Nema raja para !!!!

Nema raja para !!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E to oko fakulteta.
Pa logicno je da nema posla kad ih jedan fakultet zavrsina na stotine.
Kad ste vec studenti zavrsavajte mediciju, masinstvo, elektrotehniku, gradevinstvo.
Napatit ces se 5 godina dok zavrsis ali ces onda sigurno imati dobar posao i veliku platu. Samo sto je pitanje da li ces ga uopste zavrsitit.
Jer pogledaj koliko ljudi diplomira na tim fakultetima i sve ce ti biti jasno.
A kao sto rekoste. Ljudi vozaju dobra auto. Ali ja koliko vidim ove je stvarno u jednu ruku smjesno.
Voza dobro auto i to je sve OK. ALi kad se nesto pokvari i treba dati nekih 400+ KM onda nastaje problem jer malo ko da ima toliko para da bi dao za neki dio. Ima ih koji vozaju dobra auta i njima to nije problem ali je vecina onih koji imaju slabo placene poslove.
I sto kazete za gradevinu. Jest da je to nekad placen posao.
Ali te slomi, i da li imas placeno zdravsteveno tj. da li ti ide radni staz zbog penzije. Neces cijeli zivot biti mlad i imati 25 godina da mozes te poslove raditi.
Sta kad ostaris onda neces moci ni cuvar da budes.
A hvala Bogu ima se dovoljno para, tako da se ne zalim.
 
Član
eto taman ce neko od ove danasnje mladezi dozivjeti penziju a hebi je duze se od side zivi nego od ove nase penzije
 
Član
jbte znam likove naplate po 150km kod privatnika :icon_cry:...... ja imam hvala Bogu radi se svasta al volim svoju jednu marku nego tudjih 100:icon_smile:
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
eto taman ce neko od ove danasnje mladezi dozivjeti penziju a hebi je duze se od side zivi nego od ove nase penzije

jesi siguran?? :D ja neki dan preuzeo jednu od 900+KM i ne, ne radi se ni o kakvom politicaru heheheh :lol:
 
MTR je napisao(la):
nema ljudi para u opticaju , to pola po kaficima sto sjede mama mu dala marku za kafe. Nije podcjenjivanje ali fora je u tome sto je 70 % ljudstva od 20-30 godina starosti - LJENO , sve same ljenguze . Nije ni cudo sto se nema - jarane ne radi niko , i nemojte mi one - nema posla , ima posla samo te nece niko da radi , svi odjednom bankari , de ba

1000000000000% se slazem sa tobom bas sam danas to komentarisao, svi bi da budu neki sefovi, bankari, ovo ono, a niko nije dobio vise od dvice u nekoj drvno-tehnickoj tamo skoli, neobrazovana, bez ikakvih ciljeva u zivotu, vec samo da mu je hladiti muda u kancelariji... a ne bi mako guzicu, vec samo sjedi u kaficu i prica kako je Bosna bezveze, kako nema para itd...
PS danas sam bio u Konjicu i povratku vidio Aston Martin DB9 Volante, tako da ima para:D
 
Član
The_Dag je napisao(la):
Dobro,sto vecina raje kaze ko hoće da radi on i ima.I ja "nista" ne radim a imam hvala Bogu.Narod uvijek umire,pa valja hatme i Ja-sine učit,djeca se rađaju pa treba imena davat,izlijevaju se temelji na kući,hodža uči dovu,useli se u kuću hodza opet uci dovu.Kad treba nekome zaštita od lopova za kuću,auto ili sl. napravim hamajliju i tu legne koja para,mada je to manje jer u mjesec dana mogu samo 2 zaštitne hamajlije napraviti.I et,devera se...:icon_biggrin:
WTF:icon_question:

Zar ti kao duhovni vodja -svestenik tj. hodza ne bi trebao mariti za novac vec kako pomoci narodu a to ako bude bude kao neka nagrada.
 

MTR

Član
Moze replika ?? haha
kod mene u firmi u kojoj sam radio prije je prodefilovao neznani broj "radnika" koji su izdrzali po 2,3 maksimalno 7 dana . Bilo je fakultetlija sezonaca , pa onih sa diplomom nekog "renomiranog" fakulteta , pa sa srednjom ili bez nje ali u globali svi su mislili da je prodavati auta i baviti se tom vrstom posla bajka . Da skratim , ujutro operes 10-15 auta , cijeli dan si na nogama , ne znas kako se vise ko zove , jebe te mehanicar iz servisa , gazda te zajaho za promet , gazdin sin ti nesto pametuje , prije isporuke skontas da ti auto ima ostecenje a kupac dolazi za 5 minuta ..... svi izdrze vrlo malo , a da ne spominjem teze poslove koje sam i ja radio ( gradjevina,konobarisanje,nosanje,vozanje itd itd ) . U zivotu treba probati sve sto mozes pa se skontat u kom pravcu treba da ides , povecavas svoj kvalitet na trzistu i dobijas vece pare . A ovi sto vozaju nakva auta , zagledajte se u instr. tablu , sijalica od rezerve im pregorila po 35 puta , pumpa od goriva place za litrom vise a o servisu da ne pricamo. Al to su sve glumci ne treba se stidjet niti jedne marke koju zaradite , pa vi ste je zaradili a ne Tajo vas .
Ja i dan danas izadjem iz ML-a ( nije moj -firmin je ) u radnom odijelu , libo me taki ko sta misli , a opet u toku dan sam u skockanom odijelu sa kravatom. Njih je stid radit a nemat para , ja logike jebo te hahahah
Eto malo sam oduzio al tako ti je kod nas u Bosni - nek tata zaradi a ostalo cemo lako.....
 
Član
duleprof je napisao(la):
The_Dag je napisao(la):
Dobro,sto vecina raje kaze ko hoće da radi on i ima.I ja "nista" ne radim a imam hvala Bogu.Narod uvijek umire,pa valja hatme i Ja-sine učit,djeca se rađaju pa treba imena davat,izlijevaju se temelji na kući,hodža uči dovu,useli se u kuću hodza opet uci dovu.Kad treba nekome zaštita od lopova za kuću,auto ili sl. napravim hamajliju i tu legne koja para,mada je to manje jer u mjesec dana mogu samo 2 zaštitne hamajlije napraviti.I et,devera se...:icon_biggrin:
WTF:icon_question:

Zar ti kao duhovni vodja -svestenik tj. hodza ne bi trebao mariti za novac vec kako pomoci narodu a to ako bude bude kao neka nagrada.

hehe dule i ti ga sad pretjera...pa nema sigurno cjenovnik hamajlija u kancelariji:D...zna se brate kako to ide i za sve sto je nabrojao gore ljudi dadnu jer takav je obicaj...ne izdaje im on racun vjeruj ;) a nema tog covjeka koji ne mari za novac...danas se ne zivi rodjak od par rijeci hvale...
 
@MTR
bas tako, kod nas je previse izrazen kompleks, STA CE NAROD RECI!? stide se raditi poslove neke... ja uvijek kazem radit cu sve posteno, samo ako se plati posteno, znaci ne mizerno...ali ako ti mene neces placati dovidjenja! eh sad ovi kompleksasi sto se boje sto ce narod reci tako odu u austriju, njemacku, svicu itd. i rade poslove 10x teze i gadnije(u pravom smislu rijeci),zivi u iznajmljenom stanu od jedva 25m2, oduzima kruh od usta, al' zato dodje sa BMW-om starim 10 godina ili uzme rent-a-car i glumi lolu prica kako ima dobar poso, dobru kucu, ogromnu platu...
 

MTR

Član
a hodaju usranih gaca i sa blatom izmedju prstiju na nogama hahahahahahahahahahaha
 
Član
Kreda majka eto ti odgovora kako pojedini vozaju auta malo bolja...Ima ih što imaju ali je puno više ovih što sve kupuju na kredu...
 

MTR

Član
darko13 je napisao(la):
Kreda majka eto ti odgovora kako pojedini vozaju auta malo bolja...Ima ih što imaju ali je puno više ovih što sve kupuju na kredu...

Kredit na Bosanskom : sluzi za pokrivanje love na crno a dobijene raznim malverzacijama . Od droge , Od drzavnih para sklonjenih u neciji djep , Od trgovine bijelim robljem , Od reketarenja . ako ces da nastavim ima toga jos.

U osnovi , odnesi u banku 30.000 KM i reci hocu da polozim pare , banka ti odmah zove SIPU i vode te na provjeru - ODAKLE TI LOVA FRAJERU ???. Naravno nece ako si tatin sin ( ne ti , nego uopsteno ) . Tako je nastao Leasing i ostale zeze.
 
Član
MTR je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Kreda majka eto ti odgovora kako pojedini vozaju auta malo bolja...Ima ih što imaju ali je puno više ovih što sve kupuju na kredu...

Kredit na Bosanskom : sluzi za pokrivanje love na crno a dobijene raznim malverzacijama . Od droge , Od drzavnih para sklonjenih u neciji djep , Od trgovine bijelim robljem , Od reketarenja . ako ces da nastavim ima toga jos.

U osnovi , odnesi u banku 30.000 KM i reci hocu da polozim pare , banka ti odmah zove SIPU i vode te na provjeru - ODAKLE TI LOVA FRAJERU ???. Naravno nece ako si tatin sin ( ne ti , nego uopsteno ) . Tako je nastao Leasing i ostale zeze.

Apsolutno netacno...ne znam odakle ti takve pretpostavke...nadam se da se salis...ako ne, onda mora da zivis u svijetu iluzija:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top