nekih 5000 marki utrpano u kola za 2 dana :)

nekih 5000 marki utrpano u kola za 2 dana :)

Član
Vidio sam šta je ugrađeno,
Nije mi jasno čemu onda one sheme kontra alpine-a u oglasniku:icon_confused:
I opet govorim ima u Americi puno boljih stvari za te pare;)
 
Član
Joke-zgb je napisao(la):
Vidio sam šta je ugrađeno,
Nije mi jasno čemu onda one sheme kontra alpine-a u oglasniku:icon_confused:
I opet govorim ima u Americi puno boljih stvari za te pare;)
sto se tice alpine ako mislis na h.u. razmisljasam se izmedu pioneer prs 99,JVC KD-AVX77,i alpine iva 106 ali alpina ima daleko najbolju kontrolu za ipod(sto se tice zvuka zaostaje za pajom koji ima 31-band equalization po kanalu i 4 24 bitna- dac)ali sa imprintom stvari mnogo se popravljaju,
ali ako si mislio na pojacala molim te kazi mi koje pojacalo u toj klasi ima bolji odnos signal sum i za alpine iznosi 116dB S/N at rated power,najblizi im je jl audio hd serija ali on zaostaje sa signal-to-noise-ratio of 110 dB, a sto se tice Boston komponenti ima sam priliku poslusati njih,focal k2 power seriju i JL Audio's Evolution™ ZR i boston su mi jednostavno zvucali najbolje(super su glasni 125w rms uz osjetljivost od 90 db i otpor od 3 oma)bez iikakvog znaka distorzije,ali sam siguran da sam izabrao i bilo koje druge u toj klasi nebih pogrjesio jer u toj klasi proizvodaci upotrebljavaju samo najmaterijale i samo je stvar sta ko vise preferira(recimo dali vise volis da je Tweeter napravljen od aluminijum,ato daje ostriji zvuk ili kevlar koji je meksi).
 
Član
Joke-zgb je napisao(la):
Vidio sam šta je ugrađeno,
Nije mi jasno čemu onda one sheme kontra alpine-a u oglasniku:icon_confused:
I opet govorim ima u Americi puno boljih stvari za te pare;)

volim da se šprdam malo, tako mi je najlakse objasnit tu semu protiv Elpajna :D
 
ERIZ je napisao(la):
Joke-zgb je napisao(la):
Vidio sam šta je ugrađeno,
Nije mi jasno čemu onda one sheme kontra alpine-a u oglasniku:icon_confused:
I opet govorim ima u Americi puno boljih stvari za te pare;)
sto se tice alpine ako mislis na h.u. razmisljasam se izmedu pioneer prs 99,JVC KD-AVX77,i alpine iva 106 ali alpina ima daleko najbolju kontrolu za ipod(sto se tice zvuka zaostaje za pajom koji ima 31-band equalization po kanalu i 4 24 bitna- dac)ali sa imprintom stvari mnogo se popravljaju,
ali ako si mislio na pojacala molim te kazi mi koje pojacalo u toj klasi ima bolji odnos signal sum i za alpine iznosi 116dB S/N at rated power,najblizi im je jl audio hd serija ali on zaostaje sa signal-to-noise-ratio of 110 dB, a sto se tice Boston komponenti ima sam priliku poslusati njih,focal k2 power seriju i JL Audio's Evolution™ ZR i boston su mi jednostavno zvucali najbolje(super su glasni 125w rms uz osjetljivost od 90 db i otpor od 3 oma)bez iikakvog znaka distorzije,ali sam siguran da sam izabrao i bilo koje druge u toj klasi nebih pogrjesio jer u toj klasi proizvodaci upotrebljavaju samo najmaterijale i samo je stvar sta ko vise preferira(recimo dali vise volis da je Tweeter napravljen od aluminijum,ato daje ostriji zvuk ili kevlar koji je meksi).

necu se raspravljat al izgleda nisi svjestan svoje nesvjesti, nabubao si nekih stvari koje nemaju veze sa zivotom, ti gledaj koliko parametara ima EQ pa odredi koji je bolji HU, neke druge stvari kao sto su TC, crossoveri nemaju veze i tko uopce gleda omjere signala suma i tih ostalih gluposti na papiru, pa to u stvarnom zivot nema veze s vezom sa kvalitetom zvuka..

sistem kao sistem nije los, al ja za te pare nebih uzeo ni jednu od tih komponenti..
 
Član
sistem nije los...dobar je ali samo dobar...ovo nije ni SQ ni neki SPL setup a za tu lovu se moglo sastaviti nesto vrhunsko a ne nesto osrednje...
nemojte me pogresno shvatiti ali sam naziv teme je pomalo glup "nekih 5000 marki utrpano u kola za 2 dana"...
nisam htjeo puno da komentarisema ali posle ovih bombi koje su bacene gore...LOL...
 

IGY

Član
marko_v je napisao(la):
sistem nije los...dobar je ali samo dobar...ovo nije ni SQ ni neki SPL setup a za tu lovu se moglo sastaviti nesto vrhunsko a ne nesto osrednje...

de molim te ako je ovaj setup za tebe osrednji sta ti je onda vrhunski???
koji ti setup imas ? nisam siguran ni 5% od ovoga ili se varam....
ako nije ni SQ ni SPL sta je po tvom misljenju onda

i ja sa slazem da se za ove novce moglo svasta sklopiti ali ovo je odluka vlasnika i tu se ne moze nista...
 
Član
marko_v je napisao(la):
sistem nije los...dobar je ali samo dobar...ovo nije ni SQ ni neki SPL setup a za tu lovu se moglo sastaviti nesto vrhunsko a ne nesto osrednje...
nemojte me pogresno shvatiti ali sam naziv teme je pomalo glup "nekih 5000 marki utrpano u kola za 2 dana"...
nisam htjeo puno da komentarisema ali posle ovih bombi koje su bacene gore...LOL...

;)
 
Član
joj što mrzim ove hejtere, kad budete imali pare za ovakvog projekta vi sebi slažite šta hoćete

svaka čast i Erolu i Edi, ima da grmi
 
Član
grmi,grmi...

@igy: ti znas o cemu pricam...jednostavno receno...kako sviraju tvoji X-ovi bez panela ? ne bas SQ...sitnice ali bitne...nemozes samo lovu ugruvat i to je to...a ovi parametri koji su pomenuti naziru na zestoki SQ...mislim da sam dovoljno rekao...
 
Član
Kolega SoundLunatic je sve reko...
Problem je što se totalno krivim stvarima zamaraš kod odabira pojačala....
Sve te stvari što vidiš na papiru treba uzet s rezervom, bolje poslušat savjet od nekog tko je poslušo nešto;)

Meni osobno ne leže ta alpine PDX pojača, d klasa na sistemima nikao ne svira ko AB klasa;)
Nisam ih osobno slušo al sam čuo od nekih ljudi da ne rade baš vrhunski;)


Sandro, misliš da pod.... al ja mislim da je bit foruma da se isprave eventuanle "greške" da nebi netko iste napravio....
A komentar da kad budemo imali para da tak nešto napravimo ti nije na mjestu;)
 
Član
Eh ovako nemojte me pognesno shvatiti..
Nemam ni protiv jednog clana foruma nista..
Al braco koja god se tema otvori,uvjek se neko nadje da nesto pametuje..
Od cega je to ljudima lijece neke svoje komplexe ili sta vec...
Nesto sto napokon mozes dobro vidjeti nazalost otice u lock...

Erizove pare,Erizova muzika...
Covjek je sebi sklopio sto mu odgovara

Ako imate sta normalno napisat napisite,ako vam se ne svidja sta je covjek kupio za 7.000KM obidjete temu i et...

Nadam se da se niko nece nac uvrjedjen od clanova koji su pisali ovdje al et;);)
 
Član
Ma cim otvoris temu budi spreman na pametovanja i hejtovanje, zato ja i jesam pohvalio RAD i cinjenicu DA JE NEKO SLOZIO PARE U OPREMU (Sto nije mnogo pametno raditi u ovakva vremena)
A u isto vrijeme ako bi racunali cjene opreme (po cjenama u radnji) onda......
A sad, sto se tice sistema, po meni neobicni izbori i vjencanje nekih komponenata mana bi ja AB i na sub i sistem i nisko ko mama (ali tu je onaj problem ja bi ovo ja bi ono)
Tako da jos jednom pohvaljujem RAD i drago mi je da eddo bar neke pare dobija od sklapanja sistema i da posavjetuje malo vlasnika auta u kom smjeru ovo sve da ide dalje
 
Član
Moje misljenje :icon_confused: SVAKA CAST :cool: :cool: Odavno ovoliko opreme nisam vidio na jednom stolu i da se odjednom skrha u auto :cool: Svak cast i na radu i na trudu jer znam kako je ovo raditi i koliki zivci trebaju za provlacenje zica, kopcanja i sve sto vuce jendo za drugim (znam brate po sebi kad sam sebi vukao i kopcao)...
 
Član
nema lokovanja nikakvog neka sad nek pisu ... marko meni nista sto ti kazes nije jasno ... ti vazda zapocnes da das neki komentar, neku odluku i ama bas nikad ne finisiras to sto si poso rec, ustvari finisiras, al tako sto kazes "znas ti sta ja mislim" ... e pa care ja sam pomalo glup i nemam ama bas nikakvog pojma sta ti mislis de molim te obrazlozi malo svoje to neko misljenje jer kad si prvi komentar stavio i ja te pito "kako?" usutio si se ko picketina najveca pa sad kad drugi napadaju pokusavas nesto i ti, ajd sad fino se izjasni sta zelis da kazes ... da ti se ne svidja muzika koja vrijedi vise od pola svega sto ti imas? jesil kad slozio sta slicno pa mislis da mozes da seres po tudjem? imas li ti ikakvog iskustva il se ama bas non stop krijes iza nekog drugog? po cicama su te ljudi ismijali tovar puta? eto sto si vruc!

joke i SL ovdje jedini imaju nekog smisla u svemu sto govore, mozda vlasnik gleda malo pogresne stvari, al de razumite jedno, cojk je prije kupovine bilo koje komponente napravio spisak stvari koje mu se svidjaju "na papiru", onda je (sto u americi moze a kod nas ni slucajno) otiso u ovlastene distributere i posluso svaku komponentu kako radi te na kraju kupio ono sto se NJEMU najvise svidjalo ... kalibra ima nenormalno plitak gepek (svega 35 centi visine) a nije bog zna nesto velik ni u jednu drugu stranu, tako da je moro vodit brigu o velicini svega sta kupuje ... prvu stvar koju sam mu reko kad sam premjerio gepek jest da uzme dvije 10-ke umjesto jedne dvaneske al cojk odlucio kako njemu godi i svaki moj komentar je suvisan, e pa kad je meni maho glavom, vjerujte i vama ce ... ja sam uvijek govorio da cojk sebi treba kupit ono sto NJEMU odgovara, cinjenica je da bi svako od nas ovdje na forumu sa 7500km budzetom kupio neki drugi setup, zivotom vam se kunem niko od nas nebi kupio ni slicnu a kamoli istu stvar, UKUSI SE RAZLIKUJU OD SISE DO SISE!!! zato prestanite srat majke vam mile vise ...
 
Član
kako ti mozes nekome pricati o ismijavanju... :lol: pa tebe ismijavalu svi po redu... :icon_biggrin:

a sa tobom resimo ovako...pokupi svoju opremu,ja cu svoju,dva senzora i idemo na crtu...sto se mene tice mozemo i na SQ :lol: ...hajmo momce...senzor ne laze,pa da vidimo ko je bolji i ko kakve setupe slaze...
 
Top