Nevjerovatno ali istinito - OMV

Nevjerovatno ali istinito - OMV

Član
onda najbolje sipati do vrha... tad ga ne moze strcati i jedino tad sa sigurnoscu dobijemo onoliko koliko platimo. naravno ne treba im dati da idu preko onog prvog ispadanja pistolja. znaci strasno sta rade, znao sam da su bagra ali da su tolika...
 
Član
Kenan28 je napisao(la):
onda najbolje sipati do vrha... tad ga ne moze strcati i jedino tad sa sigurnoscu dobijemo onoliko koliko platimo. naravno ne treba im dati da idu preko onog prvog ispadanja pistolja. znaci strasno sta rade, znao sam da su bagra ali da su tolika...

Pod uslovom da brojač radi kako treba...a malo gdje da nije namješten da krade...još on malo na pištolju...
 
Član
elvis_h je napisao(la):
postoji jos jedna finta kod sipanja.Prilikom sipanja svjesno pomalo strca gorivo ne pritisce istakac do kraja tada brojcanik svaki put prebaci a vi dobijete manje goriva...

upravo, to tkz. "drkanje", stara fora... a svi kradu, zadnji put nesto mi trebalo nafte i odem sa dva kanisterea(made in japan :D) od 5litara, u svaki stalo 5,4l nafte... garant japanci izmislili kanister od 5 litara gdje moze stat 6 :D isto kao u samoposlugama, gdje su cijene na fening, pa il nema da vrati pet feninga, ili treba 7 i sl.. il ne vrati, il raja ne obrati paznju... a na kraju se to nabere...

zato uvijek kada se sipa, odmah stanem pored i gledam, pa tek kada se zavrsi kupujem ako mi nesto treba od sokova i to...
 
Član
Iskreno, ne da mi se čitati 7 stranica, ali kad sam na mrtvoj rezervi, kad uspem za 10-20KM, desi mi se da se kazaljka uopšte ne pomjeri, već još počne da se spušta kad krenem, a znam da ima goriva, sam sebi uspem ili gledam kako sipa ako ne stigne do pištolja prije mene. Tako da, ko zna šta je to.;)
 
Član
kAcA je napisao(la):
apostol je napisao(la):
Ahmetspahić me opametio. OMV i HIFA rules
Sta je bilo na Ahmetspahicu?

Kod njih redovno tankovao u 2 auta, oko 100l mjesečno. Bio mušterija za poželit.
1. nakon što je haveru natankovao 10l meni počeo točit, a nije poništio. Momak se počeo izvinjavati, nisam pravio frku, a tri litra koja je nasuo o njegov trošak. Vjerovatno je kontao da kao stalna mušterija neću pazit.
2. po tek opranom autu mi izlili bar 1l benzina,
3. uvijek plačam karticom, kešom plačam samo klopu i u prodavnici kad je račun ispod 20KM. Auto puno ljudi, idemo za Zenicu. Pošto se kazaljka bila spustila opasno rekoh da svratim da naspem nikad se ne zna. Račun 65KM. Provuče karticu, ne radi sitem. Pošto nisam imao dovoljno keša, pokušao da dodgovim s njima neku od solucija. Ne samo keš.
Vrhunac je bio njihov prijedlog: ostavite auto ovdje pa prošetajte do kuće i donesite. To je bilo prije par godina (2-3) poslije tog sanom sam 2x nasuo po 10L da imam dok ne dođem do PRAVE pumpe.:123:
 
Član
ja ću vam reči par stvari za OMV.
prvo morate znati da je to Austrijska kompanija sa najvišim standardima u Evropi i da je njima mušterija uvijek broj 1
sva oprema na OMV benzinskim stanicama je po zadnjem standardu, odnosno najbolja, što znači da odmah možete zaboraviti to varanje na pištolju, to je bilo moguće na nekim starijim pumpama, na OMV-u sigurno nije (govorim zato što znam)
osoblje na OMV-u je prošlo dosta treninga i ljubaznost im je na prvom mjestu, ako negdje doživite neprijatnog uposlenika možete ga prijaviti i vjerujte mi da će neko nešto poduzeti
nikako ne možete platiti tuđe gorivo, jer kada se jedan auto naspe drugi se ne može sipati dok ovaj prvi ne plati na kasi (to kompjuterski sistem automatski zabranjuje), a što se tiče video nadzora svaki centimetar na OMV-u je pokriven i možete svaki put vidjeti situaciju
točilac na OMV-u nema potrebe da od vas krade jer on ne može imati nikakve koristi od toga, jer kao što znate ne dajete njemu pare, a kase su uvezane fiskalnim sistemom tako da vas ni onaj na kasi ne može krasti (a postoji i OMV-ova interna kontrola na kasi tako da nema fule 100%)
svaki pištolj na OMV benzinskoj stanici je baždaren i plombiran od strane nadležne institucije BiH svakih 6 mjeseci tako da ne može lagati, a ako je slučajno pokvaren postoji sonda koja prati stanje goriva u rezervoaru i povezana je sa kasom tako da se razlika odmah vidi
a što se tiče toga koliko vam goriva može stati u rezervoar evo podatak da sam ja u golfa 65 litara, znači puno više nego je deklarisano, i to je moguće ;)

u svakom slučaju mislim da na OMV-u ne bi smjelo biti nekih problema, a obzirom da je to firma sa visokim ugledom uvijek se možete obratiti u centralu sa bilo kojim problemom i sigurno će vam ljudi izaći u susret.
 
Član
kad digne pistolj za sipanje, restartuje se brojcanik, tako da bi tebi pisale sve nule kad si kretao sa benzinske
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
ja ću vam reči par stvari za OMV.
Ja sam povjerenje izgubio kod njih jos prije skoro dvije godine. Vracao se sa puta i u Rajlovcu stanem na pumpu da naspem nafte. Naspem i gas, dosao do Otoke auto pocelo da dimi (bjeli dim) to je ludilo. Oko mene ljudi prozore zatvaraju, NISTA se nevidi oko mene. Pogotovu kad krecem, kad sam u voznji manje.
Kaze mi drug "to je voda u gorivu, atf ulja i na auto put" da to potrosim, naravno budem mi zao 50KM potrositi na glupost odem kod druga i ostavim auto da mi covjek skine rezervar da nebude rekla kazala. I ispostavi se na kraju da je voda u pitanju. Vratim se na el Tarik pumpu i rijesio svoju brigu, tako da me danas nemoze niko ubjediti da je OMV vrh i sl. A u medjuvremenu cujem da nisam jedini imao problem sa OMV-om
 
Član
Mrva je napisao(la):
GTI TDI je napisao(la):
ja ću vam reči par stvari za OMV.
Ja sam povjerenje izgubio kod njih jos prije skoro dvije godine. Vracao se sa puta i u Rajlovcu stanem na pumpu da naspem nafte. Naspem i gas, dosao do Otoke auto pocelo da dimi (bjeli dim) to je ludilo. Oko mene ljudi prozore zatvaraju, NISTA se nevidi oko mene. Pogotovu kad krecem, kad sam u voznji manje.
Kaze mi drug "to je voda u gorivu, atf ulja i na auto put" da to potrosim, naravno budem mi zao 50KM potrositi na glupost odem kod druga i ostavim auto da mi covjek skine rezervar da nebude rekla kazala. I ispostavi se na kraju da je voda u pitanju. Vratim se na el Tarik pumpu i rijesio svoju brigu, tako da me danas nemoze niko ubjediti da je OMV vrh i sl. A u medjuvremenu cujem da nisam jedini imao problem sa OMV-om

e pa ako ti se desi nešto tako na OMV-u odeš u ASA-u i ostaviš auto, ako ASA (a ne tvoj prijatelj majstor) kaže da je voda u gorivu OMV ti plati svu štetu ;)
a ja koliko znam ako ti bijelo dimi znači da ti je auto pomješao ulje
a sa druge strane tvrdim da je nemoguće da na OMV ima vode u gorivu zato što i za to postoji sistem kontrole, a valjda bi se još neko žalio taj dan, a ne jedan od 10.000 mušterija
 
Član
na ovom jebenom forumu pun ***** pametnjakovica koji nikad nisu sjeli u auto skuplje od 1000 eura a popili svu pamet svijeta.....
 
Član
elvise nije bitno ko kakvo auto vozi, jel 1000 ili 100 000eura.... bitno je buraz sta je u vugli..... ;)
 
Član
elvis_h je napisao(la):
na ovom jebenom forumu pun ku*ac pametnjakovica koji nikad nisu sjeli u auto skuplje od 1000 eura a popili svu pamet svijeta.....

To je ovdje standardno, il se navikneš il samo čitaš ;)
 
Član
ma sta u vugli,kolko ovih pametnjakovica znaju na kolko se postavljaju usisne cijevi na istakacima,pa svako dijete zna da u svakoj cisterni koja je ukopana postoji kondenz a kondenz je voda za one koji neznaju koji se tolerise do nekog postoka posle toga cisterna ide na ciscenje i ako se to neodradi na vrijeme istakac ce povuci dio te vode tj kondenza i na taj nacin dolazi do stvaranja kapi vode u nafti....
 
Član
elvis_h je napisao(la):
na ovom jebenom forumu pun ku*ac pametnjakovica koji nikad nisu sjeli u auto skuplje od 1000 eura a popili svu pamet svijeta.....

Jel' ovo neka nova mjerna jedinica za pamet ?
Posto nisam u toku... :icon_rolleyes:
Nisam nikada imao problema na OMVu i uvijek kad sam u Sa gledam da naspem koji litar...
A sto se tice toga da se kazaljka nije mrdnula, nikad mi ni ne mrda, osim kad natocim 30-40km..
 
Top