neka ovde svako napise omiljeni auto i karakteristike

neka ovde svako napise omiljeni auto i karakteristike

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo i mog mljenika :D
to je RENAULT 5 GT TURBO a evo nesto karakteristika:

Engine
Type: 4-S
OHV
2 valves per cylinder
Bore x stroke: 76.00 mm. × 77.00 mm.
Bore / stroke ratio: 0.98
Displacement: 1397 cc 85.25 cu in
Compression: 7.9
Fuel system: 1 So carb
Aspiration: Turbo
Catalytic Converter: N
Max. output: 116.5 PS (115 bph) (85.7 kW) @ 5750 rpm
Max. torque: 164 Nm (120.9 lbft) (16.7 kgm) @ 3000 rpm
Coolant: Water
Specific torque: N/A
Performance
0-60mph: 7.1 s
Top speed: 198

vise info ovdje

autowp.ru_renault_5_gt_turbo_5.jpg

autowp.ru_renault_5_gt_turbo_2.jpg

autowp.ru_renault_5_gt_turbo_1.jpg

autowp.ru_renault_5_gt_turbo_3.jpg

eto ga :D
 
Član
RCat je napisao(la):
Faya_M5 je napisao(la):
@HONDA POWERR: RCat je navela svoju Mazdu, ona ima 1.3 l i 231 KS....hahhaha...jes da je wankel, al nisi uslov postavio :p

tema threada je: neka ovde svako napise omiljeni auto i karakteristike

da ali on je u prvom postu ako nisi procitala napisao ovo!

HONDA POWERR je napisao(la):
moj je honda civic type r 1.6 185 ks na 8200rpm iz 2001 god najjaci atmosferski motor na svetu a i malo koji turbas je jaci al ne i brzi ako ko nadje neki jaci 1.6 moze i turbo nek odmah stavi ovde i karakteristike
 
alo to je vankel jes da nije turbac al je vankel a on se vrti da ne pricam imam snimak mazde rx 2koja vrti do 18000 pa tu klipasi nemugu nista sem vankela to sam trebao reci odmah
 
Član
najjaci atmosferski motor je iz s2000 honde,trenutno koliko znam nema jaceg i honda vec dugo drzi tu poziciiju :D
 
Član
Tehnicki podaci

Motor : Redni cetverocilindricni motorReihenmotor

Zapremina: 1368 cm³

Snaga: 114 kW (155 PS)

Obrtni moment: 206 Nm (pri 5000 obrtaja/minuti)

Tezina praznog vozila: 1260 kg

Ubrzanje od 0-100 km/h: 8,2 sekundi

Najveca brzina: 208 km/h

Gorivo: Benzin super
 
Član
nismo je napisao(la):
evo i od mene

81-nissan-skyline.jpg


i malo skromnije,
PS zna li neko da se gdje u BiH prodaje jedan...
300zx_001.jpg

Sta je s onom u Barama sto je bila, je li ona otisla, ne vidjam je sad nikako dole!?
 
ma mislis na ovog fiata jel to nije atmosferski znam ja a ako znas sta to znaci bez turba a on hondi ne moze ni prici da ima i 200ks al dobro dobar je i to auto a ovo za s 2000 je tacno al to je 2000cc a ovo 1600 a oba su atmosverska a jeste li kad gledali Gregora sto vozi 402 sa hondom on sa nekih 280 ks otprilike dere nekih 500 pa razmislite vozio je 2007 god klasu 12 sec bez turba i nos znaci atmosferski a ove ne znam bas al cuo sam na forumu da ubacuje drugi motor al neznam koji ako saznam stavicu ovde
 
ko kaze aj da se kladimo da ce honda 1.4 preci vise od bilo kog auta ona ima 90 ks i ide ko luda na odnosu na ostale a ima jedan klip kad momci sipaju u nju u motor vodu umesto ulja i drze pun gas 2 min bez prestanka i samo dimi iz motora a onda se ugasi on saceka malo poli motor vodom da ga ohladi i opet upali al ne moze visoko da vrti mislim do punih obrtaja a znamo kakve su honde po pitanju izdrzljivosti
 
Član
1.4 90ks ne smatram lošim, al imaš novih motora 1.4 sa 160ks ak se ne varam u vw-u, inače sam vw fan i obožavam sve što izađe iz vw/audi tvornica, al 160ks ipak nije za 1.4, a najavljuju u onom iroc-u kad izađe da će bit 1.4 motor sa kompresorom i turbinom sa 220ks, i da će potrošnja bit najmanja od svih motora sa sličnom snagom.. al to je samo moje mišljenje, vidiš da sam teški fan puno kubika, 2.9VR6, 3.2 R32, i uskoro 3.6 R36 u golfu
 
ma to nevolim ja puno kubika puno zagadjuje malo kubika malo zagadjuje a snaga skoro ista a taj ww ne moze preci kolko i ova honda ni upola o tom je rec
 
jesi navalio s tom hondom jgb popusti malo nek je najbolja i najjaca ne moras u svakom postu pisat isto.bez uvrede
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top