Nevjerovatno ali istinito - OMV

Nevjerovatno ali istinito - OMV

Član
da nediem u off topic, al moram i ovo reci ima djubradi i u drugim firmama npr na energopetrolu i na braca mujic, znaci radnici pljackaju, i musterije a i vlasnike, pazite se kad kupujete permant , ulje, tecnost za sajbe itd... npr znaju modricino prepakirati u neko skupljeuje ulje, nevjerovatno al istinito, takodje i ostale artikle, vidio sam kako rade, hehehhee... srecom sipam sve na istoj pumpi, sipa mi uvijek poznanik pa nemam belaja, npr neki dan kupim onaj set sijalica kad ona sijalica sto ide u far koristena, kontakti zahrdjali, cak i artikle kao sto su cokolade, piva cipsevi itd, i na njima zakidaju, ba 20-30 feninga po artiklu.... i zakljucak otvorite 4 oci kad preuzimate robu
 
Član
Ne kontam kako neki pricaju da su platili tudje gorivo, gle on cim je vratio pistolj na pumpu gorivo stoji, a cim ga je ponovo skine, informacije se automatski resetuju dakle, kratko i jasno nemoguce da vas je zeznuo. Jedino ako je pistolj drzao u ruci dok ste vi prilazili vozilom, pa samo nastavio sipati, al niste ni vi toliko stupidni da ne ocitate u prvih 5 sec 20 i kusur maraka na monitoru....
@schumi: Samo si trebao na kamerama pogledati da li je pistolj uopce vadio iz pumpe, ako nije onda ti nije nasuo, ako jeste odma je resetovao informacije, i samim time te nije mogao zeznuti...
 
Član
A brate sto nisi isao da vratis snimak makar iz sprdanja ili da ti pokazu tvoj racun i racun prije tvog sa te pumpe jer si rekao da je isto bilo 10 km i uporedio datume i brojeve na ta dva racuna.

Ne moze sipat pored a da se ne vidi i ne moze izdati racun ako nije nasuo i odma bi znao o cemu se radi.
 
Član
Mislim da se to sve lijepo moze provjeriti jer ima videonadzor. On gorivo ne moze nasuti a da kompjuter na kasi sve to ne zabiljezi, pa izbaci racun i memorise u memoriju koja je zasticena administratorskim siframa.
Tako da ne vjerujem da mogu mijenjati stanje izlistanih racuna osim ako ne rade neki hakeri :)
Znaci ako je musterija prije tebe nasula gorivo za 10 km npr u 14:20, tacno se moze vidjeti na videonadzoru koliko je vremena trebalo da radnik ubaci opet pistolj, naspe gorivo i izvadi ga sto automatski i lista novi racun na kasi. Tako da se vremena ta dva racuna uporede sa vremenima sipanja goriva i vidis jel sve ok.
E sad ako se i povrh toga (videonadzora, snimanje izlistanih racuna) radnici upustaju u zavrtanje musterija za po 10-20 KM onda su stvarno debili, popusit ce foru kad tad, a kad ih jednom uhvate ima da im izlistaju arhivu od unazad 2-3 godine i vjerovatno popuse krivicnu prijavu, poslije ni u granapu nece moci raditi osim ako im stari ne drzi granap.
 
Član
Ma trebao sam bar pogledati snimak al jbg sad, žurio i haj reko.. Kako nisam bio siguran reko da se ne zajebajem, a i iskreno bilo mi je nevjerovatno da se to može desiti, pogotovo na ''renomiranoj pumpi'' kod nas, kakva je OMV
 
Član
Pa rekoh ja, jedino da taj lik nije uzeo racun pa tebi dali isti ili da su ti odstampali njegov ali to sve je malo tesko sinhronizovati i dogovoriti kad sta kome i ti to lako mozes provjeriti. Odnosno mogao si da si htio tad, sad sta je bilo bilo je.

Ja na omv uglavnom sipam sam sebi i sad vidim da je dobro sto sipam :)
 
Član
Nisi jedini druze,tu gotovo uvijek sipam jer mi najbliza pumpa stoga i meni se to isto desilo nasuo a nije se pomakla kazaljka a i mom drugaru se takodze isto desilo ;)
 
Član
Drugaru sa drugog foruma na OMV-u u srbiji u plinsku bocu u kolima koja prima 36-38litara nasuli citavih 46 i jos nesto poslije zareza. Lopovi malo zesci. :icon_twisted:
 
Član
Ma kasirka mi nije ni dala račun, može biti i da je sve uvezano haj ti znaj.. Inače nikad nisam ni uzimao račun nikad, ali od sad svaki put
 
Član
E pa naucice i kod nas ljudi, prvo uzmes racu pa pogledas datum i vrijeme pa tek onda kazes hvala dovidjenja.

A ako nisi dobio racun uzeli su te ko .... da se ne izrazavam, drugi put ces znati jebiga, nazalost i ja sam isto tako naucio ne da uzimam nego cak i da trazim racun i dobro ga pregledam. Meni se desilo da sam nesto kupio negdje i nakon dan se nisu sjecali da sam ja juce tu bio i izgleda nisam cak to ni kupio tu :D:D:D
 
Član
Kako će ti dati račun ako nije nasula gorivo? OMV - kod nas je "renomiran" samo u ustima ljudi koji imaji blizak šićar sa njima ;)
 
Član
Buraz i ja sam jednom sipao na OMV isto cenera i nije se kazaljka pomakla. Član DJ_M4rko također.
 
Top