Od maja skuplja registracija u cijeloj BiH

Od maja skuplja registracija u cijeloj BiH

Član
:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
IH kod vas sviju je jos i dobro vi bi da zivite svi .

U ovom selu iz kojeg sam ja ljudi ne zive nego PREZIVLJAVAJU..

Budite ba sretni sto niste bolesni ,a bit ce para za registracije . Polahko raja vec zaboravljate na rat i na ikar i ribe iz humaniterne . Polahko pamet u glavu.
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
mtopic: Zbog čega bi dobio ispriku kada laprdaš? Recimo da centri pošteno rade tehnički pregled. Hajvan će sjesti u potpuno ispravno auto i napraviti glupost. Velika većina prometnih nesreća se dešava zbog prekoračenja brzine, alkohola i ljudske nepažnje. Da svi voze po propisima, nesreće bi mogao nabrojati na prste jedne ruke. Mnogo jači efekat će se dobiti obrazovanjem i podizanjem kulture na viši nivo. No opet se vraćamo na državu koja od toga nema koristi. Mnogo lakše i bolje za državu je dignuti cijene tehničkog pregleda nego obrazovati vozače i dignuti kulturu u prometu. Ljudska psiha je čudna. Što voziš sigurnije auto to si manje pažljiv. Ovo je znanstveno dokazana činjenica. Ne govorim da svi trebamo voziti neispravne krame, želim reći da je tehnička ispravnost auta tek mali djelić sigurnosti u prometu. Dizanjem svijesti i kulture bi se ova stavka sama od sebe riješila.

Dalje, shvati da auto nije luksuz u našim uvjetima. Brzo se živi, za normalno obavljanje svojih aktivnosti na poslu i u privatnom životu bez auta se skoro pa ne može funkcionirati. Da imamo pravilno razvijen javni promet ovo bi bila druga priča.

Laprdam samo zato sto se moje misljenje ne poklapa sa tvojim? Onda na ovom forumu SVI laprdaju!
Pa covjece, opet ti ponavljam, procitaj moje postove!!!
U sve i jednom postu sam napisao da nam je drzava u k*cu i da definitivno trebaju promjene i na tom planu, ali sam rekao da ce poskupljenje registracija voditi tome da ce na cesti biti manje krseva i da ce to doprinjeti sigurnosti u prometu, a ne da ce time svi problemi biti rijeseni. Isto tako sam rekao da ni to poskupljenje nece imati posebnog efekta, ako tehnicki pregledi ne budu radili svoj posao. I rekao sam da bi vece kazne doprinjele smanjenj broja pocinjenih prekrsaja.
Eh, sad ti opet kazem, vrati se jos jednom pa procitaj sve sto sam napisao, pa mi onda odgovori i reci da nisam u pravu!!!

A ja znam mali milion ljudi koji idu na posao javnim prevozima ili biciklima (kome nije predaleko) i nikome nista ne fali. Svi normalno funkcionisu.
Eh sad, postavlja se pitanje sta ti podrazumijevas pod "normalno". Nekome nije normalno kad ne moze dva puta u godini na more, a nekome je super kad u pet godina ode jednom!
 
Član
Ti opet po svom. Šta bi više volio, da se krševi voze po propisu ili da nova sigurna auta voze duplo preko limita? Sigurnost u prometu treba biti planiran niz poteza a ne samo poskupljenja i dizanja cijena kazni. Time se neće ništa postići, samo će doći do manje registriranih auta i veće korpucije.

Jedan moj prijatelj nije htio platiti prometnu kaznu nego je odlučio otplatiti u zatvoru. Tako država nije zaradila na njegovoj kazni nego su građani platili njegov smještaj i hranu za 2 tjedna koliko je bio u zatvoru. Do ovakvih situacija dolazi kada imaš debile na vlasti.

Smatram pod normalnim da dnevno pređem 20-30 km, bez auta bi mi dan trebao trajati 48 sati da stignem obaviti sve što trebam. Već rekoh, na javni prijevoz ne mogu ni pomisliti.
 
Član
@ ZELA ...
mtopic je napisao(la):
Laprdam samo zato sto se moje misljenje ne poklapa sa tvojim? Onda na ovom forumu SVI laprdaju!
Pa covjece, opet ti ponavljam, procitaj moje postove!!!
U sve i jednom postu sam napisao da nam je drzava u k*cu i da definitivno trebaju promjene i na tom planu, ali sam rekao da ce poskupljenje registracija voditi tome da ce na cesti biti manje krseva i da ce to doprinjeti sigurnosti u prometu, a ne da ce time svi problemi biti rijeseni. Isto tako sam rekao da ni to poskupljenje nece imati posebnog efekta, ako tehnicki pregledi ne budu radili svoj posao. I rekao sam da bi vece kazne doprinjele smanjenj broja pocinjenih prekrsaja.
Eh, sad ti opet kazem, vrati se jos jednom pa procitaj sve sto sam napisao, pa mi onda odgovori i reci da nisam u pravu!!!

A ja znam mali milion ljudi koji idu na posao javnim prevozima ili biciklima (kome nije predaleko) i nikome nista ne fali. Svi normalno funkcionisu.
Eh sad, postavlja se pitanje sta ti podrazumijevas pod "normalno". Nekome nije normalno kad ne moze dva puta u godini na more, a nekome je super kad u pet godina ode jednom!

Jedino jos da ti nacrtam ...:icon_rolleyes:

Edo_benz ;)
 
Član
Ne pišemo isto. Ni u kakvom slučaju povećanje cijena ne možeš ocjeniti kao pozivinu stvar ako se ne radi ništa osim toga. Kada prvi put od ove tvorevine od države osjetim da nešto dobivam zauzvrat ću pomisliti kao i ti. Do tada ću da pljujem svako poskupljenje jer ću znati da se iza njega kriju debele svinje u foteljama

Vjeruj mi, može doći do poboljšanja kvaliteta tehničkog pregleda, no iza toga se neće kriti želja države za sigurnijim cestama nego ovo što sam prije napisao. Što je najgore, ceste neće biti ni sigurnije jer se do toga dolazi sistematski, a ne stihijskim udaranjem po džepu ionako izmrcvarenog naroda.

p.s. Ispada da uvijek nešto kontriram, uvijek su neke svađe. To je problem ljudi s kojima ulazim u rasprave a ne moj. Svatko ima pravo na svoje mišljenje pa makar ono bilo pogrešno:D Ovdje ne mislim na tebe, ti si odličan kakvih ima:lol::lol:
 
Član
Slažem se sa Zelom u potpunosti ,ova poskupljenja neće dovesti ni do sigurnijih cesta , ni do smanjenja tehnički neispravnih vozila po cestama a isto tako neće ni smanjiti broj neregistrovanih auta po cesti već naprotiv. Te stvari se ne riješavaju poskupljenjima , posebno u ovakvom društvu ,financijski potpuno uništenom.
Sve se svodi na to da debela krmad u foteljama i paraziti po raznoraznim administrativnim službama imaju namiriti za natprosiječno visoke plate ,dnevnice , odvojene živote , regrese ,putne troškove ,telefone...
To je isto kao što su početkom godine podigli doprinose za penziono i socijalno.
Jesu li se popravila radnička prava , jeli smanjen rad na crno?
Jest ,al u ku...., ja ostadoh bez posla , jer gazda nije više mogao plaćati namete i sad radim na crno
 
Član
niksa je napisao(la):
Jaro nije sadaka u pitanju U pitanju je standard zivota Auto stvar potrebe ne luksuza da razgranicimo Sta sa jadnicima koji nemaju - treba ih pobiti mozda
Hocu da radim posteno budem posteno placen i sve cu posteno da platim ;)
Ovako radim i ne radim nisam posteno placen a treba posteno da placam Sta ima :D

Kad nas toliko boli standard što smo bili glupi pa srušili socijalizam tamo su svi imali jednako i mali procent puno a sada je još dobro kako će kod nas biti kad se budu uvodili zakoni po EU standardima sve više će ljudi po ulici i kontejnerima biti tako je u kapitalizmu imaš bogate, srednji stalež koji živi na kredit i kad se razboli ili ostane bez posla završi na ulici i tešku sirotinju...
U kapitalizmu se država javlja kao koordinator a ne kao glavni faktor što smo mi naučili u socijalizmu da djeli stanove, poslove, pravi fabrike to je prošlost danas je ona tu samo da ubire poreze i dažbine i da malo kroz to vrati a tržište je kontrolisano od strane privatnika i tu je glavni i jedini cilj kapital...Svi se vozikaju i kad treba i kad ne treba a pogledajte cijene goriva...registracije će poskupiti pogledajte na statističkom zavodu konstantno povećanje broja vozila iz godine u godinu...Treba uvesti neki red ovde tražili smo što smo dobili i imamo veliki problem živimo u prošlosti kada je država gledala čovjeka i davala toga više nema...Činjenica je da ima dosta neispravnih vozila i da jednim djelom oni skrivljuju saobraćajne udese i to se može rješiti na više načina pojačanom kontrolom tehničkih pregleda i sl. ali samo poskupljenje to neće rješiti ako se i dalje bude radilo po starom...
 
Top