Obavijest -Kontrola zatamljenih vozila ZE-DO

Obavijest -Kontrola zatamljenih vozila ZE-DO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
xxfmanxx je napisao(la):
Da li ima neko na ovom forumu ko ima fabricki zatamnjena zadnja bocna i zadnju sajbu i da li ga je ikad zaustavljala policija zbog toga i sta se desilo, pa eto ako ima da nam kaze. To me bas zanima jer dosta auta imaju fabricki zatamnjena zadnja bocna i zadnju sajbu, pogotovo SUV-ovi, skoro svaki je takav. Moj komsija ima takvo auto, al je on stariji covjek i ja ga pitao za to, al on mi kaze nikad ga nisu zaustavili i pitali za stakla.

prijatelj mi ima novog passata cc sa fabricki zatamnjenim staklima,jednom ga zaustavili i htjeli pisati kaznu,na sta se ovaj pobunio,"uzmi kljuc,zagrebi po staklu slobodno,ako se zguli,pisi kaznu" i naravno nista,nije mu pisao,a stakla su full zatamnjena,ne vidis nista unutra...znaju i sami da novija auta imaju zatamnjena stakla,zato i ne peglaju njih,vec starije bolide sa folijama ;)
 
Član
komsija moj na golfu IV ima fabricki tonirano sve iza vozaca, karavan je cetvorka, i sve iza vozacevog sjedista je tonirano, fabricki zatamnjeno, doduse nije crno ali je tamnije u odnosu na prednja stakla jbg nekako vuce na zelenkasto. Popio je kaznu u bugojnu mislim, bilo je to prije par mjeseci, ja sam vec pisao u jednoj temi o tome. Eto ima jos primjera da su kaznjavali ove sa fabricki toniranim staklima. On je rekao da ce se ganjat s njima, ali ja ne znam sta se dalje desavalo, posto je on stariji covjek,pa ja nesto i ne komuniciram s njima, i ovo sam sasvim slucajno cuo
 
Član
Ne čudi me što je u bugojnu platio za zatamnjena stakla, ovi policajci u bug nisu još se razvili da znaju da imaju folije, oni misle to se farba, pa zato je popušio kaznu.
Al ima drotova u p.m užice se kad zaustavljaju auta k'o da su Bugojno osvojili
 
Član
a kod nas se jos uvijek nista ne moze upisat u saobracajnu u napomenu, vezano za zatamljene, npr. llumar blagi procenat :icon_question: atest i to, pa da se upise :icon_question: koliko sam u toku, ima vec koja godina kako se nista ne moze upisat... mislim...
 
Član
kada sam ja pricao sa jednim covjekom koji radi na tehnickom rekao mi je da je glavni problem u tome sto zakon brani tamna stakla, tada je to bilo tako
drugi problem je sto oni ne znaju koliki je procenat zatamnjenja
a onda mu ja spomenem Lummar, on iskolaci oci u mene, kaze sta ti je to
rekoh mu da je to protiv provalna folija sa UV zastitom
kaze ma nema toga kod nas, sta ti je:lol::lol::lol:
 
Član
Limpi je napisao(la):
a kod nas se jos uvijek nista ne moze upisat u saobracajnu u napomenu, vezano za zatamljene, npr. llumar blagi procenat :icon_question: atest i to, pa da se upise :icon_question: koliko sam u toku, ima vec koja godina kako se nista ne moze upisat... mislim...

Kod nas se na tehnickom davno moglo upisati u saobracajnu,
ali nema vise te opcije na tehnickom da zakaci i da ti stavi da imas tamna stakla...
Isao sam ja dok sam golfa imao ganjao davao pare i sta ja znam sta radio,al neam sanse da se to uradi
 
Član
Juce zaustavljen na ulazu u visoko sa golfom V lumar folije , odma folije ne smiju biti, jos nismo imali saobracajnu tek registrovano auto i za to poceo peglati kao nista mu ne znaci ovo ono, ja kontao evo ga 100 km minimalno, kad kaze ajd idite niste vi meni cisti nikako. Bukvalno ovim rijecima, nama nis nije bilo jasno.
 
BHT Ovisnik
meni nikada nisu pisali,sve je na auto bilo 50-60%,a mnogo puta su me zaustavljali:icon_confused:
ako vidim policiju na putu da ce me zaustaviti samo odmah otvorim otvorim prozor,na granici isto,samo su me zimus cudno gledali policajci u zenici,parkirao pored policijske stanice,jos tmurno vrijeme,u autu se nista ne vidi,vidim samo da me malo ostrije gledaju dok sam i polazio i prolazio,al nitko mi nista nikada nije

i nikada mi nece biti jasno,kako ja mogu proci tehnicki sa komplet zatamnjenim autom onda uopce,po nekom pravilu ako je zatamnjeno salju na izvanredni tehnicki,a tamo sam bez problema prosao s takvim autom i jos uslikano
 
Član
Kako nekontate..Moraju malo budzet napuniti ..Nema za penzija i invalidnina..Ovako se uvijek dignu kad nemaju para..Zadnji put je bilo za parkiranje...Redom po citavoj Zenici pisali kazne..Dok prodje hajka ide se po starom opet..
 
Član
a tehnicki ces uvijek proci, tko jos tu gleda imas li folije.... kad ne gleda ni kako treba jel auto ispravno... heh

a ovo je sto mirza kaze... jednostavno nema para u budzetu, moraju napunit... mnogi su se pokusali izvlacit, "uletit", al opet pisu radi norme... kad se sjetim za parkiranje, ispred svake zgrade, gdje i nema mjesta, gdje je "normalno" i uvijek se parkira... na trotoaru i sl, ispred, pored zgrade, pisali...

a znaci, nista se nije promjenilo za upisivanje, ne moze...

ajde jos tri dana i bura ce se stisat :lol: dosta raje, ili ne voza, mrsko mu skidat pa vracat folije, ili su skinuli naprijed i sa sajbe nazad, pa ce kasnije vracat, nakon akcije....
 
Ja sad vozam zatamnjem sve iza sebe ali je orginal tonirano staklo tako da cekam da zaustave i da se prospu malo kad uzmu da peglaju sto je ovako,

mada najvise ce stari auta da strada znaju da ljudi zatamnjuju ovako kad je novije i oni se redje usude da pitaju jel folija ili zatamnjenje
 
Član
svidja mi se ideja, sad da li grand auta ili chevroleta za Cruze - mreza, koja lezi na staklu, uklapa se potpuno i izgleda kao rupicasta folija. s vana u prvom mahu izgleda kao folija. inace dosta autosalona vise nece zatamnjivati dodatno stakla. vazda spomenu - zakon. Cruzovo rjesenje kosta 130 KM
 

MTR

Član
ja sam kupio crni mat sprej i sve cu prefarbat , jeftinije od folije a ne lijepi se :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top