Koliko chip moze da skodi motoru

Koliko chip moze da skodi motoru

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ali kako ce moji distributeri onda da naplacuju dyno a nemaju isti ?
sta za one ljude koji gledaju da prodju sto jeftinije,zasto da njima naplacujem dyno ako nezele?

Svagdje vani se dyno naplacuje i nigdje nije ukljucen u cijenu.

Svako ozbiljan ce doplatiti za dyno ako ima potrebe i ako mu taj papir sta znaci.
 
Član
Pa distributer fino naglasi da ako neko hoce da testira i da se uvjeri da je fkt toliko dobio da treba otic do Gradiske na Dyno koji je npr. uz chip besplatan. Nije da sumnjam u to sto ti radis, naglasio sam vec par puta ali opet dokaz je dokaz
 
Član
ali momak to je dokaz za tebe a ne za mene,ja znam koliko ks se dobije i meni dyno ispis za npr. tvoj motor netreba a ti ako sumljas onda platis i vidis.

Ja imam distributere po cijeloj exYu i nemoguce je da svi dolaze ovamo na dyno a da ja na ovu cijenu ukljucujem i dyno to je bas smijesno.

Auto kuce u exYu rade cip tuning po 700-800 eura a nenude nit mogucnost mjerenja a ja na svoju cijenu od 250 eura treba da i dyno ukljucujem pa stvarno nemamo sta vise da raspravljamo,jednostavno te stvari sa financiskog asptekta nisu moguce jer neisplati mi se trositi struju,vrijeme,raubovati dyno,uraditi jos remap i sve to za tu cijenu...

Svi bi mi volili da sebi svasta mozemo priustiti ali tako automatski nebi bili zadovoljni jer bi svi imali sto god pozelimo i nebi se trudili da skoupimo love za nesto sto volimo i sto ce nas ciniti sretnim,tako je i za cip tuning,onaj ko to voli i kome to nesto znaci on ce lako skupiti 250 eura jer je to za danasnje vrijeme nikakva cifra,to je par izlazaka propustenih i eto remapa a uzivanje je neprocijenjivo ;)
 
Član
4 izlaska i eto chip ustedio i sretan dok ti auto traje :)
i onda par vikenda za bregastu
pa za gewinde
pa za ovo ono
i tako godinama stedis
i imas full sredjen auto vise nisi alkoholicar i 2 muhe jednim udarcem :)
kome je puno platiti neku koristnu i kvalitetnu stvar moze uvijek naci na ebay za par desetaka eura one chipove sta daju 30-50 ks na atmosfercu i slicno :)
KUPUJ SAMO PROVJERENE STVARI ti fuseraji vise kostaju na kraju duplo nego jedna prava stvar
pa bile tu gume kocnice gewinde chipovi i slicno dakle ako 10 ljudi kaze da nesto valja i da je kvalitetno zasto izmisljati toplu vodu nevidim smisla u namjernom pisanju uz vjetar
 
Član
ma cipovi,nitro i sve to ne skodi nikako..zato svako malo u nekoga havarija na klipu,turbini,klipnjaci..:icon_rolleyes:
 
Član
pa sigurno da se motor moze ostetiti kad se pretjera,to niko neosporava.

Ovdje je rijec o klasicnom remapu bez pretjerivanja u snazi a ne o race preradama i hardcode tuningu.
 
Član
Darth je napisao(la):
ma cipovi,nitro i sve to ne skodi nikako..zato svako malo u nekoga havarija na klipu,turbini,klipnjaci..:icon_rolleyes:

Ti siluj auto koje nema ni čipa ni nitra,i ne održavaj kako treba i doći će do istih problema.Uradi remap ili stavi nitro i pridržavaj se uputstava.Po tvom postu mogu zaključiti da ne voliš tuning zato ti fino sjedi u svoje stock auto i lagano se prevezi od tačke A do tačke B.
 
Član
kAcA je napisao(la):
Sve pohvale za SM chip tunning, prijatelj (Astra) je cipovao i odradjeno je odlicno Golf cijepa gume :D
Ali veliki minus ide na cijenu chipovanja, mislim da je 250 eura (moje auto) za tako nesto preskupo + dyno se dodatno placa. Previse je to para iako uzmemo u obzir vasu profesionalnost i iskustvo

šta je bolan preskupo jbt to ti je najjeftinije mapiranje na planeti, ja sam za svog golfa dao hiljadu jbt i dao bih ponovo istu cifru jer ono što dobiješ vrijedi tih para, naravno pod uslovom da voliš brzinu, a možeš ti preko neta naručiti i neki power box koji košta 50-100 € ali buraz to nije ni blizu ovoga i na kraju kad skontaš nemaš jeftiniji a bolji tuning
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
Pa da bi se uradio SM power mora se staviti neki sport filter i mora se uraditi bolji izduv da turbina moze lakse da se vrti jer na standard izduv sa katalizatorima(vecinom zacepljenim) tesko da moze izbaciti 150 ks a sva snaga je u pritisku turba,ako turbo nemoze da odrzi pritisak ni snage nema...

Otvaranjem usisa i izduva, turbu je omoguceno lakse da dise i tada se moze dici snaga na deklarisanu mjeru.

Ovaj motor sto sam postavio je bio orginalno 100 ks a sada je 141 ks a rijec je o potpuno istom motor kao sto je tvoj znaci 1.9 tdi ali na njemu nije stavljen filter i nije otovren izduv i zato nisam vise forsirao snagu nego sam ostavio na 141 ks,da je sve uradjeno sto treba za power bilo bi i preko 150 ks :)



Ispričavam se na ne znanju ali šta je SM power, znam šta je chipping , al eto, hvala!
 
Početnik
najjeftiniji su chiptuning konji shvatite ljudi, jos za ciejne za koje se ovde kod nas radi to ....

probajte malo druge stvari raditi da bi ste unaprijedili performane pa cete vidjeti koliko to kosta ?
 
Član
SM OPTIMUM je chip tuning 1 razine
a SM POWER -napredniji chiptunning?

Ako sam shvatia, jel mi moze neko ovo odgovorit?

SM OPTIMUM je chip tuning 1 razine
a SM POWER -napredniji chiptunning?

Ako sam shvatia, jel mi moze neko ovo odgovorit?
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
SM optimum je stage 1
SM power je stage 2
SM race je stage race :D


Stage race nisam vidia u katalogu, hahahaha.
Ovaj power stage je onaj isti navedeni od prije koji ima poteškoće kad duže vremena držimo nogu na priličnom gasu (autocesta)?
Jel se može turbina podesit ikako da to sve skupa štima ili nemože nikako izdržat bez pauze?
 
Član
Pa moze ali onda nema te snage vise koja je deklarisana sa SM powerom,ali ja i dalje nevidim zasto bi neko radio SM power na autu koga vozi svaki dan i sa kojim putuje.

SM optimum je sasvim OK i vise nego dovoljno.

SM power je super varijanta ali za malo ozbiljnije vozace koji znaju da cuvaju motor i koji nece sat vremena drzati papucicu gasa u podu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top