najgora iskustva sa autima

najgora iskustva sa autima

Član
Jok eto ti znas... Znam ja dobro VR6 motor, a i ko je spomenuo sta za taj motor???To su dobri motori... Ja kazem koliko je izdrzljiv (auto VW) i jeftin za odrzavanje(kako ga hvale), sve 400 vamo 300 vamo, svako malo daj ovo daj ono... Znam ovo isto tako po kolegi koji ima golf 3 GTI-a, gori li gori novcanik...
 
Član
golf 1, golf 2 (obadva 16 benzin) hebo ih konstruktor. svake sedmice sam iso na stelovanje karba znao sam sve majstore u okolini i svaki kad me vidi oci mu zasjaje i nabaci osmjeh a u sebi konta evo cvaja (najmanje)
 
RS TURBO je napisao(la):
Jok eto ti znas... Znam ja dobro VR6 motor, a i ko je spomenuo sta za taj motor???To su dobri motori... Ja kazem koliko je izdrzljiv (auto VW) i jeftin za odrzavanje(kako ga hvale), sve 400 vamo 300 vamo, svako malo daj ovo daj ono... Znam ovo isto tako po kolegi koji ima golf 3 GTI-a, gori li gori novcanik...

I ajd ti to reci bosancu koji radije kupi dvicu za 5, nego mladje auto koje je bolje u svakom pogledu. Jeftino odrzavanje, jeftini dijelovi, jest... ali turski, i koliko puta zamijeni taj dio, izadje ga ako ne i vise kao sto bi neko normalan zamijenio taj jedan dio svake godine lupam...
 
Član
Da, evo primjer, za golfa 2 vanjske brave (da ne navodim ostalo) dodju 5 km sa 2 kluca i sa dvije one lajsne (crna i niklovana) i kaze ma prejeftino, a nema veze sto on nju mjenja svako 8 dana ili nakod 8-og dana mora sicati da bi otvorio vrata... Dok za drugo auto dodje brava recimo 30 km ili je nema ni kupiti, nema je kupiti jer je niko ne kupuje jer na tom drugom autu brava nije nikad ni otisla... BEZ UVREDE IKOM ali je tako...
Odesmo sa teme ja mislim...
 

DLS

Početnik
RS TURBO je napisao(la):
Da, evo primjer, za golfa 2 vanjske brave (da ne navodim ostalo) dodju 5 km sa 2 kluca i sa dvije one lajsne (crna i niklovana) i kaze ma prejeftino, a nema veze sto on nju mjenja svako 8 dana... Dok za drugo auto dodje brava recimo 30 km ili je nema ni kupiti, nema je kupiti jer je niko ne kupuje jer na tom drugom autu brava nije nikad ni otisla... BEZ UVREDE IKOM ali je tako...
Odesmo sa teme ja mislim...

hahahha to si upravu ... umene kosija svake sedmice mora da mjenja bravu na golfu dvici ..ja stvarno nekontam kako mu se isplati ..a rodjak mi je zamjenio na svojoj dvici brave ..stavio od audia 80 ,,jos kako su mu lijepo sjele ..uhh edit: i nekvare se!!!!
 
momci kod na snista nije orginal, pa me nista ne cudi za to.. :)))
ajde malo izadjite iz BiH pa uzmite dio pa vidjecete razlike..Kod mene manžete,nebi ih nakupovao koliko brzo odu, odem do Karlovca u Novosel i sad sam hvala Boogu rahatt...A tako ti je sa svim ostalim djelovima...Evo primjer samo alarm kod nas uzmes, ja i kolega otisli na muziku parkiramo na parking,on kao ugradio daljinsko alarm,stisnu da zakljuca a ono 4-5 auta svjetle zmigavci :) Sve je to kod nas Turska i Kina, kao sto mi i rodjak drzi auto djelove, sve ima za auto,a svi djelovi iz Turske i narod puno uzima,znaju ga ovi sigurno blize meni Cazin i Bihac,trgovina Melka :)
I jbg mora da se kvare auta pogotovo ove marke Vw,audi itd..
 
black_devil je napisao(la):
momci kod na snista nije orginal, pa me nista ne cudi za to.. :)))
ajde malo izadjite iz BiH pa uzmite dio pa vidjecete razlike..Kod mene manžete,nebi ih nakupovao koliko brzo odu, odem do Karlovca u Novosel i sad sam hvala Boogu rahatt...A tako ti je sa svim ostalim djelovima...Evo primjer samo alarm kod nas uzmes, ja i kolega otisli na muziku parkiramo na parking,on kao ugradio daljinsko alarm,stisnu da zakljuca a ono 4-5 auta svjetle zmigavci :) Sve je to kod nas Turska i Kina, kao sto mi i rodjak drzi auto djelove, sve ima za auto,a svi djelovi iz Turske i narod puno uzima,znaju ga ovi sigurno blize meni Cazin i Bihac,trgovina Melka :)
I jbg mora da se kvare auta pogotovo ove marke Vw,audi itd..

Ovdje si itekako u pravu, dijelovi kod nas su uglavnom truba. Moj majstor mi je pricao kako je dosao neki nas iz Njemacke na odmor i hoce veliki servis da uradi na A6. I sad ovaj majstor ga pitao hoces da ti ja nabavim originalne dijelove, ovaj rekao ma kakve imam ja covjeka jeftino ce mi dijelove srediti itd. I uradi mu majstor servis, remenje, pumpa itd. Kad se covjek vratio u Njemacku popucaju remenovi i ode motor u helac... A taj majstor u isto to vrijeme radio i meni veliki servis, samo sto mi je on dijelove nabavio originalne i evo poslije godinu i po ja nijedan jos problem nisam imao hvala Bogu.
Znaci rezervni dijelovi su itekako bitni...
 
Član
Dijelovi su kod nas krs, ja licno na puntu zamijenio set kvacila koji nije presao 20000 km, doslovno raspo se u komadice, druk lezaj nije prepoznatljiv bio, korpa tri pera ostala samo i to pola ih, ostalih nema, lamela je citava...
Odem u autodijelove imatel kakav kvalitetan set kvacila nije bitno kolko je para, imamo ovaj sto sam prosli stavio 90 km i neki LUX il tako nesto 130 km....
Postavio sam ovaj skuplji osjetim razliku al sam opet skeptican sto se tice svega...
Kakav je to set kvacila 130 km .....Nemas vise ni dijelova da kupis kako treba sve kopije sumnjivog kvaliteta.....
 
Član
ovdje moze ici i fabia kao kod mene, 1.4 " stari"ceski motor, nije sto se kvari, naprotiv, ali sto trosi... ma kao da se kvari toliko ode na gorivo... popi sve zivo, zato sam i ranije vratio zimske/uze gume, da se oporavim, te ustedim :lol: :lol: da barem smece ide, eto ide kao nesto u drugoj i trecoj...
 
Početnik
Lija je napisao(la):
sto se tice auta moj stari ih je namjenjao silu jednu,i ono nijedan nam nije bio toliko baksuzan,ono standardni kvarovi nista vliko..samo brate sto smo baksuzi za sofersajbe,prvo pred zgradom pored 4 parkirane dvice,sa nase ukradu sajbu,drugo pezo 306 idemo iza kamiona kamen sa gume u sajbu i puce lagano..onda golf 3 isto led i sjeba sajbu,nigdje lima nije udubio..onda laguna opet stari iza kamiona opet kamen malo okrnji,dok je dosao u slo pukla popola..evo sad na ovoj laguni nije jos pukla vec je 2 god kod nas,vice stari valja je se rijesit dok nije pukla

aaa sjecam se te dvice ojjj majko ja baxuzluka al bila je avion 1.8 uhhh a,jbg u mene stari baxuzan po pitanju kradje...malo malo ukradu nam auto il pokusaju.....sjecas se skode...ahahahahahahhahhaa



a ljudi ja vam preporucam nemojte nika ama bas NIKAD uzet subari do 92-3 mi imali dva karavana jest on udoban i opremljen ali svakih 3 km ode ti kineticki a bog dao ima ih 4(4x4) pa semering onaj pa ovaj,a nac dio za njega ko na mjesec otic po namirnice.,..sve u svemu vw rules..dijelova ima i na trafici...hahahahaa
 
Član
zmayich je napisao(la):
ko nađe sliku opela preko 98g (kad je rijesen problem hrđanja i materijala koji se koriste u OPELU) ima od mene stoju:)
naravno ne pikaju se RAT style auta ili neka poljevana kiselinama, razređivačima i sl.:)

Spremaj pare zmaje :) Danas u visegradu video i slikao vectru b restyling(znaci preko 98.) skroz truli rubovi;)
 
Član
dellas je napisao(la):
zmayich je napisao(la):
ko nađe sliku opela preko 98g (kad je rijesen problem hrđanja i materijala koji se koriste u OPELU) ima od mene stoju:)
naravno ne pikaju se RAT style auta ili neka poljevana kiselinama, razređivačima i sl.:)

Spremaj pare zmaje :) Danas u visegradu video i slikao vectru b restyling(znaci preko 98.) skroz truli rubovi;)

i ja sam ovdje vidio taki model vektre,karavan ishrđo joj gepek


ja nisam imao neki puno problema sa autom na bivšoj hondi me zezao malo altenator pa se jednom ugasila u vožnji jedva sam skrenuo sa ceste i stao,otkazo volan i kočnice odmah....
 
Član
Vidio sam i ja 7-8 pasata novih, 2007-8 godina, korozirali po haubi oko maske, korozirali rubovi zadnjih blatobrana, iznad prednje sofersajbne po krovu.Ne znam u cemu je stos ali takvi auti nebi trebali ni poslije 10 godina tako da koroziraju.
Hajd reko neke krdze neko udarao, ali kad sam malo bolje obratio paznju svaki drugi zahrdjo.Zna li neko o cemu se radi??
 
Član
Limpi je napisao(la):
ovdje moze ici i fabia kao kod mene, 1.4 " stari"ceski motor, nije sto se kvari, naprotiv, ali sto trosi... ma kao da se kvari toliko ode na gorivo... popi sve zivo, zato sam i ranije vratio zimske/uze gume, da se oporavim, te ustedim :lol: :lol: da barem smece ide, eto ide kao nesto u drugoj i trecoj...

:icon_confused: .ebem joj sve to je i meni najgore,da barem ide pa da covjeku ne bude zao...a trosi ko velika :lol: koliko sam jedva cekao da je kupim,jos brze ce otic od mene :lol:
 
Top