Kondenzator?

Kondenzator?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Htjeo sam pitat za sta sluzi kondenzator,,i jel potreban kad se ugradjuje muzika?,,,,hvala;)
 
Član
koliko ja znam,da pojacalu obezbijedi konstantnu struju,pozeljan je al nije obavezan
valjda nisam fulao:D
 
Član
__EMA je napisao(la):
Podizac napona- koji ce pri nizem mreznom naponu od 220V, na ulazu, dati bas 220V na izlazu. Naravno naizmjenicni napon.
Koristila bih ga za napajanje ozvucenja tamo gdje je napon nizi nego sto bi trebao da bude(220v). Recimo da napon moze da padne i do 180V a da na izlazu podizaca bude 220v. U pitanju je powermate2(2x700w) + pojacaloEV AP3200(2x600w).
Nadam se da je too, too sto si trazioo..

fulao si do jaja:D
 
@ ivica: mozda je "fulala" ?? :D

:icon_exclaim: nema potrebe za kondenzator.. bar ne ovi od 1F .. vise je za sminku nego za korist.. samo dobar akumulator i dobri kablovi i spojevi..
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
@ ivica: mozda je "fulala" ?? :D

:icon_exclaim: nema potrebe za kondenzator.. bar ne ovi od 1F .. vise je za sminku nego za korist.. samo dobar akumulator i dobri kablovi i spojevi..
Ponekad bez kondenzatora trepere svjetla ,pa imas pravi light show
 
Član
__EMA je napisao(la):
Podizac napona- koji ce pri nizem mreznom naponu od 220V, na ulazu, dati bas 220V na izlazu. Naravno naizmjenicni napon.
Koristila bih ga za napajanje ozvucenja tamo gdje je napon nizi nego sto bi trebao da bude(220v). Recimo da napon moze da padne i do 180V a da na izlazu podizaca bude 220v. U pitanju je powermate2(2x700w) + pojacaloEV AP3200(2x600w).
Nadam se da je too, too sto si trazioo..

uh... lave vala si ga fulno... al nema veze na grskama se uci... ;)

kondenzator obezbjeduje sto stabilniji napon napajanja pojacala... kada pojacalo povuce veliku struju dolazi do opadanja napona napajanja pojacala(opada napon opada i snaga)... pozeljno ga je imati ako ti je pojacalo vece snage...a ako akumulator moze da zadovolji potrebe pojacala(mislim na struju koju pojacalo vuce prilikom rada),onda i netreba!:icon_smile:
 
Član
tareee je napisao(la):
kondenzator obezbjeduje sto stabilniji napon napajanja pojacala... kada pojacalo povuce veliku struju dolazi do opadanja napona napajanja pojacala(opada napon opada i snaga)... pozeljno ga je imati ako ti je pojacalo vece snage...a ako akumulator moze da zadovolji potrebe pojacala(mislim na struju koju pojacalo vuce prilikom rada),onda i netreba!:icon_smile:

Ako "buduci inzinjer" kaze tako, onda je tako.....:icon_smile::icon_smile::icon_smile:
 

IGY

Član
SoundLunatic je napisao(la):
@ ivica: mozda je "fulala" ?? :D

:icon_exclaim: nema potrebe za kondenzator.. bar ne ovi od 1F .. vise je za sminku nego za korist.. samo dobar akumulator i dobri kablovi i spojevi..

tacno tako, po meni kondenzator od 1F je samo potrosac :D:D:D
 
Početnik
heh pa dobro mozes ih ubacivati za visokotonce ako hoces :)
to pretezno stavljaju neznalci tako rec :D kad mu zvucnik slab nema bass-a
pa stavi to prije zvucnika da mu radi bar kao visoki :) u pojacalima to vec
imas sve odredjeno tako da ti nije potrebno :)
 
Član
mercedes_124 je napisao(la):
heh pa dobro mozes ih ubacivati za visokotonce ako hoces :)
to pretezno stavljaju neznalci tako rec :D kad mu zvucnik slab nema bass-a
pa stavi to prije zvucnika da mu radi bar kao visoki :) u pojacalima to vec
imas sve odredjeno tako da ti nije potrebno :)

auuu ode ti jarane ne temu skretnica ovde se misli na kondenzator za pojacalo
;)

ako ti je pojacalo ispod 1000rms kondenzator je visak samo dobar acu
a vec za vece snage moze naci svrhu naravno pored dobrog acu
btw ne se igrati sa kondenzatorom moze biti jako zeznuto :icon_mad:
 
jaoo, pogresno, pogotovo ako imas los akumulator, tad je jos gora opcija ubaciti kond, jer pojacalo vuce struju, i prazni kond, u isto vrijeme kondenzator prazni akumulator puneci sebe plus napajajuci pojacalo na koje dolazi dosta oslabljeni napon.. haha.. stavis si jos jedan potrosac.. glupost, vec kondenzadori od bar 10-20F su vec nesto, mada koliko su para mozes kupiti akumulator koji moze zamjeniti 15 takvih..

inace kond kao sto je netko rekao moze sprijeciti treptanje svjetala, to se moze samo na kratkim intervalima bassa i na manjim snagama.. naravno i to dok ne ispraznis jos vise akumulator.. :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top