Oldschool limited

Oldschool limited

RE: Oldschool limited - Lancia Delta Integrale EVO 3

GTI je vjerojatno mislio općenito na Integralku, iako je ovo dobro ispalo sa jednom .... :lol: ;)
 
Član
RE: Oldschool limited - Lancia Delta Integrale EVO 3

Ma ko bi je prepoznao i da je vidi, meni izgleda isto kao obicna Evo. I obicna Evo je vec dovoljno dobra, pa i klasicna Integrale. Samo danas je to tesko voziti, ko bi se peglao sa dijelovima, popravcima, nije vise to auto za stiskanja do poda, kad je tako rijedak. Steta je jedino sto gotovo nema modernog auta takve koncepcije kakva je Delta. Postoji Mini Countryman i BMW 1 xDrive i to je sve od malih - jakih autica, sa ozbiljnim pogonom na sva 4 tocka.
Impreza je vec malo veci auto, ove ostale da i ne spominjem...
 
Član
RE: Oldschool limited - Lancia Delta Integrale EVO 3

ja bi bio zadovoljan i sa EVO2..all ovo je san od 160000 maraka..:icon_smile:
 
Član
RE: Oldschool limited - Lancia Delta Integrale EVO 3

Integralka je davno prerasla u instituciju , tako da je svaka riječ suvišna ;)


A evo jedan intersantan stiker za ove teme...


482936_570010079693669_1923083397_n.jpg
 
RE: Oldschool limited - Lancia Delta Integrale EVO 3

Ovaj stiker sam već vidio, super stvar i svakako je odličan prilog temi. Šta dodati ovome? Vjerojatno ništa... osim možda M3 kocke :icon_smile: ;)

VR6Boki je napisao(la):
Ma ko bi je prepoznao i da je vidi, meni izgleda isto kao obicna Evo. I obicna Evo je vec dovoljno dobra, pa i klasicna Integrale. Samo danas je to tesko voziti, ko bi se peglao sa dijelovima, popravcima, nije vise to auto za stiskanja do poda, kad je tako rijedak. Steta je jedino sto gotovo nema modernog auta takve koncepcije kakva je Delta. Postoji Mini Countryman i BMW 1 xDrive i to je sve od malih - jakih autica, sa ozbiljnim pogonom na sva 4 tocka.
Impreza je vec malo veci auto, ove ostale da i ne spominjem...

U užim krugovima fanatika Integrale nazivaju F40 u hothatch izdanju. Nikad nije ni bila auto za svakodnevicu (za moju bi bila :D) zato jer je beskompromisna i , kao što kažeš - skupa.

Po pitanju novih auta koje si nabrojao, svi oni su brži i učinkovitiji od Delte, ali stvar je u tome da su atraktivni i zanimljivi kao i neki novi instant hit od Mile Kitića - 2-3 tjedna dok mediji pišu o njemu i odvrti se po fejsbuku :D :icon_smile:
 
Član
RE: Oldschool limited - Lancia Delta Integrale EVO 3

Jbt nisam ni znao da postoji trojka, bas je steta sto ih nema vise, mozda
lancia nece vise nikad napravit ovaku legendu
Znali se ko posjeduje taj jedini primjerak :icon_question:
 
RE: Oldschool limited - Lancia Delta Integrale EVO 3

Čitao sam o njoj u novom EVO magazinu, nisu precizno rekli gdje se nalazi, samo da je tu bilo još nekoliko starih auta, u nekom dvorištu neke radionice ili ispred garaže :icon_smile:


Ne bih ja rekao možda neće, nego SIGURNO više neće biti ovake Lancie.
 
Član
RE: Oldschool limited

Pozdrav,

samo da se nadovežem na temu u Evo časopisu u kojoj piše da Integralino vrijeme je bilo gotovo pojavom Subaru Impeze 22b.
Krajem 80-tih i početkom 90-tih godina u okolici Zagreba su se radili ovjesi za Integrale za Wrc. Najviše ih je završilo u Japanu sigurno (15-16 ) kod jednog kupca , nagađa se kod gore navedenog proizvođača.
To vjerojatno nema veze sa 22b ili ...
 
Član
RE: Oldschool limited - Lancia Delta Integrale EVO 3

Kvocic je sa nekom ekipom proizvodio dijelove za rally Lancie, mjenjac i neke komponente ovjesa, ako na to mislis.
 
Član
RE: Oldschool limited

turbozeta je napisao(la):
Pozdrav,

samo da se nadovežem na temu u Evo časopisu u kojoj piše da Integralino vrijeme je bilo gotovo pojavom Subaru Impeze 22b.
Krajem 80-tih i početkom 90-tih godina u okolici Zagreba su se radili ovjesi za Integrale za Wrc. Najviše ih je završilo u Japanu sigurno (15-16 ) kod jednog kupca , nagađa se kod gore navedenog proizvođača.
To vjerojatno nema veze sa 22b ili ...

mozda jesu zavrsili u japanu kod inzinjera iz fuji ind. al sjeti se da subaru reli program nije nastao sa 22b bio je tu jedan autic malo prije,.legacy, pa i leone, nisu bili tako uspjesni al su bili tu,., legacy se probio u finskoj i od tada sazvjezdje "7 sestara" je pojam za reli
mozda jesu prekopirali dosta sa lancie al svi kopiraju onoga ko je u tom trenutku najbolji, tada to bi lancia,prije lancie audi pa svi uzese 4wd, prije bi stratos pa svi probase MR, prije toga bi mini pa bi pokusaja, do prije nekoliko svi su imali sedan varijante, pa stadose na hathback, pa sada na mala avta, sta ce sledece bit, i ko ce se kopirat
 
RE: Oldschool limited - Lancia Delta Integrale EVO 3

Ovako: Impreza WRX se pojavila 1992. i već je osnovna verzija bila bolja (tehnički naprednija) od Delte Integrale.
22B je hardcore verzija koja je predstavljena tek 1998. sa proširenom karoserijom i 2 vrata kao u WRC modela, radi se isključivo o cestovnom vozilu. U EVU su je spomenuli samo kao vrh vrhova Impreze prve serije. ;)

Sa 22 B modelom je proslavljena 40a godišnjica firme i već do tada osvojena 3 nalova svijetskog konstruktorskog rally prvenstva sa Imprezom.
 
RE: Oldschool limited

BMW 2.5 CS (1974.-1975.)



BMW E9 sam po sebi nije nepoznat automobil, naprotiv, i kroz razoblje o 8 godina proizvodnje postojale su 2 osnovne vezije: 2.8 CS i 3.0 CS/CSi. Hardcore, polutrkaći, olakšani CSL je posebna priča.
Ali u svemu tome najmanje se spominje i najmanje je poznat model koji je napravljen pred sam kraj proizvodnje E9 serije. Svi bi očekivali nekakav motor od 300 ks, nekakav CSL-R. :icon_smile:, ali priča je potpuno drukčija.
Zbog naftne krize koja je bila sredinom 70ih, svi proizvođači, pa čak i oni izrazitno sportski, su izbacivali slabije, manje rastrošne modele. Tako se pojavio i 2.5 CS.

Relativno "mali" motor za pojmove E9ke, također redni 6 obujma 2500ccm, "dopel fergazer", snaga je 150ks na 6000 o/min, mjenjač ručni 4 brzine ili automatik 3 brzine.

Proizvedeno je ukupno 844 komada, 600 (manual) i 244 (automatik)

b542.jpg


b156h.jpg


b256s.jpg


b637.jpg


b352.jpg


dsc0343aj.jpg


b826.jpg
 
BHT Ovisnik
RE: Oldschool limited - BMW 2.5 CS (e9)

ajme majko perverzije od auta:icon_eek::icon_sad:
 
Top