Oldschool limited

Oldschool limited

Član
RE: Oldschool - Hartge F1 - Mercedes w124 sa motorom iz M5 e34

Ja mislim da ovaj klasik može proći ovde ;)

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eJEADGuTArM&feature=player_embedded[/video]

I tačno mi dođe žao što BMW nema u ponudi pravi supercar iako ga je imao prije 30 i kusur godina , al profit je čudo ,pa se zato se satiru o raznoraznih kvaziđipova.
 
RE: Oldschool - Hartge F1 - Mercedes w124 sa motorom iz M5 e34

Sve da i naprave nekakav supercar od 600+ ks sa 4,5,6 turbo punjača i svim ostalim novotarijama ja bi uvijek u 101% slučajeva uzeo ovaj M1. Razlozi:
1. kao i svaki legendarni automobil ima priču o nastajanju po kojoj bi se mogao snimiti jedinstveni film. Čim je napravljen stvorena je legenda koja traje i danas i nikada neće nestati.
2. Nastao je zbog entuzijazma i potrebe za utrkama a ne zbog prodaje i profita.
3. Čisti je iskonski mehanički stroj, od motora, mjenjača, ovjesa, u stvari svega.
4. Izgled auta.


Jebi ga, čim se pređe 30ta drukčije se razmišlja. Prestajem gledati podatke kao što su, KS, 0-100km/h, v-max i vrijeme na Nurburgringu. :D :icon_smile:


I upravo zato mi je drag i ovaj buba-švaba :icon_smile:


1966. 911 S

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/2xkjaWMRwVY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
RE: Oldschool limited - 1966. Porsche 911 S

S obzirom na to da se na forumu skoro nikako ne spominje Golf Dvica, a posebno rijetko GTI Dvica evo sad moramo obnovoti sjećanje na taj legendarni automobil :D

Čim je predstavljen, 1984. godine, odmah su se javili majstori tuninga i ponudili njihova izdanja Golfa GTI. Za raziku od današnjih tuning programa koji se svode na remapiranje, ugradnju felgi od 66 cola i hrpu dodatne plastike, prije 25 godina je sve bilo drukčije, bolje, ljepše, izazovnije, prave poslastice su se krile ispod lima. Skladnog lima.

U ovom slučaju imamo tri potpuno različita koncepta pojačavanja 1.8 8v motora (koji je naravo i bio jedini u serijskoj ponudi 84.)

golftuning1.jpg


Oettinger, daleko najpoznatiji od ove trojke napravio je 2 litraša sa 4 ventila po cilindru, a snaga je povećana na respektabilnih 170 ks

.............................................................
oettinger.jpg
.............................................

Nothelle, na standardni 1.8 su "zakačili" Roots-ov kompresor i hladnjak stlačenog zraka, poznatiji kao interkuler i izvukli 144 ks ali i veliki okretni moment na manjim okretajima

.............................................................
nothelle.jpg
...............................................

Escher, povećanje obujma na cca 1900 ccm i obradom glave motora izvučeno je 135 ks

.............................................................
erscher.jpg
.............................................

Evo i tablice sa kompletnim tehničkim podacima i mjerenjima. Obratite pozornost na max brzinu i raliku u potrošnji goriva iako ona nije važna kod ovih auta

golftuning2.jpg



A ko razumije njemački ovdje je kompletan orginalni tekst i slike ;)

 
Član
RE: Oldschool limited - 1984. VW Golf GTI - Oettinger, Erscher, Nothelle

auuuuuu lipote :icon_biggrin: pa sta si dosad ceko zar tek sad spominjes gti Oettingera .
 
RE: Oldschool limited - 1984. VW Golf GTI - Oettinger, Erscher, Nothelle

AMG 190E 3.2 vs Alpina B6 3.5 (1987.)

11742080.jpg


Kao prvo, već sam ih postavio u temi pojedinačno, ali "slučajno" naiđoh na usporedni test. J.biga, nije video ali i ovako na slikama ljubitelji starih pila mogu dobit erekciju :D :icon_smile:

80ih se počela primjenjivati jedna riječ u nazivima većine auta, a to je KAT. Radi se naravno o početku primjenjivanja eko normi i ugrađivanja katalizatora, koji se kod nas popularno skida :icon_smile:

U testu je posvećena pozornost tome utječe li KAT na preformanse ovih auta u usporedbi sa njihovim "zagađivačkim", malo snažnijim verzijama. Razlike nema, osim što su sa katalizatorom bili skuplji 2000 do 2500 starih, svetih, nikad prežaljenih Dojče Maraka.

Ipak performanse su ono što nas zanima, a sve se nabolje vidi u tablici mjerenja:

(moram napomenuti da danas više ne postoje ovako detaljna mjerenja na testovima )

28011134.jpg


Alpina nešto jača ali i teža tako da im je na kraju specifična masa ks/kg skoro jednaka ali ubrzanja su na strani Alpine jer AMG ima automatik mjenjač.
A još jedan poseban detalj je preciznost brzinomjera kod oba auta a posebno Alpine. ;)

Zaključak testa je da je Alpina kao i uvijek izrazito sportski nastrojena ali sa dozom udobnosti i luksuznom opremom, a AMG nema dodrinih
točaka sa običnom 190-kom, toliko je bolji.

Opet su završnu riječ imali osobni ukusi i privrženost određenom brandu.


Ja bi u ovom slučaju oba, a kad bi morao odabrati baš jednog to bi bio AMG 190. :icon_smile:

(ove slike nisu orginal iz testa ali mislim da neće nikome to smetati)

Alpina B6 3.5

19616208.jpg


91594097.jpg


24289804.jpg


17468585.jpg


49405699.png


AMG 190E 3.2

69216182.jpg


57271180.jpg


80102093.jpg


77992210.jpg


test:

 
Član
RE: oldschool limited - AMG 190E 3.2 vs Alpina B6 3.5

Nekako mercedes mi ovdje bolje izgleda,radije bih i ja njega :cool: a i imo sam i dvije 190 pa me zato jos privlaci vise samo sto su kod mene dizeli bili :D:lol:
 
RE: oldschool limited - AMG 190E 3.2 vs Alpina B6 3.5

Momak iz Zagreba je stavio ovaj motor u 190ku, ide auto ko nevrijeme a jos nije 100% zavrsen :cool:
 
Član
RE: oldschool limited - AMG 190E 3.2 vs Alpina B6 3.5

80s & 90s su vrhunac definitivno... Ovo novije tipe ništa ne pratim, sve mi je to "bez duše", nema taj specifični flejva :icon_biggrin: To su bile zlatne godine, što bi sinan reko :lol:

Was ist das? :D ima i hella štopove
 
RE: oldschool limited - AMG 190E 3.2 vs Alpina B6 3.5

Ima li kakvih detalja, šta je ispod lima, ili je samo naljepnica u pitanju ? :icon_smile:

Vernes_AMG je napisao(la):
Momak iz Zagreba je stavio ovaj motor u 190ku, ide auto ko nevrijeme a jos nije 100% zavrsen :cool:

Je li baš ovaj stari redni ili neki noviji 3.2 V6 ? U svakom slučaju odlična stvar.

p.s. nakon prestanka proizvodnje orginalnih 190 3.2 mogli su se kupiti ovaj motor i stajling paket i da kupac sam složi ovakav automobil. ;)
 
RE: oldschool limited - AMG 190E 3.2 vs Alpina B6 3.5

Vernes_AMG je napisao(la):
Momak iz Zagreba je stavio ovaj motor u 190ku, ide auto ko nevrijeme a jos nije 100% zavrsen :cool:

Ne vjerujem da ovakav ubacio, jer je ovo vjerovatno 3.0 12v pa buseni cilindri na 3.2, a onaj s Mercedes foruma je ubacio 3.2 24v ;)
 
RE: oldschool limited - AMG 190E 3.2 vs Alpina B6 3.5

tomislav_amg je napisao(la):
Vernes_AMG je napisao(la):
Momak iz Zagreba je stavio ovaj motor u 190ku, ide auto ko nevrijeme a jos nije 100% zavrsen :cool:

Ne vjerujem da ovakav ubacio, jer je ovo vjerovatno 3.0 12v pa buseni cilindri na 3.2, a onaj s Mercedes foruma je ubacio 3.2 24v ;)

Ne mogu se tacno sjetiti, znam da je bas dugo radio oko toga. Sjecam se da je 3.2 u pitanju...
 
Član
RE: oldschool limited - AMG 190E 3.2 vs Alpina B6 3.5

Do prije 6,7 godina u Gradišku je dolazila ovakva identična 190-ka kao sa slike , isto 3.2 motor u njoj , odličan auto.

Uopšteno W201 mi je uvijek bio najnapetiji mali Merc (A i B ne računam u Mercedese) , W202 i W203 su mi bezveze , jedino su se sa W204 jako popravili ;)
 
RE: oldschool limited - AMG 190E 3.2 vs Alpina B6 3.5

ALFA ROMEO 75 3.0 Q.V. (1990.-1992.)

Ne znam koliko vam je poznato, ali Alfa 75 je posljednji model koji je ova legendarna marka razvila samostalno, prije nego što je Fiat preuzeo pod svoju upravu.

75-ica je predstavljena 1985., kao nasljednica Giuliette, a naziv 75 je došao zbog proslave 75-e godišnjice osnutka firme.

Alfa 75 je imala nekoliko nesvakidašnjih tehničkih rješenja od kojih je najpoznatiji famozni transaxle položaj mjenjača, kao i stražnje kočione diskove ugrađene prema samoj sredini osovine. Sve to je napravljeno zbog idealnog rasporeda mase odn. balansa, odn. stabilnosti auta.

Ovdje o temi govorimo o malim specijalnim serijama automobila, pa iako je već spomenut homologacijski model evolucione turbo ,u temi ima mjesta i za ovu "običnu" 3.0 Q.V. verziju (quadrifoglio verde,famozna djetelina sa 4 lista koja je godinama bila zaštitni znak specijalnih Alfa Romea).

75 3.0 Q.V.je proizvedena u 6753 primjerka, zbog čega pripada rijetkim vrstama.

Motor: V6 12v ,3000 ccm, snaga 192 KS, mjenjač 5 brzina, l.s.d.


alfa75301.jpg


alfa75302.jpg


alfa75303.jpg


alfa75304.jpg
 

MTR

Član
RE: oldschool limited - Alfa Romeo 75 3.0 Q.V.

aaaaa dje me nadje :cool::cool: , ja sam jedno vrijeme bio u potrazi za 75 - icom 3,0 America , naravno samo zbog zadnje vuce ...
i tako ti ja nadjem jednu , drugu , trecu i skontam da nije zvaka za seljaka , tj ovi sto je imaju pojma nemaju o zivotu , niti kakvo je to auto , i sve vecinom sjebano do nepopravljivosti , fuj fuj fuuuj glupani
 
Top