Kazna 500KM (pomoc zalba) ZAVRSENO str9

Kazna 500KM (pomoc zalba) ZAVRSENO str9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

Lycan je napisao(la):
sa rogatim se ne vrijedi bosti...

dva drota na sudu su uvijek u pravu :(

ja sam zavrsio pravo...da nam je drzava iole normalna dobio bi ih na sudu:icon_rolleyes:
a ovako nema sanse....
drugo...i ako ih dobijes..tvoje ime i prezime ce biti nalijepljeno u svakom policijskom autu i blokcicu..cekace te na penale do penzije:icon_mad:
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

pukim48 je napisao(la):
Lycan je napisao(la):
sa rogatim se ne vrijedi bosti...

dva drota na sudu su uvijek u pravu :(

ja sam zavrsio pravo...da nam je drzava iole normalna dobio bi ih na sudu:icon_rolleyes:
a ovako nema sanse....
drugo...i ako ih dobijes..tvoje ime i prezime ce biti nalijepljeno u svakom policijskom autu i blokcicu..cekace te na penale do penzije:icon_mad:
Ajde reci nam onda po kojem clanu je lik kaznjen, ja ganjam policiju i znam dosta o zakonu, al clanak po kojem je on kaznjen ne mogu pronaci... Ako ti znas, sta ajde postavi mi ovdje ubi me znatizelja... :D
Nema mi logike ako mu je napisao dvije kazne, onda bi jedna trebala biti od 100, a druga od 400km, a koja je od 100? Obrazlozenje, i koja je od 400km, ne postivanje sluzbenog lica nije kaznjivo kaznom od 400km.
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

mozemo slobodno reci...ometanje policajca u vrsenju duznosti...vrijedjanje...a sto se tice clana...to ces tesko naci jer toga nema u zoobs-u bih..
izdaju svakog mjeseca neke propise i pravilnike a slabo sta od toga je dostupno javnosti...doduse...zakon ili propis koji se objavi u Sluzbenom glasniku smatra se vazecim od 8. dana od objavljivanja..takodje smatra se da je to *javno* objavljivanje iako pristup sluzbenom glasniku imaju samo lica koja su na njega pretplacena:icon_rolleyes:
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

Jbg na sllist.ba nema nikavi izmjena i dopuna zakona, i novi propisa za MUP, al eto tko ce znat, mozda ne izbacuju na web gamad...
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

ErRoR je napisao(la):
Jbg na sllist.ba nema nikavi izmjena i dopuna zakona, i novi propisa za MUP, al eto tko ce znat, mozda ne izbacuju na web gamad...

upravo tako;)
ne bi inace godisnja pretplata na sluzbeni glasnik bila 300 i kusur maraka:icon_mad:
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

Stvarno je teško pogoditi kakve ćeš sreće biti ako odeš na sud ali po meni je velika greška (s tvoje strane) što se sve desilo nakon što si napravio prekršaj.
Kad se napravi prekršaj treba se spašavati šta se spasiti da a ne kopati sebe u još dublji tunel.
Ako nisu bili na dogovor - jebiga, napravio si prekršaj, dobio kaznu, potpisao odgovornost i gotovo.
Ako su ipak bili za bilo kakvu kompenzaciju, dogovor ili nešto slično moglo je sve proći puno bolje bar po tebe u ovom slučaju.

Ne znam jesam li i koliko sam zpr naučio o policajcima i od policije s obzirom da ih jako puno poznajem ali ako postoji bilo koja stvar na svijetu koju oni mrze to je filozofiranje - prevedeno pametovanje, isticanje, iole grub ton ili ''nepristupačan'' stav te neki vid pravljenja levata od njih.

Zaustavio te, konkretno ti kaže to-to-to, ako postavi pitanje - tvoje je da odgovoriš službenom licu, nije ovo Beverly Hills da odbijaš pričati bez svjedoka i neka sranja prosipaš, dobro poznatim Bosanskim (narodnim) jezikom komuniciraj i nikada nećeš proći gore nego što si trebao, eventualno se možeš čak i izvući.

Stvarno mi je žao što ti se to desilo, vjerujem da ni ti nisi imao loše namjere ali oni su se očigledno već opekli na slične stavove tvom te se morali na vrijeme ograditi od bilo kakvih eventualnih neslaganja stavova.
Šteta Bogami al šta sad, život ide dalje. Na tebi je opet da odlučiš kako ćeš dalje postupati, ne kažem da od 500 KM trebaš tek tako odustati ali ne mogu ti lagati da sam optimista ako odeš na sud.
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

drug nazovi ovu tetu /033430129/senija/prezime neznam/ objasni joj sve sto se desiloo nadji se sa njom jos bolje, strasno dobar advokat ako nebude u poslu ima ih vise koji rade sa njom pa probaj, ona je provjerena pomogla je mom starom a on je bio jos gori od tebe pred policijom ,.,., ako se ne javi nazovi me sutra na ovaj br. 061303314 pa ti nadjem njem mobtelni
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

neznam koliko ste upućeni ali kolega kolegi tj.policajac policajcu nemože biti svjedok,i da još nešto ti možeš navest bar još nekog kao svjedoka,jer oni nisu pisali ko se s tobom nalazio u autu u tom vremenu,
u svakom slučaju to možeš pobit
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

s1ck je napisao(la):
@salle nisam odma skontao pa mi je zasmetalo sry
da za 500KM da sam bar ista uradio pa ajd da sam psovao govorio ovo sto su napisali pa nebi se sad nesto vadio jbg
ali nisam!
da predajem na sud aBd definitivno cuo sam se i sa advokatom jednim poznanikom
on kaze nista ne gubim ako predam iako mu nisam ni objasnio situaciju!

i jos jedno pitanje, dal neko zna koliko se taj poziv za sud ceka? (jbg istice mi reg necu moci registrovati, koji peh u pm)

mozes cekat i do godine za poziv ali auto mozes registrovat jer kad predas na sud kazna nije pravosnazna dok ne dobijes rijesenje... cuvaj tu prvu kaznu od 40 KM to ti je glavni argument. malo se posavjetuj sa advokatom a jos bolje da nadjes stelu na sudu bolje nekom stoju na kafu nego njima 500 KM... SRETNO
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

pa ja sam imo 2 druga koji su bili samnom u tom trenutku al na sudu se naslo jos 10 drugova koji su stajali tu kao slucajni prolaznici i sve culi hahahaha ma daj ba samo goni na sud i nemoj na sudu sutiti i potvrdjivati sta te pita ti pricaj svoju pricu smisli nesh dogovori sa 2-3 druga ba pobices ih sigurno nisi normalana ako platis tu kaznu moj savjet..ako hoces naci cu ti ja broj od jednog momka da te posavjetuje fino jer on to stalno ganja po sudovima i mislim da je samo 1 izgubio od murije hehe a ja ti mogu biti i svjedok bio sam ja tu nisi ih vrijedjo nista lazu sve...hahahhahhah
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

ibizasa je napisao(la):
Stvarno je teško pogoditi kakve ćeš sreće biti ako odeš na sud ali po meni je velika greška (s tvoje strane) što se sve desilo nakon što si napravio prekršaj.
Kad se napravi prekršaj treba se spašavati šta se spasiti da a ne kopati sebe u još dublji tunel.
Ako nisu bili na dogovor - jebiga, napravio si prekršaj, dobio kaznu, potpisao odgovornost i gotovo.
Ako su ipak bili za bilo kakvu kompenzaciju, dogovor ili nešto slično moglo je sve proći puno bolje bar po tebe u ovom slučaju.

Ne znam jesam li i koliko sam zpr naučio o policajcima i od policije s obzirom da ih jako puno poznajem ali ako postoji bilo koja stvar na svijetu koju oni mrze to je filozofiranje - prevedeno pametovanje, isticanje, iole grub ton ili ''nepristupačan'' stav te neki vid pravljenja levata od njih.

Zaustavio te, konkretno ti kaže to-to-to, ako postavi pitanje - tvoje je da odgovoriš službenom licu, nije ovo Beverly Hills da odbijaš pričati bez svjedoka i neka sranja prosipaš, dobro poznatim Bosanskim (narodnim) jezikom komuniciraj i nikada nećeš proći gore nego što si trebao, eventualno se možeš čak i izvući.

Stvarno mi je žao što ti se to desilo, vjerujem da ni ti nisi imao loše namjere ali oni su se očigledno već opekli na slične stavove tvom te se morali na vrijeme ograditi od bilo kakvih eventualnih neslaganja stavova.
Šteta Bogami al šta sad, život ide dalje. Na tebi je opet da odlučiš kako ćeš dalje postupati, ne kažem da od 500 KM trebaš tek tako odustati ali ne mogu ti lagati da sam optimista ako odeš na sud.

Potpis. I kod mene je isto. Nikada nisam bio maltretiran. Uvijek budem kulturan i smiren te me većinom puste bez kazne. Samo sam 2 puta platio minijaturnu kaznu.

p.s. Ponekad vozim kao hajvan

Imam brata kojem su auta i brza vožnja zadnja stvar u životu pa uvijek nayebe od policije. Uvijek počne s raspravom koja završi loše po njega i njegov novčanik.

Sve u svemu, priznavanje greške i kulturno ponašanje u 99,99% slučajeva bolje prolazi od raspravljanja i mangupisanja!
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

Par puta sam bio suvozač mangupima. Policija ga zaustavi zbog pojasa ili svijetala on im počne priču:"Znaš ti ko sam ja? Samo piši, ima ko će derat....itd.

Takvi su većinu vremena bez vozačke;)
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

@ibizasa @zela
moje ponasanje sa policijom je veoma kulturno kad sam kriv priznam da sam kriv i imam milion uplacenih kazni cesto se izvucem ili sa blazom kaznom ili na lijep razgovor ne kaznjen

ali isto tako nisam mogao pustiti na njihovo neprimjerno ponasanje kao oni su autoritet a ja balavac i ja trebam da sutim i spustim glavu NIKAD NECU
ja znam da to ispade kao da sam ja se pravio pametan jbg samo djevojka i ja znamo otprilike kako je bilo
da je ljudski oni su se trebali izvinuti a ne hinjski nesto kao da zarvsi na tome
ja kad pogrijesim izvinem se ljudski je pogrijesiti
jbg preduhitrili su me ogradili se i sta sad ja trebam platiti 500KM zato sto su me napravili levatom i ponizili????
dajte ljudi...

izgleda da kod nas najbolje prolazi
http://www.youtube.com/watch?v=PH0vsRPAWCg
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

ja znam da tu kaznu nebi platio nema teorije, posebno ako je tako kako pricas...ganjali bi se do 2012 a tad je smak svijeta :)
prijatelj mi je dobio spor protiv milicije na sudu tako da imas sanse ako imas argumenata ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top