Od maja skuplja registracija u cijeloj BiH

Od maja skuplja registracija u cijeloj BiH

Član
To je katastrofa ovo nije normalno :icon_mad: struja, voda, gorivo, brašno, evo i rege ma ode sve u P.M. :icon_mad: joj kako će se opet zapuškarat imbecili vode(kradu) državu ionako jadnu državu sve je češće vidit ljude kako kopaju po smeću to je postala svakodnevnica neprođe dan nekog ne vidim u kontenjeru!!! Užas jedan kako će ovo puknut sve nismo ni svjsni :icon_cry:
 
Član
Ajde ljudi ako je neko ZA da se napravi protest? Ima dovoljno vozača da se nešto promijeni..?


Ili ćemo i dalje kulirati na sve što se dešava?
 
Početnik
guster je napisao(la):
Ministarstvo prometa i komunikacija BiH, naime, udovoljilo je zahtjevima za povećanje cijene tehničkog pregleda koja je do sada iznosila 45, odnosno 50 KM ako se uzme u obzir i cijena fotografiranja automobila na tehničkom pregledu.



koliko shvatam iz ovoga, tih recimo 7% koliko ce mozda poskupiti, ce se odnositi na ovih 50 maraka za sam tehnicki pregled

ne odnosi se na citavu cijenu placanja registracije (koja recimo bubam, iznosi nekome 600 maraka) ili ?
 
Član
HONEY je napisao(la):
guster je napisao(la):
Ministarstvo prometa i komunikacija BiH, naime, udovoljilo je zahtjevima za povećanje cijene tehničkog pregleda koja je do sada iznosila 45, odnosno 50 KM ako se uzme u obzir i cijena fotografiranja automobila na tehničkom pregledu.



koliko shvatam iz ovoga, tih recimo 7% koliko ce mozda poskupiti, ce se odnositi na ovih 50 maraka za sam tehnicki pregled

ne odnosi se na citavu cijenu placanja registracije (koja recimo bubam, iznosi nekome 600 maraka) ili ?

Tako sam i ja shvatio, i to nije strašno, ali ja se bojim da to iskoristi država, osiguravajuća društva pa da dignu za 7 % na ukupan iznos...

Baš kao što se dogodilo sa uvođenjem PDV-a, umjesto da se digne za 7 posto na postojećih 10 posto, oni digli za 17 % cijene...
 
Član
Registrujes auto, osiguras i onda se molis bogu kad te neko opali da izvuces bar pola para od stete...te plati za puteve koji su katastrofa kad regas auto, pa kroz akcize za gorivo, pa sad i za željeznicu koju više niko ne koristi...porezi i plaćanja evropski a standard života ko u Etiopiji...treba navuci para za ove državne parazite (ovih na najvišem nivou i nema puno da rade nešto trebalo bi im dati još više) ali najveći problem su opštine, kantoni i te manje parzitske organizacije koje crpe budžet ima ih ko mrava a ništa ne rade poresko, opštine, bolnice kao bajagi policija svi žive na leđima ove manjine što radi u ovoj žalosnoj privredi imaju dobre plate a ništa ne rade....:icon_mad: :icon_mad: :icon_mad:
 
Početnik
dobro polako prvo da vidimo jeli se podize taj postotak na tih 50 km za tehnicki pregled (to je neznatno) ili se dize za citavu registraciju (sto je zaista tesko sranje onda)

zar nema nista sluzbeno oko toga? pise li igdje ista ozbiljno o tome, izvor?
 
Član
nije mi krivo nek poskupe i duplo ali nek bar pregledaju to auto sta dodje na tehnicki da znam sta mi nije ispravno ( ja znam ali ima ljudi koji nemogu skuziti ni da im tocak otpada sa auta :D ) a ne samo navezu na kanal da se uslika i ajd vani dobar daj pedesetku i vozi.
Zato non stop udesi neki sitni a nekad i kriticni radi automobila koji uopce nebi smjeli sudjelovati u prometu radi x kvarova kojima je progledano kroz prste na tehnickom pregledu.
 
Član
Jassmin je napisao(la):
HONEY je napisao(la):
guster je napisao(la):
Ministarstvo prometa i komunikacija BiH, naime, udovoljilo je zahtjevima za povećanje cijene tehničkog pregleda koja je do sada iznosila 45, odnosno 50 KM ako se uzme u obzir i cijena fotografiranja automobila na tehničkom pregledu.



koliko shvatam iz ovoga, tih recimo 7% koliko ce mozda poskupiti, ce se odnositi na ovih 50 maraka za sam tehnicki pregled

ne odnosi se na citavu cijenu placanja registracije (koja recimo bubam, iznosi nekome 600 maraka) ili ?

Tako sam i ja shvatio, i to nije strašno, ali ja se bojim da to iskoristi država, osiguravajuća društva pa da dignu za 7 % na ukupan iznos...

Baš kao što se dogodilo sa uvođenjem PDV-a, umjesto da se digne za 7 posto na postojećih 10 posto, oni digli za 17 % cijene...

radim u osiguravajucem drustvu i nema nista od dizanja cijena osiguranja i drugih stavki,
znaci ovo se samo odnosi na cijenu tehnickog pregleda.
A vjerovatno ste upoznti da se uskoro pocinje primjenjivati bonus/malus sistem,
znaci sada svi imamo polise osiguranja sa 50% popusta,ukoliko se skrivi udes placa se 100% i onda svaka godina bez udesa koji ti skrivis dobijas po 5% popusta.
 
Al_Galone je napisao(la):
radim u osiguravajucem drustvu i nema nista od dizanja cijena osiguranja i drugih stavki,
znaci ovo se samo odnosi na cijenu tehnickog pregleda.
A vjerovatno ste upoznti da se uskoro pocinje primjenjivati bonus/malus sistem,
znaci sada svi imamo polise osiguranja sa 50% popusta,ukoliko se skrivi udes placa se 100% i onda svaka godina bez udesa koji ti skrivis dobijas po 5% popusta.

Promijenis osiguranje i opet imas popust od 50%, tako vecina radi...

Najbolje je onima koji zive u Brckom, imaju oko 40% jeftiniju registraciju nego u RS i Federaciji..
 
Član
HONEY je napisao(la):
dobro polako prvo da vidimo jeli se podize taj postotak na tih 50 km za tehnicki pregled (to je neznatno) ili se dize za citavu registraciju (sto je zaista tesko sranje onda)

zar nema nista sluzbeno oko toga? pise li igdje ista ozbiljno o tome, izvor?

Za sad je samo tehnicki pregled al znas kako to kod nas ide, kad jedni poskupe odmah i drugi se zale i dizu cijene itd...

Primjer u Rusiji nestalo psenice radi vatre poplava itd nebitno, odmah i kod nas poskupi hljeb (iako mi nista nemamo sa rusima ) odmah ide i ulje pa ostali prateci sastojci hljeba pa struja pa gorivo itd... e takav ti je sistem u BiH, strah me da i ovo ne ode za 2KM poskupljenja na 200 (jer je kod nas sve moguce), sto gale kaze nece osiguranje poskupit a ce klocevi dignut za putarinu, vode u BiH, pa usluge, pa jos hiljadu nekih "obaveznih" dodataka i automatski ce biti veca ukupna cijena registracije....:icon_mad:
 
Top