Nissan Silvia s12 - Pure Drift Car

Nissan Silvia s12 - Pure Drift Car

jutros krenuo na posao i opalio koju sliku ,stvarno sam u frci teškoj...
Večeras bio malo na poligonu 4 gume zimulje ,ide gde god hoce samo gde ja hocu, nece :)
E da ,limarije solidna,tj auto je zdravo,mada je auto izbledilo od stajanja ,ima trulezi na obrvama....
E sad najvaznije,kada sam kupovao auto,turbo je bio ištekan,iskreno rečeno nisam neki mehaničar ,zato imam prijatelja koji se dosta bolje razumije i vidjelo se da je neko crijevo bilo ištekano.Ništa dok se ne pogleda detaljno.Sve ostalo je nagadjanje.
Vazno je da je auto strašno utegnuteo,ništa ne zvecka,enterijer,smiješan koliko je utegnut i očuvan.
Sutra sam slobodan pa očekujte slike...detaljno!
33f9mcx.jpg

otlppf.jpg

6ofl7c.jpg


I da ,hvala svima na lijepim komentarima i pordršci ;)
 
Član
Bez LSD-a pravog drifta nema, kako sam se ja uvjerio kad sam uzeo s13, tako se i on sam uvjerio veceras ! :icon_smile:

Jebes limariju, nek je mehanika dobra ! :icon_smile:
 
Član
nek je sa srecom i da se navozas , a znas li mozda da ovaj auto nije bio nekad u gorazdu
 
Član
Amer je napisao(la):
nek je sa srecom i da se navozas , a znas li mozda da ovaj auto nije bio nekad u gorazdu

Nije ovaj iz Gorazda. Onaj dole je kao nov, limarija predobra, bio je super ofarban i koliko mi je drug rekao imao je perfektan mjenjac. Bio je na piku jedno vrijeme i izgleda da je otisao dalje...
 
Član
de malo detalja o motoro ovom onom, slabo ko sta ovdje zna o tom autu, pa bi bilo fino da sta napise detaljnije

a auto je predobar, u zdravlju ga vozao ;)
 
Član
Evo jedna slika od danas, vrtili se malo na poligonu. Tesko ide, al se uci ! :icon_smile:


Bit ce i video sutra, neko je snimao pa ce okaciti...bilo je izlijetanja na travu gdje su auta ovdje na slici, orali njivu da sadimo paprike...komedija ziva ! :lol:


Koliko je staro auto, utegnuto je super. ;)

m0i2.jpg


jo0h.jpg
 
Auto nije iz gorazda,
bilo je u bijeljini ,djed i baka ga vozili znači presmiješno...Uvezen iz švicarske
Oko turba je nešto čačkano izgleda da je onesposobljen radi manje potrošnje,da vam ne pričam dalje :)
Djed i baka ga vozili ,unutra one crvene dekice kao na starim seoskim kaučima :lol:
Sjedišta fabrika ! čitav enterier je kao nov.Postoji na tapacirunzima malo ispucano od stajanja i sunca ali ništa strašno...Dupli podmetači za noge,dekice,stvarno je čovjek čuvao auto....
Motor ne duva,10ga cista je.Na početku sam mislio da je turbo "kaput" ali ne baca dim nit išta,ali opet dok se ne rastavi i ne pogleda sve je ostalo nagadjanje.Neki kazu da je vakum zapekao,ali opet ponavljam tipičan hobi nagadjanja tj Bingo :)
Limoiija pološa tj boja izbledila lak popucao,na obrvama korozirao.
Ali ja auto zdravo pod i ostalo što je najbitnije ...
Što se tiče šasije,ništa se ne čuje ne zvecka ne lupa što mi daje jebeni osjećaj sreće,auto je iznutra strašno tiho ne čuju se zvukova sa vana skroz slabo...
Ma kao da sam dobio na bingu ,auto stvarno za te godine presmešno dobro...
E pošto sam se ja raspričao previše :D slede slike

s12 i s13 na našim prostorima veoma veoma veoma velika rijetkost (inače moj dobar drugar ,ne da mi da probam moj dream car :( :lol: :)
998789_10151895725773824_1557627782_n.jpg


jedna friška sa svadbe :D stalno sam u pokretu ovih dan strašno...
1175138_10151896506203824_543437597_n.jpg


30u7err.jpg


dnygxf.jpg

2a7y3j6.jpg

ima još dosta slika ovo je bilo sve na brzaka
Uglavnom zima je duga garaža i polakice...Fiesta ce biti za everyday,morat ću da je osobim za svaki dan
Laku noć i do sledećeg pisanja
 
Član
Bas lepo da si kupio rwd japanca jos turbo naravno, ne sumnjam da ce vec sledece godine biti u top stanju i da ces svasta raditi sa njim. Srecno ;)
 
Sve zavisi o budzetu
ali ima dosta planova vidjet cemo...
Imam strah veliki,radi djelova da će biti teško naći ih i svjestan sam šta sam kupio ,zato bi volio ovom prilikom ako ko ima ljude koji posjeduju s12 ili s13 da ostanemo u kontaktu...Ima fejs ,skype sta god zelite :)
Znam Matiju da ima dosta dijelova za s13 i to je to,sad koliko tih djelova paše na s12.
Vidjet cemo,moram dobro proguglat i dobro se informisat...
 
Član
Ne kukaj, kupio si sebi dream car, ne trazi moj ! Nisam ni ja od tebe trazio da vozam ! :lol:

Nego, imam ja s13, pa eto, da ostanemo u kontaktu ! Hahahahaha ! :lol:
 
Član
Hahahha da se navozas.

provjeri sve kablove i elektroniku na motoru (gdje sta ustekano) more bit da je tako turbo zeznut.

Evo jedan zanimljiv članak

http://www.thetruthaboutcars.com/2013/02/mechanical-soul-how-a-200sx-turbo-saved-my-life/
 
Top