PEUGEOT 307, 1.6HdI FAP

PEUGEOT 307, 1.6HdI FAP

Član
Sve mi se cini da ce poslije svega Daki imati posla ovdje:D:icon_smile:

Ma hocu da naspem taj aditiv da vidim dokle ce da ide tako fabricki
 
Član
FAP OK!!:cool:

Dosute 2 litre, greska ociscena uradjena regeneracija i sve 5.
Medjutim odem kuci ugasim kola, sjednem za 5 min palim opet gori.
Dijagnostika, greska u vezi grijaca.
Provjera... sva 4 skiknula.
Auto na servisu , jebada za promijenuti, nepristupacno u PM...:icon_mad:
 
Član
:lol::lol:
Mislim da su danas pocrkali, kad sam ga ''regenerisao'' na svoj nacin na otvorenom putu:D poslije dosipanja tecnosti..
Nije to Vectra pa da fabricki grijaci idu vec 360.000Km;)
 
Član
A20DTH je napisao(la):
:lol::lol:
Mislim da su danas pocrkali, kad sam ga ''regenerisao'' na svoj nacin na otvorenom putu:D poslije dosipanja tecnosti..
Nije to Vectra pa da fabricki grijaci idu vec 360.000Km;)

moja c180 ima 340 na satu i sad je sve tvorničko pod haubom, naravno osim potrošnih materijala
 
Član
Moja C220 imala 186.000 kad smo je razbili, jos se ni razradila nije bila... To su bila kola a ne ova nepristupacna krtica:lol:
 
Član
A20DTH je napisao(la):
Moja C220 imala 186.000 kad smo je razbili, jos se ni razradila nije bila... To su bila kola a ne ova nepristupacna krtica:lol:

al to mi se uvijek sviđalo kod merca sto ti je pod haubom sve na ruku a u w123 jedan može skidat remen, drugi vodenu pumpu a treći motor otvarat a da se ne dodirnu :lol:
 
Član
Da se javim svim vlasnicima PUG-a sa FAP filterom;)
Ako slucajno dodje do toga da vam potpino nestane tecnosti za filter i upali vam se Check Engine lampa...
Naravno vi dopunite tecnost, odradite rageneraciju (ako je potrebna) i ponistite gresku.. NBakon nekog vremena grska se ponovo javlja:icon_rolleyes:
Dijagnostika cita sledeci problem:
FAP filter: Signal u prekidu

Rjesenje problema je:
Zamjena senzora na boci FAP tecnosti, koji (kao osigurac) pregorijeva u trenutku potpunog nestanka tecnosti...

Zivili ;)
 
Član
Evo da se malo javim.:icon_smile:
Sa Pugom sve OK
Presao 5.000Km od dosipanja aditiva i ne pokazuje nikakve greske niti probleme. Super ide, sve normalno i nadam se da ce tako i ostati;)

:cool:
 
Član
Zadugo je sve bilo OK:lol::D
O kako mi ovi slijepi 'vozaci' idu na onu stvar:icon_mad::icon_mad:

Ne mozes 6 minuta ostaviti kola na parkingu bez nadzora:icon_rolleyes::icon_mad:

Uspomena od juce:icon_rolleyes:

 
Član
Da stogod napisem i ovdje.

Prije nekog vremena sam imao problem sa FAP -om. Auto je samo stao. Upalim , radi 2 sekunde i ugasi se. Dijagnostika = senzor pritiska izduvnih gasova. Odmah smo skinuli fap koji je bio totalno zacepljen. Oprali smo ga i vratili na mjesto i za sada auto ide odlicno.

Danas sam malo prljao ruke i popravljao ono sto majstori polome dok se nauce. Usput sam skinuo neku cjevcicu za koju neznam kako se zove i koja je bila poprilicno zapusena. Ociscenja, vracena i auto ljepse dise.
Inace trenutno ima 192.000Km
Sve ostalo je OK:)

IMG_20130915_174655.jpg

IMG_20130915_174724.jpg

IMG_20130915_174705.jpg
 
Top