obavještenje za klubove - BH SEZONA 2013

obavještenje za klubove - BH SEZONA 2013

Član
pa da nije 16 i 15 klase ne bi imali za kikiriki a kamoli za pehare i nagrade :lol:

al sad ce te klase financirati prvenstvo a vozace iste ko jebe....ali to mene ne brine, ja ako mogu stici ja cu odvoziti za sovju dusu, politika me nezanima.
 
Član
donamero je napisao(la):
ja mislim da se prvi dan vozi za prvenstvo bh i to ko je licenciran a drugi dan voze svi kao do sada..neznam cemu ovolika frka.samo pravite zabune bezveze..

Nije bas tako kako si napisao druze. Ako procitas sta je Sejo rekao, tacno je da ce jedan dan voziti amateri a drugi dan voze samo licencirani. Ovdje je problem sto auto koje ide brze od 15 sec ne moze nikako nastupati kao amater nego samo kao licencorani a za to mora biti clan nekog kluba.

Dakle, nije ostavljena trunka prostora za ljude koji nisu ili nece da budu clanovi nekog kluba da bi vozili.

Evo ja npr, vozim klase 13 i 14 a nisam clan kluba niti to zelim biti i to mi po ovim pravilima automatski uskracuje pravo da vozim trku - da vozim sa amaterima prebrzo mi auto (limit za amater klasu je 14,7 sec) a da vozim u svojoj klasi moram postat licenciran...

I ja sam ulozio cifru u svoje auto, vozim trke po BiH od 2003 god, bio sam osnivac prvog SR kluba u Sarajevu (iz kojeg je nastao i SRCS) i mozes mislit kako se sad ja osjecam kad mi na vrh svega toga dodje neko i kaze da ne mogu voziti trku ako nisam clan kluba i ako nisam "licenciran" od strane Bihamka koji ama bas nista do danasnjeg dana nije ucinio za SR scenu u BiH.
Sad ce doduse da ubiru kajmak te od takmicara i klubova uzimaju pare za svoje "licence" na sportu koji nikad nisu podrzali i koji su drugi gradili a ne Bihamk
 
Član
potpisujem

esso_sa je napisao(la):
donamero je napisao(la):
ja mislim da se prvi dan vozi za prvenstvo bh i to ko je licenciran a drugi dan voze svi kao do sada..neznam cemu ovolika frka.samo pravite zabune bezveze..

Nije bas tako kako si napisao druze. Ako procitas sta je Sejo rekao, tacno je da ce jedan dan voziti amateri a drugi dan voze samo licencirani. Ovdje je problem sto auto koje ide brze od 15 sec ne moze nikako nastupati kao amater nego samo kao licencorani a za to mora biti clan nekog kluba.

Dakle, nije ostavljena trunka prostora za ljude koji nisu ili nece da budu clanovi nekog kluba da bi vozili.

Evo ja npr, vozim klase 13 i 14 a nisam clan kluba niti to zelim biti i to mi po ovim pravilima automatski uskracuje pravo da vozim trku - da vozim sa amaterima prebrzo mi auto (limit za amater klasu je 14,7 sec) a da vozim u svojoj klasi moram postat licenciran...

I ja sam ulozio cifru u svoje auto, vozim trke po BiH od 2003 god, bio sam osnivac prvog SR kluba u Sarajevu (iz kojeg je nastao i SRCS) i mozes mislit kako se sad ja osjecam kad mi na vrh svega toga dodje neko i kaze da ne mogu voziti trku ako nisam clan kluba i ako nisam "licenciran" od strane Bihamka koji ama bas nista do danasnjeg dana nije ucinio za SR scenu u BiH.
Sad ce doduse da ubiru kajmak te od takmicara i klubova uzimaju pare za svoje "licence" na sportu koji nikad nisu podrzali i koji su drugi gradili a ne Bihamk
 
Član
ovako sam ja razumio

subotom se vozi po novom pravilniku i nema klasa po sekundama neko su PRO klase i A1 i A2 amaterkse u kojim su auti koji voze preko 14.7sec... za A1 i A2 netreba licenca dok za ostale DA!

nedeljom se vozi po starom sistemu po klasama po sekundama i mogu voziti svi koji imaju 4 tocka....
 
Legend
-Suki- je napisao(la):
ovako sam ja razumio

subotom se vozi po novom pravilniku i nema klasa po sekundama neko su PRO klase i A1 i A2 amaterkse u kojim su auti koji voze preko 14.7sec... za A1 i A2 netreba licenca dok za ostale DA!

nedeljom se vozi po starom sistemu po klasama po sekundama i mogu voziti svi koji imaju 4 tocka....

sjedi 5... ;)
 
Član
-Suki- je napisao(la):
ovako sam ja razumio

subotom se vozi po novom pravilniku i nema klasa po sekundama neko su PRO klase i A1 i A2 amaterkse u kojim su auti koji voze preko 14.7sec... za A1 i A2 netreba licenca dok za ostale DA!

nedeljom se vozi po starom sistemu po klasama po sekundama i mogu voziti svi koji imaju 4 tocka....

Ako je ovo tacno onda super, to bi rijesilo i problem o kojem sam ranije pisao. ;)
 
Legend
esso_sa je napisao(la):
-Suki- je napisao(la):
ovako sam ja razumio

subotom se vozi po novom pravilniku i nema klasa po sekundama neko su PRO klase i A1 i A2 amaterkse u kojim su auti koji voze preko 14.7sec... za A1 i A2 netreba licenca dok za ostale DA!

nedeljom se vozi po starom sistemu po klasama po sekundama i mogu voziti svi koji imaju 4 tocka....

Ako je ovo tacno onda super, to bi rijesilo i problem o kojem sam ranije pisao. ;)

Ja ne znam jel tebi adrenalin u krvi ili glooovi... ;)
 
Član
-Suki- je napisao(la):
nope, kod mene samo pijaca legal dolazi u obzir.

Mislio sam da ce ti izletiti ovo nitriranje...kad si spominjao da si opet otvorio motor i da ces ga zapalit ako opet bude isao isto... :lol:
 
Član
ahha ne...bio sam narucio nitro i jod dosta toga ali sam odustao usljed svih ovih promjena na sceni.
vozimo standarad.
 
Član
Već nekoliko godina u BiH postoji po meni dobra inicijativa da se od dosadašnjeg street race-a napravi sportska disciplina. Sve sportske discipline auto sporta u svijetu sem najnižih ili potpuno amaterskih nivoa nadgelda i sankcioniše FIA (Svjetska automobilističa federacija). BIHAMK je član FIA a SAMSBIH je tehnički organ BIHAMK-a koji se bavi sprovođenjm sportskih aktivnosti u BiH. Na osnovu inicijative g-dina Agića i ostalih zainteresovanih klubova te na osnovu suvislih ideja i zahtjeva UO SAMSBIH je donio odluku o raspisivanju Šampionata BIH za sezonu 2013 po predloženim pravilnicima od strane inicijativne grupe. Kao dobra volja od strane Saveza dozvoljeno je proglašenje (retroaktivno) KUP-a BiH za 2012 u trkama ubrzanja i omogućeno je takmičarima te discipline da budu na zajedničkom proglašenju Šampionata BiH nedavno u Banja Luci.

Kad gledate dosadašnje stanje pokazano je da tu nema napretka. Isti vid trka se vozi 8-9 godina bez naznaka za napredak tj .približavanje sportu.

Na osnovu ove ideje koja je usvojena pravi se jasna razlika između daily race-ra i trkača tj. entuzijaste i sportiste.

Sportisti u našoj državi kao i svim državama Svijeta se "regrutuju " preko klubova koji im omogućavaju polaznu osnovu za bavljenje sportom (primarna obuka u signalnim zastavicama , bezbjedonosne mjere , funcionisanje auto sporta itd) tako da je i osnova za dobijanje licence sportiste člansto u klubu i od strane kluba podnesen zahtjev za licencu.

Sportisti se svagdje u svijetu pa i kod nas tretiraju u društvu sasvim drugačije od entuzijasta pa pouke izvlačite sami.

Na osnovu dobre volje SAMSBIH/BIHAMKA usvojena je inicijativa da svi vozači koji žele voziti ŠBIH u trkama unrzanja u sezoni 2013 trebaju imati licencu klubskog ranga čije izdavanje kosšta 10KM a na istinski način omogućava takmičaru ulazak u svijet licenciranih vozača.

Takođe sagledavajući naviku na dosadašnji sistem voženja organizatorima trka je sugerisano i odobreno da nedjelju voze po starim pravilima i bez supervizije Saveza tako da je 2013-a uhodavanje u novi sistem.

Poboljšanje za sportsku scenu je to što se ovim približavanjima drag trkama više na postavljaju nikakve restrikcije za nastup automobila disciplina A01,02 i 03 Šampionata BiH da voze i ove trke što bi trebalo doprinjeti atraktivnosti i masovnosti manifestacija u prvoj godini kako i kvalitetnom rivalitetu u narednim sezonama.
 
Top