Od maja skuplja registracija u cijeloj BiH

Od maja skuplja registracija u cijeloj BiH

Član
George je napisao(la):
Al i ovakvi prođu na tehničkom jeli to isto???

E tu se vec vracamo na lopove i kretene koji ovakvima dozvoljavaju da se krecu po cestama. I upravo zbog ovoga (sto neko vec napisa) registracija treba da bude duplo skuplja, ali da se zato postroze kontrole i ovakvi i slicni krsevi da ne smetaju po cestama i ugrozavaju bezbjednost, ili u ovom slucaju cak i zivotnu sredinu.
 
Član
niksa je napisao(la):
Jaro nije sadaka u pitanju U pitanju je standard zivota Auto stvar potrebe ne luksuza da razgranicimo Sta sa jadnicima koji nemaju - treba ih pobiti mozda
Hocu da radim posteno budem posteno placen i sve cu posteno da platim ;)
Ovako radim i ne radim nisam posteno placen a treba posteno da placam Sta ima :D
auto je luksuz uvijek bio i biti ce,potreba se moze zadovoljiti i sa sredstvima javnog prevoza,ja nisam rekao da ikoga treba pobiti nego zelim da razmisljam ispravno i logicki,znaci ako neko nema za osnovne zivotne potrebe,treba da ima auto?
nema za hljeba a mislis da ima za kuglu ili krajnicu ili najjeftiniju gumu zimsku?
i znaci tebi ili meni koji hocemo da sacuvamo svoju glavu treba biti zao ljudi koji nemaju ali auto imaju kao potrebu,i nema veze sto si ti se odrekao nekih drugih stvari u zivotu da bi imao zimske gume,dok on jadan koji nema pljusne u tebe i kaze ti poslije naduravanja i fatanja za vratove da se nagodimo ali ja nemam vise od 10 maraka,socijala teska i to?
pa koji ce k..... socijala teska i covjek koji ima 10 maraka za volanom auta?
i onda se cudimo sto je golf 2 iz 91 5000 KM daj majke ti:lol:
 
Član
niksa je napisao(la):
Jaro nije sadaka u pitanju U pitanju je standard zivota Auto stvar potrebe ne luksuza da razgranicimo Sta sa jadnicima koji nemaju - treba ih pobiti mozda
Hocu da radim posteno budem posteno placen i sve cu posteno da platim ;)
Ovako radim i ne radim nisam posteno placen a treba posteno da placam Sta ima :D

Ti "koji nemaju" u 99% slucajeva voze nekog krsa poput ovog sa slike dva posta unazad. Jel to tebi u redu?
Ne kazem ja da je u nasoj drzavi odnos plata/cijene onakav kakav treba biti, ali neke stvari jednostavno moraju biti skupe i nepristupacne svakom, a tu, po meni, spada posjedovanje automobila...

EDIT ... Evo covjek je bio brzi od mene ...
 
Član
prozor i mtopic - tu se slazem sa vama ;)
no stvari koje ste spomenuli se mogu drugacije rjesavati i bez poskupljenja ;)
 
almir_gr je napisao(la):
Streethunter28 je napisao(la):
Promijenis osiguranje i opet imas popust od 50%, tako vecina radi...

Zbog toga postoje knjige štetnika i osiguravajuća društva su obavezna da ih razmjenjuju i provjere prije pisanja polise da li se osiguranik nalazi u knjizi štetnika;)
Ako napišu polisu sa popustom a trebali su 100% kazna je oko 5000KM za osiguranje.

Po meni glupost, evo moj slucaj, udario sam covjeka i ostetio mu karambolku, znaci tacnije karambolka mu je samo na jednoj strani otpala sa nosaca i izgrebala, auto je Audi 80, moja ponuda da se napravimo, on hoce 300 KM, ono za sta, za jebenu karambolku koja kosta 50 KM + lakiranje, i zovnem policiju na uvidjaj, na kraju sam dobio kazne 70 + 30 KM sudskih troskova, i jedan kazneni bod. I na osnovu toga ja trebam slijedecih 10 godina placati skuplje osiguranje?

Ukoliko se radi o manjoj šteti i isplati ti se da je otkupiš možeš to učiniti. Npr. napravio si štetu 150KM, tvoje osiguranje nadoknadi tu štetu oštećenom. Ti platiš osiguranju 150KM i brišu te iz knjige štetnika, što znači da opet imaš pravo na popust koji si imao prije štete. ;)
 
Član
auto je luksuz... sto se mene tice neg dignu i duplo cijenu tehnickog ali da oni u tehnickom rade ispravam posao i da ne pustaju svakakva auta na cestu...
 
Član
Svu ovu priču treba skratiti na to šta ja državi dajem a šta dobivam natrag. Od svake marke koju potrošim državi ide dio. 70% moje plaće ide na razna davanja, dio svake marke koju dajem za gorivo ide državi, dio svake marke koju potrošim za kupovinu ide državi....Trebam li početi priču o zdravstvenom osiguranju i onim jebenim markicama i pečatima?

Šta ja dobivam od te države? Ceste koje mi uništavaju bubrege, političare koji grabe u svoj džep i potežu nacionalna pitanja čim im se fotelje zaljuljaju. Korupcija i nemar na svakom koraku. Kao jebeni magistar sam vozao viljuškara po skladištu. Ipak imam fakultet, nije tako opasan stroj za svaku budalu:D

Normalno da ću pljuvati na svako poskupljenje, normalno da ću gledati da na svaki mogući način zajebem državu u kojoj živim jer mi ta država ne daje ništa a uzima sve.

mtopic: Auto nije luksus. U bilo kakvom poslu si bez auta poluhendikepiran. Ne laprdaj.
 
Bas vala... do kada ce na tehnickom prolaziti Transporteri stari, Passati pijacari i druge starudije, koje ugusise dizelom kada jednom prodju... Pa nek i poskupe... U hrvatskoj ne prolazis ako ti je upaljena lampica od airbaga, a kamoli sta drugo ;)
 
Član
auto je luksuz uvijek bio i ostao,auta je ova drzava prepuna i daleko smo mi od bijede. Zato i nema nemira ni protesta,jer svi visimo na forumu,placamo internet, telefon, nove graficke karte i felge sa falcom. I onda kuknjava za 7 posto. Nismo mi ni blizu egiptu i libiji, nego uzivajte i trkom na tehnicki.
 
Član
Joj al ima par ovih likova koji jedu govna pravo....

Vam je kao draze umjesto 50 dati 70 KM i slicno
Normalno da vas boli ***** kad vam mame i tate kupuju auta i placaju sve ostale dazbine vezane uz isto tako da vas boli ***** oceli registarcija bit 500 ili 900 KM ....
Mogao bi ja srati ovdje 2 dana kako treba da poskupi radi krseva bla bla bla bla

Cak i da poskupi tehnicki p. tek tad ce biti jos vise prekrsaja jer pored svih neispravnih vozila koja su se dosad kotrljala cestom bit ce isto toliko ne registrovanih...tacnije onih kojima ne pada napamet da odu na tehnicki i da reguju auto...
Jer i ovako prenapucane cijene "tuniraju" bez granica


A vi pametni pa et nek poskupi i duplo....
 
Član
Auto je za nekoga luksuz a za nekoga potreba.
Ja koknkretno kad idem na posao javnim gradskim prevozom trebam dva prevoza promijeniti, tramvajem pola grada predjem i onda na vrh breke busom, jbt izgubim pola dana iduci na posao i vracajuci se kuci.
Bio bez auta, idem u fasungu u konzum, moljakaj ovoga da te povuce sa punim kesama, trazi od staraca auto, placaj taxi... katastrofa, ko sto neko kaze isto hendikepiran.
Zena Zenicanka :) odlucimo vikend provesti kod njezinih, petak zavrsili s poslom i hajmo na stanicu, tamo studentarije sto se vraca kuci masa, jednom sam prestojio do Kaknja, karta za jedno 17 KM povratna i plus nam u povratku na autobuskoj u Zenici trazili po marku samo da udjemo na peron, kao nema veze sto imamo karte, poslao sam onog sabana u 3 pm...
I onda mi neko kaze da mi je auto luksuz...
Istina ima i onih kojima je luksuz, kupi auto da se vozika po citav dan, bitno mu je da ima za goriva i psrt u uho... Ali mislim da je generalno puno vise ponih kojima je auto zaista potreba.
A ovi sto su ZA poskupljenja tjeseci se da ce se nesto promijeniti na bolje, u velikoj su zabludi, kazu nikad vise auta, istina, izracunajte koliko se pri registraciji izdvoji para za odrzavanje cesta, a vidite na sta nam ceste lice, slikat cu majke mi cestu u mahali gdje sam odrastao (ulica Gradacacka,sad su mi tu roditelji i svaki dan prodjem tom cestom) , rupe isto rovovi, nema kome se nismo obracali da se to sanira, cak smo slali poruke u Avaz u onu rubriku sta narod kaze... Ma boli njih patka, da tu zivi kakav ministar mozda bi se i zakrpilo...
Zali Boze samo provedenog zivota u ovoj rupi od drzave gdje nas jebe kako ko stigne a narod isto ovce.
Za par godina ocekujte da pocnemo placati i zrak, ono otvoris prozor da udje svjez zrak, a neki cika ciko te smekne i pokuca na vrata, kaze izvolite racun. Kunem vam se da bi i tad narod nekako placao i prilagodio se.
 
Član
poskupljenje je jedini nacin da se sklone krsevi sa ulica.. ili da se napravi 100 kamera na tehnickom, i jos 2 kamermana da hodaju sa tobom cijelo vrijeme... dosta mi je vise neispravnih, neregistrovanih auta, sto se vozaju ulicama, sto svaki put moram da strahujem kad vozim ispred, pored istih, da li ce moc zakocit i sl...
 
Top