Nissan Silvia s12 - Pure Drift Car

Nissan Silvia s12 - Pure Drift Car

Član
Lijep japanac nema sta ma bitno je da je utegnuto a neki sitni problemcici da se to sredit :D daj sto vise slika
 
Pozdrav
Uhvatilo se vremana pa se nešto i raducka...
Danas zamjenjeno ulje,pa smo krenuli da skidamo turbo...
Mukutrpno ...
b.jpg
Skidanje je trajalo dugu dugo,izgleda da je neko ne stručan "čaprkao" oko toga što dokazuje bezbroj "lijevih" šarafa.
Kada smo skinuli vidjeli smo da je turbo zapekao,od stajanja .
Večeras ću ga pokušati nekako "odčepiti" naftom cu probati.
Ako ima ko kakvu ideju neka se javi ,bio bih mu strasno zahvalan.
Po meni ,ne gine mi neki novi turbo :) ali vidjet cemo
evo slikica
to je to za sada pa se čujemo opet
poz
I da gde se ovde nalazi "gumb" garaža :D pokrade mi neko auta iz "bh garaže" :D: D :D
bh1.jpg
 
Administrator
biće gumb garaža uskoro :) ;)

Što se tiče auta, nek' je sa srećom i da te služi :) Dovest ćeš ti to u red :D
 
samo ti nju potopi u naftu i nek stoji 2 dana
pitao sam dosta likova koji su imali s13 sa sličnim problemom ,i svi su rekli isto.
Nafta i potopi.Evo vec je proslo 2 dana ,sada cu baš otici u garazu i pogledati...
Nek ostoji još koji dan ak ne bude ništa,ništa ne gubim a dobiti mogu.
Inače nissan rastavljen,danas ga odšljepao od majstora,ušuškao u garažu i ceka bolje dane...
Tužna činjenica je da sam presao samo 47 kilometara od kad sam kupio auto,od toga samo sam ga jednom po danu vozio :/
A ovih dana pada kišica kao da me zove na "bok" mogao je ici i bez turba lako bočno,strašno lako,
ali eto doci ce i mojih 5 minuta :)
toliko...
 
Ovih dana nisam htio ništa pisati po forumima dok ne sredim sve.
Turbo je bio stavljen i auto je štekalo trokiralo ,strašno jedva je išlo.
Tako je stojalo sedmicu 2 ,ne znam ni sam.
zadnji put sam ga vozio kod nas na okupljanju tj kolega iz ak49 na nagovori prijatelja,s12 s13 šminka ovo ono :)
Jedva sam iskreno stigao do piste
Turbo je palio na 4hiljade i malo povukao,"javljao" se onako čisto da je živ.
I danas izadjem iz kuce ,gleda nisam u mene ja u njega :D Nešto čaprkao ,haj reko da ga malo provozam...
Svratim do prijatelja mehaničara ,kad puki naleti (ometa nas u radu,hahaha šalim se,inače moj ćale-brat,nešto je radio al neću reći šta :p ) onako čisto iz nebesa.
E tu probaj ovo probaj ono ,kablove prepipaj,promjeni,drmnu struju druga a ja držao prst na faru dernu i mene odma sam progovorio japanski :)
Mic po mic ,testiraj auto sve bolje i bolje,i na kraju sve fino sredimo.
Imam takodje oštećen jedan dihtung na izduvnoj grani,neko je to pre skidao i sjebao sve,pa cemo to morati neki home made odraditi,vec sam sve informisao.
Takodje lambda sonda isključena tj sjebana pa tako ako ko ima za s12 sondu nek se javi (prije ću naći grupu crnaca koju slušaju kebu nego to ) ,sva sreća pa odgovara sa s13,pa je relativno lakše,ako ko ima nek se javi :)
I da ništa ne bi ovo mogao bez jednog lika iz sarajeva koji je doktor za nissane,
čovjek umje sve fino da pojasni,pojasni toliko lako da svaki čovjek moze to razumiti.
I fascinira me činjenica kako sam se brzo uklopio sa ljudima koji voze ista auta,
kao dio "neke famelije",braća" .stvarno neam riječi.
Planovi,srediti turbo,tj fino ga podesiti da pali na manjim obrtajima.
Ja sam razmisljao ako do kraja ove godine vratim motor u stock stanje ,bit ce super ,ali eto hvala bogu .
Evo jedan video
To je bilo pre nego što smo ga baš baš fino podesili ,ja naravno sretan ko da brata ženim :D
toliko lijep pozdrav
 
Član
Bas s nekom radoscu pratim ovu garazu, fascinira me nacin na koji to sve radis,sa koliko energije. Mnogi sanjaju i dalje, dok ti sebi ispunjavas san, to.je bas za pohvalu. :) Zelim ti svu srecu s autom, da ga sto prije dovedes u zavidno stanje
 
Član
vrlo moguće da ti auto neće ići dobro nikad sve podesiš jer je vožnjom bez turba motor trpio i sjebavo se... znam da je lik vozio Golfa 2 sa lošom turbinom, auto je loše išlo i kada je uradio turbinu opet nije išlo ko prije, moro je uradit generalku motora....
 
Član
a sto se tice sonde pogledaj sa koliko pinova je dzek pa nadji od nekog drugog auta pa nabudzi dzek. uglavnom nije neresivo samo da znas :)
 
Član
vrlo moguće da ti auto neće ići dobro nikad sve podesiš jer je vožnjom bez turba motor trpio i sjebavo se... znam da je lik vozio Golfa 2 sa lošom turbinom, auto je loše išlo i kada je uradio turbinu opet nije išlo ko prije, moro je uradit generalku motora....
Pa sta drugo ocekujes od cvaje majke ti ?! :)
 
vrlo moguće da ti auto neće ići dobro nikad sve podesiš jer je vožnjom bez turba motor trpio i sjebavo se... znam da je lik vozio Golfa 2 sa lošom turbinom, auto je loše išlo i kada je uradio turbinu opet nije išlo ko prije, moro je uradit generalku motora....
mijesas kruske i jabuke poredis jednog vw sa nissanom fabrickim turbakom :S
 
Top