Oldschool limited

Oldschool limited

RE: Oldschool limited - BMW 325iS Evo2

Želim širim masama i mlađoj generaciji pokazati kakvi su se auti pravili u vrijeme kad automobilskim svijetom nisu vladali ekonomski megalomani i članovi jebenih eko organizacija. :icon_smile: ;)


p.s. ne bi vjerovali čega još ima a nije postavljeno u temi




Stvarno, ta Južna Afrika je čudo kakvih pila se može naći isključivo tamo. Prednjači BMW, npr. samo tamo ima M745i, 7ica E23 sa motorom iz legendarnog M1 :icon_smile: . Ima u temi ...
 
Super Moderator
RE: Oldschool limited - BMW 325iS Evo2

Ne znam drug al te su gume nazad :D dugo nisam bio kod njega al ako odem uslikat cu auto. Nisam nigdje vidio alpinu osim kod njega
 
Član
RE: Oldschool limited - BMW 325iS Evo2

To je vjerovatno A310 , one su najviše "nabudživane" sa tim valjcima 300+ mm

Tipa ovog

alpine-a310-v6-04.jpg
 
RE: Oldschool limited - BMW 325iS Evo2

U pravu si, A310 je omiljena serija za napuhavanje :icon_smile:
Već iza njega, GTA i posebno A610, velikom većinom su serijski.
 
RE: Oldschool limited - Lamborghini Jarama

Lamborghini Jarama (1970.-1976.)

lamborghinijarama400gtsi.jpg


Kad su stari Lamborghiniji u pitanju, velika većina odmah pomisli na Countach ili Miuru, i svi su u pravu jer su ova dva auta apsolutne legende.
Ali Lambo je pravio još dosta modela koji su, nažalost, gotovo zaboravljeni ili se o njima priča samo u užim krugovima entuzijasta.

Jedan od takvih "zaboravljenih" je Jarama, svojevrsni nasljednik prvog Lamborghinijeva modela - 350 i 400 GT, a između GT-a i Jarame je bio još jedan čije ime neću spominjati ali će biti postavljen ovdje.

Jarama je coupe sa 2+2 sjedala i FR koncepcijom (motor naprijed, pogon nazad), a ime dobila po trkaćoj stazi blizu Madrida u Španjolskoj, a druga verzija je da ime potječe od istoimene regije u kojoj su se odvijale borbe s bikovima (Lambo znak sve govori...)

Ovaj model dijeli platformu i motor sa Espada-om (ima nešto u temi o ovome autu). Dizajner je studio Bertone i legendarni Marcello Gandini.

Što se motora tiče tu je nenadjebivi Lambov V12 obujma 3900 ccm.
Bile su dvije verzije:

Jarama GT - snage 350ks, a između 1970. i 73. je napravljeno 176 primjeraka
Jarama GTS - snage 370ks, to je modificirana verzija koja je još dobila i hidraulični volan i opcijski automatik mjenjač sa 3 brzine (standardni je bio ručni 5 brzinski), napravljeno je 152 primjerka. Dosta ih je otišlo preko Atlantika.

lamborghinijarama400gts.jpg


lamborghinijarama400gts.jpg


lamborghinijaramagts19.jpg


lamborghinijaramagts25.jpg


lamborghinijarama400gts.jpg
 
Član
RE: Oldschool limited - Lamborghini Jarama

Unutrasnjost mi se svidja opasno, na prvi pogled pomislih Alfa Montreal bas mi prednji
kraj vuce na nju ;) a motor je prica sama za sebe
 
RE: Oldschool limited - Lamborghini Jarama

Na prvi pogled stvarno podsjeća na Montreal, a evo i zašto.

I Montreal se proizvodio u isto vrijeme kao i ovaj Lambo (1970.-1977.) a dizajner je također Bertone i Marcello Gandini ;)

p.s. ova Alfa ima u temi ...
 
RE: Oldschool limited - 1970. Mercedes S-coupe 55 AMG

1970. Mercedes S-coupe 55 AMG

http://youtu.be/ChxXwfvB24k

Dovoljno je pogledati ovaj video, ovo je umjetničko djelo slično Singeru 911. :cool:
 
Član
RE: Oldschool limited - 1970. Mercedes S-coupe 55 AMG

Kad već spomenu Singera...

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fJQ4hQSusjE&feature=player_embedded[/video]
 
RE: Oldschool limited - 1970. Mercedes S-coupe 55 AMG

ja ljudi..pa mercedes.. 1970 g..a el podizaci..obrtomjer ,260 km/h..klima...alkantra koza il sta vec rece jos..
savrenstvo zaista..jos motor :)
 
RE: Oldschool limited - 1970. Mercedes S-coupe 55 AMG

Motor je novi 5.5 amg, kao što je bio npr u E 55 w210 , ovu ostalu opremu je ovaj coupe imao tada, prije 40ak godina :icon_smile:
 
Član
RE: Oldschool limited - 1970. Mercedes S-coupe 55 AMG

Mechatronik 1971 Mercedes-Benz 280SE 3.5 Coupe vs 2012 Mercedes-Benz CL63 AMG

http://www.youtube.com/watch?v=4z0_Y_yPXa0
 
Član
RE: Oldschool limited - 1970. Mercedes S-coupe 55 AMG

Ja mislim da ove dve Alpine pripadaju ovde ;)

[video=vimeo]http://vimeo.com/57421694[/video]
 
Top