Obavijest -Kontrola zatamljenih vozila ZE-DO

Obavijest -Kontrola zatamljenih vozila ZE-DO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Mene kad su kaznili je lijepo covjek rekao, zatamnjena su ti stakla, ja reko dobro i ? A on kaze imas dvije opcije, 40 KM ili tehnicki. Ja sam se odlucio za opciju broj 1 i platio 40 KM :)

Ali od tad se pitam sto nisam fino otisao na taj tehnicki i usput skinuo folije ili tamo ciki da cenera da ne gleda, ili otisao kod druga na tehnicki ili tako neki manifetluk izveo ?

Pa moze li mi neko objasniti sad ? Sta bi bilo da ja kazem ocu na tehnicki i dal se moze to tako nekako izvrdat makar ih skinuo, ko da je problem zalijepit druge opet :)
 
Član
maloprije se vozikao, patrola na svakom cosku, a pored neko zatamljen stoji i pisu... dvije sa rotacijom, ganjale dvojicu, prvi zatamljen komplet, drugi samo nazad crn, al opet rotacija i zaustavise ga...

... al naravno ne vazi ni ova akcija za svakog, odredeni da ne spominjemo koji, znaju zenicani tko uglavnom, se i dalje vozikaju, komplet crni, naravno njih niko od ovih patrola ne benda... vec "posten" svijet tuse ko kriminalce :icon_mad:...
 
Član
u cjeloj evropi je dozvoljeno pozadi bocna i zadnja sajba ne vise od 40 procenata..uslov je takode da folija ima certifikat to jest serijski broj.itd....e meni je nece skinuti imam i ja rotaciju.heeh
 
Član
Ja kroz 70% zatamljene llumar folije mogu čitati knjigu sa 3 metra daljine:D

Nek kažnjavaju ove sa folijama sa pijace
 
Član
raja nemoj te se opeterecivati sa tim...moje je pola familije u policiji i cak na najvecoj poziciji i kazu da to u zakonu nije definisano vec da to od kantona do kantona sami sebi pisu pravila...e napisu se moga
 
Član
Mene su juce zaustavili,i kazu imas folije,reko nemam ja pojma nije auto moje:D

A ja nisam htjeo da prevedem auto na sebe,to je 2 patrola u roku od 6mj koja me upozorila,a redovno prolazim kraj njih na relaciji TZ-lukavac svaki dan....

ali eto sve zavisi od strunfa do strunfa:D
 
Član
ja sam popušio kaznu 40km,odma nakon toga poskido folije ostavio samo na zadnjim bočnim i ne izgleda lose;)
 
Član
menjic je napisao(la):
Mene kad su kaznili je lijepo covjek rekao, zatamnjena su ti stakla, ja reko dobro i ? A on kaze imas dvije opcije, 40 KM ili tehnicki. Ja sam se odlucio za opciju broj 1 i platio 40 KM :)

Ali od tad se pitam sto nisam fino otisao na taj tehnicki i usput skinuo folije ili tamo ciki da cenera da ne gleda, ili otisao kod druga na tehnicki ili tako neki manifetluk izveo ?

Pa moze li mi neko objasniti sad ? Sta bi bilo da ja kazem ocu na tehnicki i dal se moze to tako nekako izvrdat makar ih skinuo, ko da je problem zalijepit druge opet :)

Prvo ovo sto rade sa folijama nek rade al da rade svima,neg uvijek je bilo ako nemozes nigdije udariti mozes po sirotinji,cak sam sinoc u gradu stajo sa murijom kad nailazi doticni "fola" dingos sa crvenim passatom zatamljen do bola a ovi klosari samo glavu okrenuse i razgledaju imal gdije kakvo auto sa folijama....

Zakljucak.....ZAKON JE UVIJEK BIO ZA SIROTINJU.....

A drug da si otiso na tehnicki znaci murija ide sa tobom na tehnicki pregled znaci nema sanse za izmrdavanje,jer ako ti nenadzu nikakvu gresku na autu oni placaju tehnicki pregled a ako nadzu (a uvijek nadzu) naravno ti placas....

Mislim da si pametno ulozio 40 km :icon_smile:
 
Član
Pa oni spomenuse neki nalog za vandredni tehnicki a ne da oni idu samnom a bilo je 4 ujutru, gdje ima tehnicki u to doba :D
 
Član
Da li ima neko na ovom forumu ko ima fabricki zatamnjena zadnja bocna i zadnju sajbu i da li ga je ikad zaustavljala policija zbog toga i sta se desilo, pa eto ako ima da nam kaze. To me bas zanima jer dosta auta imaju fabricki zatamnjena zadnja bocna i zadnju sajbu, pogotovo SUV-ovi, skoro svaki je takav. Moj komsija ima takvo auto, al je on stariji covjek i ja ga pitao za to, al on mi kaze nikad ga nisu zaustavili i pitali za stakla.
 
Član
Mom drugu pisalo u staroj saobracajnoj limuzina sa tamnim staklima, ali kad je promjenio ne pise vise da ima stakla.

A zatamnjena jesu al jedno 10% ne vise pa kao da i nisu :) tako da ga niko nista i ne pita, vise su ga prije pitali dok je pisalo a ono ko da i nije tamno :)
 
Član
nece te nijedan drot peglat ako je novije auto i fabricki zatamnjena zadnja stakla, slobodno mu reci gdine izadjite nazad i opipajte jel folija, ili reci mu hajmo na tehnicki, pa nek zove auto kucu gdje si kupio i nek ih pita kako su ti isporucili takav auto koji nije "tehnicki ispravan"... samo se ganjaju ljudi sa prednjim tamnim, ili oni koji imaju pjecne folije
 

MTR

Član
ovo sa fabrickim zatamnjenjem ne znam kako ide kod murije samo znam da bez obzira na zakon drvenjaci i dalje pojma nemaju , sjecam se 2005 kad sam tek uzeo novu E60-ku isao za Bihac i zaustavi me drot kaze imas li svu opremu , reko imam , de da vidim kaze ( kontam sta ces gledat novo auto bog te ) , kaze on meni nemas sijalice moram ti pisat kaznu , reko jarane Xenoni su u faru nemam ja te sijalice , samo ih servis ima i oni ih jedino mogu promjenit , kaze ne znam ja sta i kako al ti nemas sijalica i kazna je 30 mara :icon_eek: i boga mi ja je plati
 
Član
Pa donekle je u pravu jer mislim da u zakonu ne pise koja sijalica i koje auto. Sad sto zakon ne valja to je treca prica.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top