Kondenzator?

Kondenzator?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
SoundLunatic je napisao(la):
a kako ce raditi ako se brze prazni nego se puni? ja slusam muziku sa dugim intervalima bassa, i ispraznim ga u roku 3sec, a moze samo sanjat o tome da ce se opet napuniti kad pojacalo i dalje iz njega srce struju.. i na taj nacin mi je samo stvarao probleme, uzasno veliki padovi napona... dakle nije stvar u 4kw pojacalu nego u sporom punjenju kondenzatora.. i na taj nacin je zagusaovao i akumulatore kraduci im struju pa i odatle fali pojacalu..

nisi upravu... da ti sad ovde to objasnjavam... trebao bi ti roman napisat.... prvo lekcija kondenzatori,pa ponasanje u kolu istosmjerne struje... itd...
neg radi sebe da rascistis sam sa sobom da nisi u pravu ... uzmi kond od 5 farada nakaci ga na to pojacalo sto imas i sve ljepo pretitraj spojeve,jel ti presjek kabla dobar,kakav ti je aku,jel lesh? amp je pojak pravo... i to sve fino kad spojis probas i sam ces vidit hoce li se ponasati isto kako i kad si stavio 2 kond od po farad! to sto ti govoris da ti je na 50 % volume na HU i da je to oko 2 kW... to objesi macku o rep... nemoze se to tako gledat... prvo svaka pjesma je drugacija amplituda signala koji se pojacava je drugacija(manja ili veca) tako da ti mozes odredit kad je 50% snage na taj faznon nema sanse...
pozzz :lol:
 
Član
Meni se pokazalo kao nepotrebna stvar bar ovaj od 1F upravo zbog vrste muzike koju slusam jer ne stigne se napuniti a interval basa kada se slusa (Plies, Wayne i ostali crnci s juga) pjesma je jedn veliki bas!!!!
U glavnom po mom iskustvu u nekom ozbiljnijem sistemu kondenzator nema muzike ako nije od 10F+ (Toliko od mene i ovo je MOJE MISLJENJE I MOJA ISKUSTVA tako da nemojte da pametujete komentarisete bzze)
 
Član
Davor_ je napisao(la):
Meni se pokazalo kao nepotrebna stvar bar ovaj od 1F upravo zbog vrste muzike koju slusam jer ne stigne se napuniti a interval basa kada se slusa (Plies, Wayne i ostali crnci s juga) pjesma je jedn veliki bas!!!!
U glavnom po mom iskustvu u nekom ozbiljnijem sistemu kondenzator nema muzike ako nije od 10F+ (Toliko od mene i ovo je MOJE MISLJENJE I MOJA ISKUSTVA tako da nemojte da pametujete komentarisete bzze)

koliko je jako pojacalo???? i koliki je kapacitet konda koji si stavio?
 
Član
4 kanalac cca 170W po kanalu, masa i + 50 DLS OFC aku NOV 65ah(crni konj :lol:) i NOV kond i ZAj*I
 
Član
joj sve neki profesionalci pola vas nije 2 pojacala u zivotu vidilo :D:D:D ... joooj boli me glava ... snaho pristavi kafu ovo ce trajat i trajat i trajat ...
 
Član
eddo je napisao(la):
joj sve neki profesionalci pola vas nije 2 pojacala u zivotu vidilo :D:D:D ... joooj boli me glava ... snaho pristavi kafu ovo ce trajat i trajat i trajat ...

koji ludak :D
kako ste krenuli bojim se da ce biti banana:icon_exclaim::lol:
 

IGY

Član
huh
al ste se napisali
iskreno citao sam na preskoke
eddo da se osvrnem na tvoje slike
ovo su style auta gdje je bitan izgled ne kvalitzet ili da se obracalo na pad napona

u SPL setup ni slucajno te male ispod 10 F sve je smijesno
u SQ takodze dobar akku i sve je ok
prosle godine dok sam furao SPL imao sam samo jak akku i sve ok
ove godine zahtjevniji setup vise pojacala, kompresija
sve sto vuce puno vise struje, a za struju se brine exide maxxima 900DC i nema potrebew za kondenzatorom osim ako bih htjeo sminku
a sminker nisam :cool:
 
Član
nebitno bitan izgled bio il nebio, na tim slikama su auta koja dizu kosu na glavi ... bar tako izgleda ... :cool:
 

IGY

Član
eddo imas i kod nas na style slicnih setupa muzike
neki nisu ni spojeni neki tako lose sviraju da se bas dize kosa na glavi :lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
mislim stvarno svasta se ispisa ovde neki kazu smeta kond accu nemoze smetat nikako moze smetat jedino na nacin da alternator sporije puni accu zbog toga sto dobija jos jedno jednog potrosaca u smislu da ga treba dopunjavat
kondenzator nije potrosac da oslabi sistem ni u kom smislu
struja koja dolazi u njega ne nestaje vec ostaje tu isto kao da je u acu i nece isparit nigdje dok pojacalo ne povuce vise struje koju acc nemoze isporucit u tom trenutnku tada se prazni kond.

ovaj gore sto pise da je losije sa kond nesto tu nije uredu losije nije moglo biti nikako ako je sve ispravno i pravilno spojeno moze biti samo isto a losije nikako

licno kond nebih nikad ubacivo dokle god mogu nac dovoljno jak accu a ako vec ni to nemogu onda poradit malo na struji(alternator jaci) pa tek onda kond i nemoze da nevalja
 
Član
HerrNuki je napisao(la):
mislim stvarno svasta se ispisa ovde neki kazu smeta kond accu nemoze smetat nikako moze smetat jedino na nacin da alternator sporije puni accu zbog toga sto dobija jos jedno jednog potrosaca u smislu da ga treba dopunjavat
kondenzator nije potrosac da oslabi sistem ni u kom smislu
struja koja dolazi u njega ne nestaje vec ostaje tu isto kao da je u acu i nece isparit nigdje dok pojacalo ne povuce vise struje koju acc nemoze isporucit u tom trenutnku tada se prazni kond.

ovaj gore sto pise da je losije sa kond nesto tu nije uredu losije nije moglo biti nikako ako je sve ispravno i pravilno spojeno moze biti samo isto a losije nikako

licno kond nebih nikad ubacivo dokle god mogu nac dovoljno jak accu a ako vec ni to nemogu onda poradit malo na struji(alternator jaci) pa tek onda kond i nemoze da nevalja

mashala neko ko konta... svaka cast :cool::cool:
 
Početnik
HerrNuki je napisao(la):
mercedes_124 je napisao(la):
heh pa dobro mozes ih ubacivati za visokotonce ako hoces :)
to pretezno stavljaju neznalci tako rec :D kad mu zvucnik slab nema bass-a
pa stavi to prije zvucnika da mu radi bar kao visoki :) u pojacalima to vec
imas sve odredjeno tako da ti nije potrebno :)

auuu ode ti jarane ne temu skretnica ovde se misli na kondenzator za pojacalo
;)

ako ti je pojacalo ispod 1000rms kondenzator je visak samo dobar acu
a vec za vece snage moze naci svrhu naravno pored dobrog acu
btw ne se igrati sa kondenzatorom moze biti jako zeznuto :icon_mad:

eheh nisam ga dobro skontao jbg:icon_biggrin: hvala na ispravci..
mah ja znam gliptere koi to stavljaju ono prije zvucnika itd..
 
Joj sto se javljaju iskusni, hajd malo sidjite sa teorije i foruma i ispitajte to u praksi, pogotovo u ICE slucaju teorija bjezi od realnosti..
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
Joj sto se javljaju iskusni, hajd malo sidjite sa teorije i foruma i ispitajte to u praksi, pogotovo u ICE slucaju teorija bjezi od realnosti..

cuj prakticara... :lol::lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top