najgora iskustva sa autima

najgora iskustva sa autima

Član
Hidraulic je napisao(la):
zamajac11 je napisao(la):
Eo moje iskustvo u otprilike zadnje dvije godine.......Imo prvo BMW kockicu 318i i izvrnem ga a štaš dešaje se i pametnijim :)....onda 325e vozio par mjeseci i pukne zupčasti i štaš mjenjaj mašinu pa ubacim 2.0 mašinu vozio isto par mjeseci i otišo mootor.....i onda u ovakoj krizi kupim 316i sa 1.8 motorom 1988 godiše s plinom prije 2 mjeseca ga uzeo i neki dan puke ventil i napravi džumbus u mašini i štaću eto sad opet moram mjenjat mašinu...

A da promjeniš proizvodžača. :D:D

teškooooooo.....;-)
 
Član
Kakvi mijenjati BMW-a :D sa BMW-a preci na kakvog makgarca :lol: cudi me od BMW-a da je to bilo, ili si ti stvarno baksuz ili ne znam, kod mene u familiji su dva BMW-a (serija 3 i 5) i nikad nikakvih problema nije bilo sa njima (osim redovnih servisa i pokoja sitnica) i jos su kod nas od '97 godine...
 
Član
zamajac11 je napisao(la):
Eo moje iskustvo u otprilike zadnje dvije godine.......Imo prvo BMW kockicu 318i i izvrnem ga a štaš dešaje se i pametnijim :)....onda 325e vozio par mjeseci i pukne zupčasti i štaš mjenjaj mašinu pa ubacim 2.0 mašinu vozio isto par mjeseci i otišo mootor.....i onda u ovakoj krizi kupim 316i sa 1.8 motorom 1988 godiše s plinom prije 2 mjeseca ga uzeo i neki dan puke ventil i napravi džumbus u mašini i štaću eto sad opet moram mjenjat mašinu....





ti si brate veeeliki maler...
 
Član
elmir je napisao(la):
.. poenta je sve PRELOSA odrzavanja prijasnjih vlasnika.. kad uzimate auto DETALJNO sve treba pregledati pa ako treba 5x otici majstoru da se nebi dobro dobro zaebali :D

I vidis druze tako ja sad ubrzo prodajem svog golfa kojem sam mjenjao djelove prije nego sto odu, svi servisi redovni, stalni pregledi, i kad kazem cjenu koja ce biti za npr. 1000KM veca od standardne jer cu moci garantirati za auto a svi ce zaobilaziti i govoriti: ''pa ima tamo jeftiniji''


VR6 12V je napisao(la):
Golf 3 VR6

Prvih mjesec dana sam bio presretan, fascinirala me snaga, ubrzanje, ništa se nije kvarilo, relativno mala potrošnja za V6 motor ( oko 10 - 12 l, a slušao sam priče o nekakvih 20 l ) i posebno zvuk: naprijed gljiva filter na VR6 motoru i Remus otraga = na malim okretajima lagano brundanje, oko 2500 - 3000 neponovljiv duboki urlik i sve iznad glasna tutnjava !!!
Sve u svemu , idila je trajala nekih mjesec. dva dana
Onda su počeli zujati ležajevi prednjih kotača, što nije bilo niti čudno s obzirom da je auto stajao gotovo dvije godine. Par prednjih i zadnjih SKF + rad = 400 Km. Normalno nakon svakog diranja ovjesa uredno sam išao na optiku kotača, 30 Km. Slijedeći kvar sam otkrio nakon 1000 km: zaglavile se sajle ručne kočnice zbog puknutog nosača i stražnji kotači su stalno lagano kočili. što je dovelo do pregaranja diskova i potrošenih
pločica?.. Računica: sajle+nosač+diskovi+pločice+rad= 450 Km.
Slijedećih mjesec dana je sve bilo savršeno, početne probleme sam pripisao dugom stajanju i mojoj lo?oj karmi?.. imao sam malih problema jer sam malo jače potegnuo siber, koji je malo deformirao vodilice samog stakla.

Onda su svakih 1000 km počela pucati nekakva crijeva rashladnog sustava, obično vikendima izvan grada ( Mali savjet: ljepljiva traka iz prve pomoči čini čuda ! ), sto me je zajedno s hrpetinom indikatora i termoventila koštalo dodatnih 150km, ne računajući antifriz koji sam uredno točio svaki puta s idejom: " ..pa sada valjda nema više koje puknuti ",
Vodena pumpa mehanička 70 km,
Onda je došao red na ovjes koji je počeo zafrkavati što zbog preširokih guma, spuštenog ovjesa, a što zbog karoserije i ovjesa za Golfa GTI u koji su strpali 300 kg teži prednji kraj i nazvali ga VR6. zaštitne gume+ležajevi amortizera+kugle+krajnici+selen blokovi+rad+optika=400Km. Jedan interesantan detalj o savršenstvu njemačkih auta: postoji samo jedna vrsta selen blokova za Golfa I, II, III , diesela, benzinca, GTI ili VR6. Kasnije sam saznao da i u ovlaštenim servisima stavljaju ojačanja u postojeće selene.

Ne smijem zaboraviti na optiku kotača nakon svakog većeg rinzola, rupe ili zahvata: u 14 mj, 8 puta po 40 Km
.
Kada je počela zima uredno je pukno unutarnji hladnjak koji grije kabinu, mjenjac takodje dva puta mjenjan ... uljna pumpa , benzinska pumpa,

Onda je nekako i ABS odbio poslušnost.
Kada sam prošao kroz malo veču lokvu vode, u trenu se kabina zaparila i onemogućila bilo kakav pogled kroz stakla. Mislim da sve te silne premaze i krpice protiv magljenja kupuju samo vlasnici Lada, Buba i VR6.
Podizač prozora je otkazao poslušnost zbog izglodanog zupčanika, koji se ne može posebno kupiti, nego se mijenja kompletan podizač. Lokalni su mi vandali jedne noći nježno skinuli znak " VR6 "?.. to je bilo pravo iznenađenje -

I tako sam uz još hrpu manjih kvarova od stotinjak maraka koje više i ne pamtim, s tim savršenstvom njemačke tehnologije napravio za godinu dana 20000 km.

Jedino mi jedna stvar nije jasna: kako može V6 motor od 2800 ccm i svega 174 KS, - trošiti litru ulja na 1500 km i stvarati oblake dima ?
Pojavila se prilika i teška srca sam se riješio krame nakon godinu dana i najmanje 4000km gubitka ;)

Prijatelj mi ima VR6, kad ju je uzeo... naravno oko 1000KM je odmah potrosio na racun odrzavanja prijasnjeg vlasnika i evo nakon godinu i nesto poceo mu se cuti spaner i to je sve

Ma netko je vec spomenuo da je tu ogromni faktor prijasnji vlasnik, ili jednostavno losa sreca sa fals modelom
Imao sam ja i Forda 1.6d motor super, crko mjenjac, limarija nula
Imam kadeta 1.4 motor super, limarija za cudo nema previse hrdje, ja zadovoljan
Golf IV, moj ljubimac e na njega pazim a i on na mene heheheh
 
Top