mala tablica naprijed??

mala tablica naprijed??

stare table nisu problem, i kad se urade u originalnoj dimenziji, nista se ne primjeti
vec za te male mogu zezati,, za ove nove jos nisam cuo da se mogu kopirati
 
respo je napisao(la):
ljudi kako ne kontate vise
moze se uraditi svaka tablica nova stara prastara
al nije po zakonu i moze te uvijek zajebavati za to
ima standardna tzv euro tablica i ona "za djip" koja mora biti nazad sve drugo cak i da zamjenis obrnuto obicnu i ovu "za djipa" moze te jebavati kako hoce

i onda se pitate sto me policija gnjavi
pa gnjavi te zato sto ne postujes propis jebo ga ti i sto hoces da budes kao drugaciji

ti reci ako znas gdje se ima napraviti mala nova tablica kao za motor pa nek nas peglaju ti ces biti miran ;)
 
@respo
ljudi kako ne kontate vise
moze se uraditi svaka tablica nova stara prastara
al nije po zakonu i moze te uvijek zajebavati za to
ima standardna tzv euro tablica i ona "za djip" koja mora biti nazad sve drugo cak i da zamjenis obrnuto obicnu i ovu "za djipa" moze te jebavati kako hoce

i onda se pitate sto me policija gnjavi
pa gnjavi te zato sto ne postujes propis jebo ga ti i sto hoces da budes kao drugaciji

Ja sam kupio auto u BiH koje je uredno uvezeno, proslo sve carinske kontrole, placena carina i porez. Znaci drzava je dozvolila ulazak mog auta(amerikanca) u BiH i nije se bunila kada je uzimala razne taxe na njega. Takvih auta u BiH ima na hiljade. E sada se neko napravio pametan i zabranio male tablice pri tome ne razmisljajuci da ima znacajan broj auta kojima samo ta tablica odgovara. Ja ne zelim da budem drugaciji kao sto ti kazes, zelim samo da mi tablica normalno moze stati na mjesto koje je predvidjeno za nju.

ps. kome da se ja zalim sto sam morao da uzimam nove tablice 3 godine prije vremena samo zato sto su napravili neku gresku u MUP Novi grad kada su unosili podatke od auta??
 
Član
super sve platio sve sredio dobit ces onu "za djipa" ili kako je vec raja zove i to je to

bas me zanima bili sada mogao uvesti tog amerikanca
da ti odmah kazem ne bi iz vise razloga

eh sada neko pametan je to napisao i odredio da se stavlja standardna tablica ili tzv euro tablica
zasto ovaj zakon o homologaciji i uopste o uvozu automobila nije prije donesen nije njegov problem
standardizacija je takva i taj sto je to napisao vjerovatno se vodio time

a to sto se uvozilo sve i svasta i iz svakog coska svijeta isto nije njegov problem
nego onoga ko je donosio zakone o uvozu automobila
e sada tu mozemo na dugo i nasiroko kome je to odgovaralo kome nije ko je imao tala u tome ko nije itd

kada se propise standard onda se on i postuje
zato valjda i postoje instituti koji sve to provjeravaju gledaju jeli u granicama onim koje su na snazi itd tzv atest svega i svacega

zato valjda ja ti peti deseti i ne mozemo napraviti bilo kakvo auto i izaci s njim na ulicu prije atesta
u sto spada i polozaj i velicina tablice

jasnije?

kome ces se zaliti zali se onima koji su ti dali da uvezes to auto
takodje se njima zali ako budes morao prepravljati instalaciju za zmigavce ili cak zadnje morao mjenjati itd itd
 
Član
To je sve toliko glupo da ne vrijedi ni pricati o tome, prva stvar koja je meni nelogicna jeste:

Ako neko sa tim navodno ne standardnim - malim tablicama ili crvenim zmigavcima ili cak ne standardnom pozicijom tablice, dodje u nasu zemlju on moze da vozi bez ikakvih problema, a ako mi pokusamo nesto od gore navedenog ce da nas kazne.

Sto ce reci da se ne primjenjuje na sve isto i odma je glupo, znaci njihovi crveni zmigavci i male tablice su vidljivi i ne predstavljaju problem u saobracaju, a nasi su problem, nevidljivi, ometaju saobracaj i uticu na sigurnost i kaznjivi ????

Uredu je imati i postovati standarde iz nekih realnih razloga ali ne treba u standardima toliko detaljisati i pretjerivati i donositi ih iz pogresnih razloga.

Samo je steta sto mi ne mozemo niti cemo ikad moci ista da poduzmemo po tom pitanju tako da sta god oni napisu mi cemo morati postovati ili placati.

A tu dolazimo do starog problema ili rjesenja kako kome: Ko ima para ne mora da postuje ni zakon ni standard ni koji K... a ko nema morace.

Isto tako kad god se nekom digne i pozeli da zaradi jos para ce da donese ili uvede neki novi - najnoviji i jos noviji zakon ili propis ili standard i da nas kazni jer mi normalno necemo to bas odma poceti primjenjivati ili cemo morati platiti zamjenu dokumenta, ugradnju ili prepravku ili atest necega.

Ali to je sasvim normalno i tako se radi vec odavno ne znam sto je vama to neobicno :icon_smile:
 
Prvo za ovaj p.s me nisi skonto ocigledno, to nema veze sa tim dali je amrekianac ili ne ali posto vidim da volis da budes pametan nek ti bude. Drugo nisam ja uvezao auto. Ja sam samo kupac auta koje je legalno uvezlo neko trece lice i za koje su sve dazbine placene. Posto vidim da te zanima moze li se uvesti amerikanac i sada. Moze! Samo sto sada vise nije toliko aktuelno kao prije nekoliko godina kada je dollar bio 1,25. I bas me dobro nasmija sa ovom pricom o atestima i standardima. Pa bolan Bosna je ovo. Ja sam prvi za postivanje svega toga ali neide to kod nas. Pa neki dan sam bio na tehnickom pregledu vidio sam kolko gledaju i atestiraju. Pusti tu suplju al garant si i ti tu negdje na drzavnim jaslama pa se raspiso o standardima i atestima.

Uglavnom otisla je prica u suprotnom smjeru i nije ni bitno sto nas dvojica tamburamo ovdje bezveze.

Ako neko ima info u vezi ovih malih tablica nek posalje pp
 
Član
menjic je napisao(la):
To je sve toliko glupo da ne vrijedi ni pricati o tome, prva stvar koja je meni nelogicna jeste:

Ako neko sa tim navodno ne standardnim - malim tablicama ili crvenim zmigavcima ili cak ne standardnom pozicijom tablice, dodje u nasu zemlju on moze da vozi bez ikakvih problema, a ako mi pokusamo nesto od gore navedenog ce da nas kazne.

Sto ce reci da se ne primjenjuje na sve isto i odma je glupo, znaci njihovi crveni zmigavci i male tablice su vidljivi i ne predstavljaju problem u saobracaju, a nasi su problem, nevidljivi, ometaju saobracaj i uticu na sigurnost i kaznjivi ????

Uredu je imati i postovati standarde iz nekih realnih razloga ali ne treba u standardima toliko detaljisati i pretjerivati i donositi ih iz pogresnih razloga.

Samo je steta sto mi ne mozemo niti cemo ikad moci ista da poduzmemo po tom pitanju tako da sta god oni napisu mi cemo morati postovati ili placati.

A tu dolazimo do starog problema ili rjesenja kako kome: Ko ima para ne mora da postuje ni zakon ni standard ni koji K... a ko nema morace.

Isto tako kad god se nekom digne i pozeli da zaradi jos para ce da donese ili uvede neki novi - najnoviji i jos noviji zakon ili propis ili standard i da nas kazni jer mi normalno necemo to bas odma poceti primjenjivati ili cemo morati platiti zamjenu dokumenta, ugradnju ili prepravku ili atest necega.

Ali to je sasvim normalno i tako se radi vec odavno ne znam sto je vama to neobicno :icon_smile:

kakve veze ima onaj koji dodje s tobom
vec je na drugoj temi receno da tablice nisu dvoje nego od drzave i ona ti ih samo iznajmljuje
onaj koji dodje zadrzat ce se tu mjesec 2 pet i za njega "odgovara" osiguranje drzava i sve ukljucujuci u to propisi i standardi za tu odredjenu zemlju

primjer ti je recimo njemacki autoput tamo uslovno nema ogranicenja ali ga ovdje mora postovati

shvatas poentu?

svi se moraju prilagoditi zakonima i standardima drzave u kojoj zive a to gdje idu je potpuno nebitno

mirzasila je napisao(la):
Prvo za ovaj p.s me nisi skonto ocigledno, to nema veze sa tim dali je amrekianac ili ne ali posto vidim da volis da budes pametan nek ti bude. Drugo nisam ja uvezao auto. Ja sam samo kupac auta koje je legalno uvezlo neko trece lice i za koje su sve dazbine placene. Posto vidim da te zanima moze li se uvesti amerikanac i sada. Moze! Samo sto sada vise nije toliko aktuelno kao prije nekoliko godina kada je dollar bio 1,25. I bas me dobro nasmija sa ovom pricom o atestima i standardima. Pa bolan Bosna je ovo. Ja sam prvi za postivanje svega toga ali neide to kod nas. Pa neki dan sam bio na tehnickom pregledu vidio sam kolko gledaju i atestiraju. Pusti tu suplju al garant si i ti tu negdje na drzavnim jaslama pa se raspiso o standardima i atestima.

Uglavnom otisla je prica u suprotnom smjeru i nije ni bitno sto nas dvojica tamburamo ovdje bezveze.

Ako neko ima info u vezi ovih malih tablica nek posalje pp
prvo nisam na drzavnim jaslama

cuj nasmijate s ovim atestima
pa zato nam je i ovako kad svi to gledaju kao neke tamo propise koje niko ne treba da gleda nego eto to radi ukrasa

da ti prvi kazes tom na tehnickom alo pregledaj mi to kako treba radi sebe a ne da gledas druge (jer ionako placas to sto on treba pregledati a ne pregleda)bilo bi nam mnogo bolje pa tako iz dana u dan da nas ima vise onda bi nam svima bilo i sigurnije na cesti i bolje sto se tice svega oko auta

al znam ja nas jebo ti nas
sve ce uraditi samo da prodje jeftinije

sto se tice uvoza amera garantujem ti da ne mozes sada tako lako uvesti bez odredjenih prepravki bez obzira jeli ispunjava e3 normu

nema veze ko je kupio to auto ti ili neki mujo suljo i uvezao onda se ti zali tome a on nek se zali ostalima ili ti odmah ostalima svejedno je

kad si kupovao mogao si se raspitati za to i znati da ces imati problem s tim
 
respo je napisao(la):
prvo nisam na drzavnim jaslama

cuj nasmijate s ovim atestima
pa zato nam je i ovako kad svi to gledaju kao neke tamo propise koje niko ne treba da gleda nego eto to radi ukrasa

da ti prvi kazes tom na tehnickom alo pregledaj mi to kako treba radi sebe a ne da gledas druge (jer ionako placas to sto on treba pregledati a ne pregleda)bilo bi nam mnogo bolje pa tako iz dana u dan da nas ima vise onda bi nam svima bilo i sigurnije na cesti i bolje sto se tice svega oko auta

al znam ja nas jebo ti nas
sve ce uraditi samo da prodje jeftinije

sto se tice uvoza amera garantujem ti da ne mozes sada tako lako uvesti bez odredjenih prepravki bez obzira jeli ispunjava e3 normu

nema veze ko je kupio to auto ti ili neki mujo suljo i uvezao onda se ti zali tome a on nek se zali ostalima ili ti odmah ostalima svejedno je

kad si kupovao mogao si se raspitati za to i znati da ces imati problem s tim
Da krenemo s kraja...
Bubas ko maksim po diviziji. Ja sam auto uzeo prije 3,5 godine. Trebao sam se raspitati kod vidovite Dzemile??? Poenta svega je sto ja kazem da drzava i treba uvesti standarde ali pri tome su mogli uzeti u obzir sva vozila i modele kojih ima veliki broj. Ako imaju kockastu tablicu za dzipa mogli su odrediti jos jednu dimenziju jer ta ista drzava je dopustila uvoz na hiljade vozila amerikanaca, svicaraca itd.

Ja neznam odakle tebi informacije i garancije ali ja koliko mogu vidjeti po gradu situacija je drugacija. I dosta ih je sa onim novim malim tablicama od motora (kako su dosli do tablica to neznam)

Sto se tice tehnickog to je bio primjer koliko organi te iste drzave ne postuju svoje propise. Toliko o tome. A nedaj mi Boze da se ja oslanjam na tehnicki da mi oni kazu sta mi nevalja. ccccc Medjutim ja kada sam spomenuo tehnicki mislio sam na te silne ateste i standarde koje ti toliko spominjes. Nisam primjetio da njih to toliko brine dali je meni zmigavac crven ili mjesto za tablicu drugacije.

Uglavnom slazem se sa menjic kada kaze da sve to fino sluzi da neko pare uzme,
a pri tome nikoga ne interesuje kako se to odrazava na obicne ljude.
 
Član
pa sada sluzi da neko uzme pare jer niko ne postuje te standarde jer nekome to odgovara bilo budzetu bilo pojedincima
zato je i dozvolio tebi meni petom desetom uvoz svega i svacega (ok imalo je ogranicenje 7 godina sada e3 al sumnjam da se i to nije moglo srediti)
da te kasnije moze zezati prvo sa tablicama pa onda sa zmigavcima pa sto ti je karambolka ovakva sto ti je neka lajsna onakva itd
pa prvo treba ocistiti pola ljudi iz tih tehnickih iz policije iz ovoga iz onoga da bi sve bilo uredu
zasto onoga ne brine toliko je li zmigavac zut ili crven je zato jer ocekuje cvaju petobu ili stoju a da nista ne radi

sto pominjes situaciju po gradu mozes vidjeti ali ti govorim da dodje neki ps-ovac moze toga s tim tablicama saltati kako hoce jer nije po zakonu
e sada hoce li ovaj zvati stelu ili je sam toliko mocan da mu ovaj ne moze nista to je druga prica

jeli sada imalo jasnije o cemu pricam?
ako si guzonjin sin ili ako imas jaku stelu onda vozaj i bez tablica
 
Početnik
E kad je vec prica o amerikancima ! Kod mene tetka i tetak imaju VW Touareg-a V8 americka verzija i nazad im je predvidjen prostor za kockastu tablicu, ali im policija nije dozvolila da je stave i morali su nekako da pricvrscavaju onu veliku!

I opet sto rekli ako imas jaku stelu ili si guzonjin sin mozes proci!! :icon_mad:

;)
 
Top