)
 
Član
Ma nema potrebe za rasprodajom kad lijepo idu i ova auta. ;)
Cayyena ne bih ni dzaba a merc bi mogao sa lakocom da se parkira u garazu. Taman poslije C200 da udje C63, ali otom potom. Mlad sam ima vremena za sve...;)

technoGeek je napisao(la):
Jeste, tecnost za FAP filter, koja je poskupa, a jos je skuplje ako taj filter ode ;)

Mislim da je oko 180KM litra a u posudu staje najvise 3 ili 4 litre.
Ne bi trebao da crkne tako lako..:icon_question:
Dosipano je jednom ali ne znam koliko pa sam htjeo da provjerim koliko ima sada.;)
 
Član
Peugeot prosao turneju od oko 2000Km iz cuga bez ikakvih problema.
Prosjecna potrosnja 4.7lit (BP Ultimate Diesel) pri brzini 130 - 150km/h
Top Speed 190km/h
Nema se sta reci, autic polozio ispit kod mene;)
 
Nek te sluzi i dalje :cool:

Davno je Peugeot 406 presao 2200 kilometara s jednim tankom, i to ima tome godina... Ti HDi su cudo... fino idu a potrosnja zadovoljavajuca, a vidi se kakvo je auto, ne patis od predrasuda ;)

Nek si ga i propuhao voznjom pri vecim brzinama, taman da se i FAP regenerise :cool:
 
Član
Ma auto je zvrk.:cool:
Nisam nikada isao sa njim na duzu relaciju osim na more pa reko da ga malo potjeram na auto putu.
Sto je najvaznije udoban je za medalju.;)
Malo su mi brujale gume jer su vec pri kraju ali brzo sam se navikao:icon_smile:
Do tankanja u sloveniji mi je (na nasem gorivu) potrosio skoro pola tanka (nekih 350Km) a ostalih cca.600Km uzeo je malo vise od pola tanka na slovenskoj nafti,.
Auto se preporodilo sa tim gorivom. Necuje se da radi;) a ideeee
 
Član
Dosao i on na red za kupanje:icon_smile:



Znak je neko zimus drpio pa sad izgleda krnjavo bez njega..


 
Top