Obavijest -Kontrola zatamljenih vozila ZE-DO

Obavijest -Kontrola zatamljenih vozila ZE-DO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
U vremenskom periodu od 11.05.2011. godine, od 07.00 sati, do 18.05.2011. godine, do 23.00 sati, realizirati akciju pojačane kontrole učesnika u saobraćaju, sa posebnim akcentom na kontrolu vozila sa zatamnjenim staklima.

http://mupzdk.gov.ba/top_vijesti.htm

vec su jutros pisali nekim sa "zamracenim" naprijed....
 
Član
ja sam za to, da se svi sa "šumar" folijama kazne, i da to skinu radi vlastite sigurnosti, i sigurnosti drugih ucesnika u prometu... Svako ko ima naprijed 80% automatski gubi retrovizor, narocito po ruznom vremenu i van grada, i imao sam dosta situacija kada ljudi sa pjecnim folijama preticu, i ubacivaju se bez da vide da im blicam po 10 puta..
 
Član
ako neko nije u toku... kao u sa su, rotaciju i ganjaju, ako je tamno naprijed... imaju i novu tehniku, ako im je sumnjivo naprijed, recimo ima se blazi procenat llumara, prolaze rukom po rubu stakala i gledaju, da vide jel folija :lol:
 
Član
Limpi je napisao(la):
ako neko nije u toku... kao u sa su, rotaciju i ganjaju, ako je tamno naprijed... imaju i novu tehniku, ako im je sumnjivo naprijed, recimo ima se blazi procenat llumara, prolaze rukom po rubu stakala i gledaju, da vide jel folija :lol:

Pa šta ima pipati svako fabricki zatamljeno staklo ima posebnu oznaku na sebi...
 
Član
to je nova tehnika, iz eu :D pored sto zagledaju vidljivost sa obe strane, gledaju po ivici tj kako je uradjeno, kao traze jel se vidi rez folije i sl na rubu stakla :D ovo rade, ako je blazi procenat llumara naprijed, pa im kao sumnjivo...

ugl. tko god ima cajnu naprijed, (bila ona light ili dark pogotovo,) ili llumara veci procenat, 40 mara mu ne gine... moraju "normu" ispunit, tako da pisu... takodjer gledaju i sajbu nazad, ako se ne vidi kroz nju, pisu i tu naravno...

po xxx put , ne smije naprijed, nti zadnja sajba...

moraju napunit budjet, tako da masovno sada i to zagledaju kao i opremu...
 
Glup je zakon, jednog sam vidio da je zatamnio po njihovom, samo zadnja bocna. Ali ko ce od nas zatamnjivati tako, ostaviti ruglo, i nazad rupu. Da se moze i zadnja sajba, vec bi bilo prihvatljivo, a na kraju krajeva nek kaznjavaju, ne mora svako imati folije ;)
 
Član
u sustini je najdebilnije sto zadnja ne moze nikako... a vec su dvojicu jarana, sto nazad imaju zatamljeno skroz, rotaciju i ganjali... cak prijetili, vanrednim tehnickim i to...
 
To govorim, ruglo je od auta ako zatamnis po zakonu, radije onda ne bih nikako folije ni lijepio ako ne mogu kako hocu ;)
 
Član
upravo... samo bocna je ruglo... bocna zadnja sa sajbom i moze proci, na nekim autima...

i da, "fazon" spusteni zatamljeni prednji prozori ne prolazi...
 
da je zakon imalo onakav kakav bi trebao biti ni jedno auto sa zatamljenim staklima ne bi moglo proci tehnicki pregled, ali kod nas je to posebna prica nista od toga....
u veselom zakonu "dozvoljeno" je samo stakla iza vozacevih ledja (zadnja bocna), dok zadnja sajba nije dozovljena kao ni prednja bocna i prednja sajba....

e sad, zasto se kazne ne pisu reklamnim automobilima :icon_biggrin:

naime, i sama reklamna naljepnica po zadnjoj sajbi na reklamnim automobilima nije dozvoljeno, ali za to niko nikada nije pisao kaznu <(bar ja jos nikoga nisam cuo ni vidio da je dobio kaznu za to), tako da bi se mozda na ovu foruza zadnju sajbu moglo i provuci, a za prednja bocna ko zna, spustajte stakla, bjezite od murije, ulizujte obecavajte sta vec, ali ako naletite na gnjavatora i onog koji se drzi propisa, bolje sutati nego moljakati, moze gore biti :D
 
Član
Da je kako treba lumar bi do odredjenog procenta bio dozvoljen,al.... Nisu me jos peglali,al izgleda da ce ubrzo kako su poceli,sto znaci 40km i suti! :icon_mad:
 
Član
samo nek rokaju, ljudi rade svoj posao, i treba da se kaznjava
kod nekog se ne vidi nista u autu i taj misli da je bogom dan na cesti, zato je meni drago da se svi stave u isti kos, iako to bas i nece biti tako, jer i oni paze koga zaustavljaju, al ajd,samo nek rade
kod nas je murija juce prevrnula cijeli grad,pravili racije po kaficima, cak su psa imali sa sobom i opleti, pretresi idu ko djeca iz skole:lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top