nekih 5000 marki utrpano u kola za 2 dana :)

nekih 5000 marki utrpano u kola za 2 dana :)

Član
Prvo treba ovde par momaka da skonta o cemu prica i ne vredja, a drugo svi mi na kraju odemo na SR i popijemo pivo sto ce eddo potvrditi (iako nije uzeo pivo kada sam mu nudio)
 
Član
pa okej kad odemo na SR,ali mene nervira sto svi samo znaju po tastatruri klepat,ja sam bio na vecini SR-ova ove godine...

@aksham: sta to imamo novi WR jbte pa smo svi tako bahati... ? izvini sta ja to imam od opreme pa si ti meni nasao pricati o nekim cjenama ? i sta pricas za bekirovu kutiju...u toj kutiji je svirao GZ i mogao ju je iskoristiti samo kao nesto od cega ce poceti...sigurno u njoj nije napravio najveci rez...i ja sam ih sklepao nezz ni sam koliko samo ove sezone ali izvinjavam se sto sve nisam stavio na forum,tesko da cu ista vise postat...

back to topic...
 

IGY

Član
uf zivinice 3 puta, to je ono bas vrh ja mislim
ono vidi se da imas iskustva sto se tice sr, ja koliko znam eddo je tu od 2007-me godine
no to nije ovde tema
 
Član
Damire a i aksham momci polako malo s prozivkama na racun Doboja, koliko ja znam na svakom SRu na dB dodje bar jedno auto iz Doboja tako da nema potrebe za prosipanjem gluposti ;)
 
Član
Davor_ je napisao(la):
Prvo treba ovde par momaka da skonta o cemu prica i ne vredja, a drugo svi mi na kraju odemo na SR i popijemo pivo sto ce eddo potvrditi (iako nije uzeo pivo kada sam mu nudio)

đe cu ba pit i vodit dB ***** te ja :D ... al priznaj da sam reko hvala kad si ponudio :icon_twisted: ... marko i ostali, ovdje na forumu u virtualnom svijetu ja zajebajem i davora i igy-ja i sve redom manje vise, u pravom zivotu su mi svi dragi i sve ih zovem prijateljima, to je nesto sto ti i ostali ne kontate ... ja i igy smo po forumu imali konflikte epične jebote pa kad se vidimo negdje na rejsu "đe si igy, đe si edo, sta ima sta radis, ***** jedna" ... igy moj prvi susret sa dB-om je bio u mostaru 2006-te ne sjecam se tacno koji je datum bio, al cini mi se da je to bio prvi rejs te godine (otvaranje sezone) i to je prvi i jedini put da sam bio u street B, ostalo sve je islo u A ... neki ce se mozda lakse sjetit ako kazem da je eso grabovac sa zelenim kecom tad zvekno 153,7 i racunar je zablokiro, sjecam se isto crvene cetvorke iz sarajeva sa kutijom od fibera, 2 pioneer-a cini mi se 306 serije i 2 pioneer-ova SPL amp-a 5000 serija ... evo i dokaz, takve stvari se jos cuvaju ;) ...




iduci je bio 30.11.2007 koji je bio zadnji rejs u zivinicam te godine, kad si ti doso zadnji (jer si se ganjo s onom svojom starom dvicom) i uzeo mi trece mjesto papak jedan :D ... nakon tog sam to shvatio malo ozbiljnije, vidio da mi se to mnogo svidja, pa sam 2008 i 2009 napravio po meni poprilicno dobre rezultate sa onim sto sam imo ... za 2010-tu moram priznat bio sam nahajcan da uradim setup od 147+- dB u street A klasi i kovali su se jako ozbiljni planovi od pc3000 do dampiranja do jako puno debelih kablova i da ne duljim dalje, medjutim kad sam stavio na papir kolko mi para treba za to a da je SR u BH otiso u bananu, odlucio sam se da odustanem ... i zasad stojim na tom dok se opet SR ne digne na nivo ako nista bar kakav je bio dok ga je caraudio organizovo ... i iskreno da kazem, za farisa i muhu imam maximalan respect momci su me ne mogu ni opisat kako docekali kad sam krajem 2007-e poceo sklapat setup, besplatno su mi izmjerili krajem godine rezultat do kojeg sam doguro i bio je 139,2 da bi iduce mjerenje na test day-u bilo 141,6 i to je bio najglasniji rezz test day-a 2007-e godine ... eto mala istorija o meni ...
 
jbte u sto se tema preokrenu. ko je jaci, ko bolji, ko prije bio sa SRu, tema je calibra i setup, ja sam vec rekao svoje misljenje, setup kao setup nije los, u biti je jako dobar, al ono sto govori nas vecina je da za te pare pogotovo u americi ima boljih stvari, mislim da bi "meni" zadnja stvar kad odem u ameriku bila da kupim Alpine i to PDX.. pored, RE,MTX,JL i more ostalih brandova koji su kod nas samo snovi je suludo kupovat to kad su cijene mizerija ove ostale top opreme..


i ovaj trenutno setup se moze i vec jest slozen da svira jako dobro, al da moze bolje, naravno..

P.S.. kazete sub u planu type X, to je odlican woofer al moje osobno misljenje da ga ovo pojacalo nije dostojno i nemoze ga iskoristiti ni 40% od onog sto taj woof moze i zna..

EOD
 
Član
u americi ima jeftinih a jako dobrih stvati...i mislim da je vecini cilj taj nacin kupovine...
a setup nije los...
samo ima mnogo vaznih a zaboravljenih sitinica...
islo se na nekakv "SQ"...steta sto ampovi nisu AB klasa...jedna velika zamjerka sa moje strane...za takav setup nebi pricao bez nekog 3-way sistema ,dobrih panela za kickove i vjerovatno aktive...mid i tweet isto tako i dobro se pozabaviti sa plasticarenjem da se dobiju okej pozicije...
e sad SUB...type X je dobar...okej izbor ali nista nece faliti ako se vec ide na SQ nekom herzu,focalu,JL-u a mogu se nabaviti i za manje para...ako je pak cilj nabijacina onda USA mama...RE,Fi...
jos jedna stvar...jesu dampirani samo vanjski limovi na vratima ili ? ... to niko nije pitao...
 
Član
marko_v je napisao(la):
u americi ima jeftinih a jako dobrih stvati...i mislim da je vecini cilj taj nacin kupovine...
a setup nije los...
samo ima mnogo vaznih a zaboravljenih sitinica...
islo se na nekakv "SQ"...steta sto ampovi nisu AB klasa...jedna velika zamjerka sa moje strane...za takav setup nebi pricao bez nekog 3-way sistema ,dobrih panela za kickove i vjerovatno aktive...mid i tweet isto tako i dobro se pozabaviti sa plasticarenjem da se dobiju okej pozicije...
e sad SUB...type X je dobar...okej izbor ali nista nece faliti ako se vec ide na SQ nekom herzu,focalu,JL-u a mogu se nabaviti i za manje para...ako je pak cilj nabijacina onda USA mama...RE,Fi...
jos jedna stvar...jesu dampirani samo vanjski limovi na vratima ili ? ... to niko nije pitao...

U pocetku teme sam ja spomenuo damp i rece edo da je to zahtjev vlasnika i zelja ;)
 
Član
ja sam mu prvi put kad smo se culi vezano za ugradnju muzike reko da radimo panele za zvucnike, vlasnik je odbio, u sustini imo sam dosta ideja kako da se drugacije ovo sve slozi medjutim zelje vlasnika su bile takve da je sve ispalo ovako kako je na slikama ... i marko neke D klase su bolje od AB klasa a takva pojacala kostaju poprilicno mnogo para ... a vjeruj mi ova muzika kako svira nikako ne zaostaje za AB klasom ... ajmo rec da je ovo jedna jako glasna muzika koja nije ni SQ ni SPL nego je neka mjesavina oboga i ako cemo iskreno, meni se svidja sto je tako :) ...

dalje sto se tice dampa na vratima dampiran se samo unutarnji lim jer se vanjskom limu ne moze pric ni pomocu trikova ... moglo je mozda na par jako malih djelova al se nismo ni pokusavali peglat s tim ... ;)
 

LSD

Član
vidim ja tresu se meni prozori na kuci neki dan.....:p rek'o sebi opet zemljotres :D
svaka cast na poslu
 
Član
LSD je napisao(la):
vidim ja tresu se meni prozori na kuci neki dan.....:p rek'o sebi opet zemljotres :D
svaka cast na poslu

hvala drug ;) ...

SoundLunatic je napisao(la):
P.S.. kazete sub u planu type X, to je odlican woofer al moje osobno misljenje da ga ovo pojacalo nije dostojno i nemoze ga iskoristiti ni 40% od onog sto taj woof moze i zna..

EOD

ti si ba okorjeli spl-ovac :D

EOD
 
Član
Činjenica je da taj amp nema dovoljno snage pa potjerat x-a kako treba;)

Fora je u tome da je alpine dosta skup u USA kao i kod nas, dok su neke druge stvari kod nas 3 puta skuplje nego u USA, a rad ejako dobro.

SoundLunatic, je sve reko:D[/align]
 

IGY

Član
marko_v je napisao(la):
u americi ima jeftinih a jako dobrih stvati...i mislim da je vecini cilj taj nacin kupovine...
a setup nije los...
samo ima mnogo vaznih a zaboravljenih sitinica...
islo se na nekakv "SQ"...steta sto ampovi nisu AB klasa...jedna velika zamjerka sa moje strane...za takav setup nebi pricao bez nekog 3-way sistema ,dobrih panela za kickove i vjerovatno aktive...mid i tweet isto tako i dobro se pozabaviti sa plasticarenjem da se dobiju okej pozicije...
e sad SUB...type X je dobar...okej izbor ali nista nece faliti ako se vec ide na SQ nekom herzu,focalu,JL-u a mogu se nabaviti i za manje para...ako je pak cilj nabijacina onda USA mama...RE,Fi...
jos jedna stvar...jesu dampirani samo vanjski limovi na vratima ili ? ... to niko nije pitao...


daj ba odustani vec jednom
skroji si neko svoje misljenje a ne da izzvlacis iz konteksta drugih sto pricaju
nemam nista protiv tebe ali mi ides na zivce svojim djetinjastim komentarima
 
Top