Nissan Silvia s12 - Pure Drift Car

Nissan Silvia s12 - Pure Drift Car

Član
Znaci po tvom objasnjenju ljudi vare diff i postavljaju LSD da bi se teze okretali, lakse im je sa stock diferencijalom...zanimljivo ! :) Mani se corava posla bolan ! :)

Sa istom snagom, nakon sto unutrasnji proklize vanjski ce ga samo podrzati, nece ispravljati auto vec ce nastaviti proklizavanje i olaksati bacanje auta bocno !

Pročitaj zadnju rečenicu " sa ručnom to bude išlo", bez ručne ništa... samim tim što sam ovo napiso sam poreko bilo šta što sam prije postavio, a to su neke predpostavke...
Neće uspjet bez ručne da ga baci, jer za to treba brdo snage... džaba mu lsd i zavaren diff
Kupio si to auto ima nekoliko mjeseci i ništa... gdje su snimci opasnih driftova? samo prazna priča :D
 
Član
Uzmi za primjer onaj jedini snimak sto imam-o sa poligona, sve bez rucne, kvacilo, kocnica i gas sa njegovih 120ks i opet se izbacuje. LSD, varenje samo dodatno olaksava plesanje...i ne sjecam se da sam ikad najavio "opasne driftove", ni kad sam kupio auto, ni u skorije vrijeme, pa ne znam cemu prazna prica. A to sto se mi povremeno vrtimo na poligonu u 2-3 krivine nije nista, bar za sad. Sve ce to nadoc. :)
 
pa zlaja brate,iznenadjujes me,
to sto gledas nq youtubu to batali odma.auto se relatvno laki izbacuje.onaj klip je bio samo na gasu i losim zimskim gumama.
kad bi ja sada derao auto clutch kick i ostalevzajebanciije,morao bi svaki drgi vikend ici u tokyo pi lamelu i opet ne bi nasao dijelove :)
a i drift se ne uci taki lako ,onda bi sve dritalu a ne bi bio sami jedan drifter uvcitavoj bosnu,ovo je meni recimo hobi.
svi tako lako pametuju,stisni muda,kupi driftalicu,odreci se mnogih stvari sve radivjednig hobija.
a i odrzavanje nissana,je mnogo skuplje od prosjecnih auta.
gorivo sto ide to je neobjasnjivo,novcanice ispod 50KM "ne prima".) :d
i ono najvaznije reko sam "da li ima neko koje vario dif".
i manite se googl majstora i fazona.
toliki uzdravlhe i cekam odg za dif
poz
 
Član
Lale donesi Ojrice da investiras u Silvanu da budes zajebaT tip. sad kad Lale ulozi novcanice gorice bescarinska :)
 
Danas se malo zezao na poligonu,
Radi se pomalo,više se planira i razmislja sta kako ,strpljivo i sigurno..
Varim diff to je 100 posto uskoro
Danas mi popustili šarafi od ( driftanja ako se moze tako nazvati :D )
znači učite na mojim greškama uvjek kad derete auto uvjek provjerajite šarafe
imao sam sreća a joj :)
Evo jedan snimak uživajte ,štelim se polako,gume čekam prednje dobre ove su loše
za spuštanje ćemo jos vidjet šta kako
lijep poz
 
Član
Kameru na bocno staklo, bolje se vidi i bolje docara bocno kretanje ! Nemoj da ti se ovo ponovi vise...odmori auto do cetvrtka, ne radim tad pa cemo (pokusat) snimit jedan twin ! :) A mozda i da zapalimo za onaj put prema Palanci, kroz sumu...
 
Samo polako idemo
Caparanje opruga ne dolazi u obzir ipak je ovo rijetko rijetko rijetko auto...
Druge necu naci,zato sve sto radim dobro i vise puta promislim....
 
Takodje promjenio ulje u diff
to sam zaboravio napisat :)
eo jedan klipčić ,uskoro straight pipe,bov i to je to otrpilike za ovu godinu,garaza...
 
Top