Nissan Silvia s12 - Pure Drift Car

Nissan Silvia s12 - Pure Drift Car

Član
Ostalo nam viska pa Lazo dobio ideju...:):D:D


1236864_10151948232643824_1445046037_n.jpg

1209285_166625996867206_659932689_n.jpg
 
eto jos malo kise leda i slicnih gluposti koje pasu ta se zavrte ti tockovi hahah ne treba ti ni veci turbo ni chip ni nista :D
 
Član
tekstu je na mjestu! I to je sve tako u teoriji, ali da li to u stvarnosti tako biva ne znamo... zašto nova auta idu onda u safe mode? radi čega? što i ona kao i stara jednostavno ne nastave radit isto??? možda ima razlog za taj safe mode, što prije tehnologija nije dosegnula tako daleko, pa bi to i nastavilo radit...

Da ne idemo u Off džaba i spemamo temu... Ja nikad ne bih vozio auto u takvom stanju, to je moje mišljenje i toga se držim... Drago mi je što je lazo riješio problem i neka se na uživa u auto koliko god može, i sivac zvani kompir roga paradajzuša krastavac :D
 
Član
Jel kOMpir ili kRompir ?! :D:D :wacky:

Auto je vozeno bez turbine 10 godina minimalno i nije ostavilo nikakve posljedice...kao sto rekose, ne mozes golfa poredit sa nissanom ! :)
 
Član
ako budes htio reparirati turbo imaju momci ovdje to rade, imaju opremu , saradjuju sa servisom u beogradu i daju godinu garancije, uz to ti mogu neki popust na poznanstvo nafatat´ :D :)
 
zanima me jel ko od forumasa vario diferencijal,da mi prenese svoja iskustva.mislim,ne kako se radi,vec kako se auto ponasa,ima li kakve "nus pojave"...
bio bih mu strasno zahvalan
toliko poz
 
Član
ako ga zavaris da bude na principu kartinga nesto od djelova ce da trpi to najvise ce gume a posle i ostalo. zavisi sta budes izvodio s njim :)
 
Član
nece nista dobro :) al kad to uradi mora snage da ima da se sila prebacuje na tockove tj da gume trpe a ne drugi mehanicki djelovi :)
 
Član
Gledo sam od Deje 240sx i on je vario ( ali ima 300+ KS) i auto teže "mota" , znači teže se okreće i to jer se točkovi na obje strane okreću istom brzinom, a kada je otvoren unutrašnji se okreće više od vanjskog.. Eh sad da li se to šta odražava na snagu, da ćeš ga moć zabacit ikako, po nekoj logici ti treba više snage da zavrtiš oba točka kad je zavaren diff ili ti "špera", za razliku od onog kad ti samo jedan točak prokliže, a onaj drugi ništa, a auto opet ide nekako prijeko, ali nije to to... ali sa ručnom to bude išlo...
 
Član
Znaci po tvom objasnjenju ljudi vare diff i postavljaju LSD da bi se teze okretali, lakse im je sa stock diferencijalom...zanimljivo ! :) Mani se corava posla bolan ! :)

Sa istom snagom, nakon sto unutrasnji proklize vanjski ce ga samo podrzati, nece ispravljati auto vec ce nastaviti proklizavanje i olaksati bacanje auta bocno !
 
Član
ne bih se slozio s tobom zlajaa. samo nema raspodjele sile kad se zavari diff i onda samo se veca sila odrazava na jedan tocak i to bi trebalo da poboljsa izbacivanje na bok
 
Top