neka ovde svako napise omiljeni auto i karakteristike

neka ovde svako napise omiljeni auto i karakteristike

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
moj je honda civic type r 1.6 185 ks na 8200rpm iz 2001 god najjaci atmosferski motor na svetu a i malo koji turbas je jaci al ne i brzi ako ko nadje neki jaci 1.6 moze i turbo nek odmah stavi ovde i karakteristike
 
Član
HONDA POWERR je napisao(la):
moj je honda civic type r 1.6 185 ks na 8200rpm  iz 2001 god najjaci atmosferski motor na svetu a i malo koji turbas je jaci al ne i brzi ako ko nadje neki jaci 1.6 moze i turbo nek odmah stavi ovde i karakteristike

evo za dlaku pa ko ta honda astra 1.6 turbo 180KS
http://www.index.hr/auto/baza/prikaz.aspx?model=665&tip=3016

Izvedba hatchback
Pogon PR
Motor TB
Mjenjač M6

Obujam i snaga
Obujam [ccm] 1598
Snaga [kW/KS] 132/180
Pri o/min 5500
Maks. okr. moment [Nm] 230
Pri o/min 1980

Brzina
Max.brzina [km/h] 223
Ubrzanje 0-100 8,2

Dimenzije
Duljina [mm] 4249
Širina [mm] 1753
Visina [mm] 1460
Međuosovinski razmak [mm] 2614
Prtljažnik [l] 350

Gume
Gume 195/65 R15

Potrošnja [l/100km]
Grad 10,3
Kombinirano 7,7
Otvorena cesta 6,2
Obujam spremnika [l] 52

opel_astra2.jpg
opel_astra.jpg
opel_astra3.jpg
 
ne moze joj nista slaba 8.2 a ovaj oko 6 sec a brzina blizu 250 pa potrazi jos ako nadjes opel corsa opc daj karakteristike mozda bude nesto
 
Član
VW Corrado 2.9 VR6

- 190HP@ 5800 okr/min
- 235 Km/h
- 402m 15.2 sec
- 0-100 6.7sec


s tim da ljudi koji ga imaju kažu da ide 240, i ispod 15.2 na 402m, ovisi o vozaču, a tuning mogućnosti za ovaj motor su znate i sami kakve... (velike ako neznate:))
 
Putovanja.ba
Administrator
scanlan_071704_0_400.jpg


R32 (2004)

In 2002, Volkswagen produced the Golf R32 in Europe as a 2003 model. Due to unexpected popularity, Volkswagen (through Volkswagen of America) decided to sell the car in the United States as the 2004 Volkswagen R32. Billed as the pinnacle of the Golf IV platform, the R32 included every performance, safety, and luxury feature VW had to offer including the all new 3.2 L 24-valve VR6 engine producing a claimed 241 bhp (180 kW) and 236 ft·lbf (320 N·m) of torque (it is commonly thought the U.S. R32 received the higher output Audi TT engine producing 250 bhp (190 kW), although VW Europe have stated in the past that this was not the case), AWD, a new 6-speed manual transmission, independent rear suspension, automatic climate control, sport seats from Konig with R32 logos, 18" OZ(Ronal produced the wheels towards the end of production) Aristo wheels, Electronic Stability Programme, massive (334 mm) brakes with blue finish calipers, sunroof, and model specific bodywork. In the US the vehicle was available in only four colours: Black Magic Pearl, Deep Blue Pearl, Reflex Silver, and Tornado Red.

The distribution of colours were as follows:
Deep Blue Pearl: 40%
Reflex Silver: 35%
Black Magic Pearl: 15%
Tornado Red: 10%

Although the R32 shared a similar appearance with the 25th Anniversary GTI, the R32 shared the vast majority of its major components with the 3.2 L Audi TT, most notably, the engine, all wheel drive system, and both front and rear suspension geometries. Five thousand cars were produced and intended to be sold over a two-year period, but the entire line was sold out within 13 months.

The R32 remains the quickest car that Volkswagen has imported to the U.S., capable of 0-100 km/h in 6.6 seconds, and clearing the quarter mile in 14.1 seconds at 99.2 mph (159.6 km/h). The R32 edges out its fastest sibling, the top-of-the-line Phaeton 6.0 litre W12 (414 bhp), by a tenth of a second at the 1,320-foot (402 m) mark.

It also has a surprisingly high resale and used-car value; the Kelley Blue Book used car retail price (the price an individual might expect to pay for one from a dealer) for a model in excellent condition with low mileage actually exceeds the original retail price of the car in many cases, making it one of a few recent cars that have actually approached an increase in value over time. This premium can be explained mostly due to scarcity, both of the cars themselves due to low production and importation, and especially ones that still have extremely low mileage.
 
Član
BMW 325 e30
173 bhp @ 5800 rpm (125kW)
220nm @ 4300 rpm
o-100 7.5 sec
1/4 mile 15.5 sec
max speed 230+ km/h

moje prvo auto na kojemu sam se naucio voziti i nakon 20 godina je u stanju pojesti puno ovih danasnjih TZV. ''sportaša''
 
Član
joooj fele, kud baš toga, to je moj drugi izbor, i to baš četvorka R32 hehe, al neće bit love za to ak faks ne završim, a do corrada se može ipak malo lakše ;)

btw, mogo bi se kladit da će se za koji dan netko počet svađat u ovoj temi, baš je pogodna za to hehe
 
Putovanja.ba
Administrator
corrado je napisao(la):
joooj fele, kud baš toga, to je moj drugi izbor, i to baš četvorka R32 hehe, al neće bit love za to ak faks ne završim, a do corrada se može ipak malo lakše ;)

btw, mogo bi se kladit da će se za koji dan netko počet svađat u ovoj temi, baš je pogodna za to hehe

Meni je prvi izbor :D ali kao sto rece pare, pare, pare me dijele od sna :) ali briga me za sve, ja imam svoje sne :D

Nema razloga da se pocne iko svadjati, svako ima svoj izbor i mi ga postujemo.
 
Član
Fele je napisao(la):
corrado je napisao(la):
joooj fele, kud baš toga, to je moj drugi izbor, i to baš četvorka R32 hehe, al neće bit love za to ak faks ne završim, a do corrada se može ipak malo lakše ;)

btw, mogo bi se kladit da će se za koji dan netko počet svađat u ovoj temi, baš je pogodna za to hehe

Meni je prvi izbor :mrgreem: ali kao sto rece pare, pare, pare me dijele od sna :) ali briga me za sve, ja imam svoje sne :D

Nema razloga da se pocne iko svadjati, svako ima svoj izbor i mi ga postujemo.


momak mi ga vozi.. lijep golf. i ja sam dobila ovdje vec poklopac od antigolfista ^^..


a moje omiljeno auto.. vozam ga :) mazda RX-8 231ks, 1.3L ^^
 
Član
Skoda Octavia2 2.0 TFSI

200bhp, pogon an prednje tockove, po svim testovima osim po ubrzanju kolje GTI-a iako je na njegovoj bazi radjena...Em Skoda, Em brzo, Em svidja mi se u 3PM...
 
Član
kaj nije octavia2 FSI motor? a teža je od GTI-ja, imaju isti motor, pa bi golf trebo bit brži, a i golf GTI od nedavno ima 220KS, još su mu malo "pustili" na čipu, inače motor maksimalno razvija 244, kao u seat-u leon cupra, samo su zbog potrošnje smanjili snagu u škodi i golfu, a inače 2.0 TFSI je motor is audija s3 koji ima oko 273ks jel?

ps: a što se izgleda auta tiče, i zbog veličine mi je isto lijepa ta škoda octavia2
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top