Kazna 500KM (pomoc zalba) ZAVRSENO str9

Kazna 500KM (pomoc zalba) ZAVRSENO str9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

Kakva su to ovlastenja nije mi jasno postali su i sudije :icon_mad:
Nije to u redu nikako Nema sanse da oni sude nekome bez prekrsajnog opstinskog sudije
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

Jel mozes postavit ovdje Obrazlozenje kazne, po kojem si clanku i stavki kaznjen, jer ne vidim logiku za nepostivanje sluzbenog lica dobit kaznu od 500km... Za pojas ti je mogao pisat kaznu od 30km, Clan 239 stav 2...
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

ovo da ce ti ponistit kaznu drot to nema sasnse!
nego se svakako zali (odneses nalog u sud i cekaj poziv) na sudu povedi svjedoka i tu kaznu os 40 KM jer si nju prihvatio i reci zasto mi odmah niste pisali 500 KM ako sam bio bezobrazan a imena svakako smijes da trazis pogotovo ako nema znacke... ako te dobiju na sudu opet imas pravo zalbe 8 dana e onda fino nekog advokata da ti slozi zalbu... sto se tice sudski troskova meni je doslo 100 KM zadnji put
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

evo ovako da pojasnim malo
u toku dok su pisali kaznu htio mi je pisati dodatno i pojas, i malo sam raspravljao, kao nisam bas pogrijesio u tom je onaj njegov kolega "vrisnuo" izasao iz auta i poceo dizati ton, ja sam samo rekao " molim vas nakon sto napisete kaznu ja cu prihvatiti odgovornost ali vi cete mi dati vasa imena, on je onda "nemoj prijetiti..." i ja sjednem u svoj auto
u tom prilazi policajac koji je pisao kaznu "evo dali prihvatate odgovornost" "da" potpisite, "mislim da smo bili fer pisali smo vam samo 40KM, nema potrebe da idemo dalje" ja potpisem i "molim vas vasa imena" i on mi dao imena i kaze "nemojte da ide dalje" JA:"to je moja dobra volja ocul ja sta povlaciti"
e sad ja mislim da su oni onda sjeli u auto i napisali ovo za vrijedjanje kao da bi se ogradili ili sta vec nezz...

arminnn je napisao(la):
ovo da ce ti ponistit kaznu drot to nema sasnse!
nego se svakako zali (odneses nalog u sud i cekaj poziv) na sudu povedi svjedoka i tu kaznu os 40 KM jer si nju prihvatio i reci zasto mi odmah niste pisali 500 KM ako sam bio bezobrazan a imena svakako smijes da trazis pogotovo ako nema znacke... ako te dobiju na sudu opet imas pravo zalbe 8 dana e onda fino nekog advokata da ti slozi zalbu... sto se tice sudski troskova meni je doslo 100 KM zadnji put

da i ja kontam tako, zasto mi nisu napisali odma i trazili da popisem!
nije ima znacku!


ErRoR je napisao(la):
Jel mozes postavit ovdje Obrazlozenje kazne, po kojem si clanku i stavki kaznjen, jer ne vidim logiku za nepostivanje sluzbenog lica dobit kaznu od 500km... Za pojas ti je mogao pisat kaznu od 30km, Clan 239 stav 2...

JRiM clan 8 st 5 tacka E
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

Clan 8 nema veze sa kaznama i nepostivanjem sluzbenog lica, ne znam sta su oni tebi napisali, al po mome znanju to nema veze sa vezom...
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

ErRoR je napisao(la):
Clan 8 nema veze sa kaznama i nepostivanjem sluzbenog lica, ne znam sta su oni tebi napisali, al po mome znanju to nema veze sa vezom...

tako pise svrakopis jbg
cini mi se "prekrsajima protiv JRIM" čl 8 st 5 tacka E
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

ja sam iso na sud jednom bas sam ovdje na forum stavljo moj razlog i to je bilo radi 40km koje nisam htio platiti i dobio sam na sudu nista nisam platio...ispricacu ti moju situaciju parkiro na prosirenje u nedjaricima gdje se hamburgeri jedu i gdje svi parkiraju normalno...dodje drot nakon 5 minuta i trazi dokumente pise kaznu 3 auta tu on samo meni.bla bla svadjo se snjim govori plati hamburgere oprosteno meni jos gore reko sad pisi sta hoces i on napise kaznu ja potpisem sudski...uzme slika auto gdje stajalo ali da se nista drugo nevidi samo auto...ja fino slikam sve da su bila upaljena sve 4 itd stavim flasu vode(kao da mi se auto pokvarilo sto su potvrdile 2 osobe koje su bile samnom) ispred auta i slikam naravno sve sa datumom i vrijeme da se nemisli da je namjesteno....i slikam jos 3 auta koja su tu bila...elem ejs sutradan nadjem 2 patrole kako su tu parkirane i jedu ljudi i slikam i njih i usput nadjem 10 svjedoka koji su potrvdili da su mi trazili pare...mislim da su cak ta 2 drota suspendovana znam da su me moliti da povucem optuznicu jer sam ja kasnije tuzio njih za maltretiranje....uglavnom povuko sam i ja sve i kad sam registrovo auto nedavno kazna ko da nije postojala nikad... idi preko suda slobodno ba i mene je bilo prvi put strah odsad uvijek nijednu kaznu vise neplacam sve preko suda potpisujem
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

xzone je napisao(la):
ja sam iso na sud jednom bas sam ovdje na forum stavljo moj razlog i to je bilo radi 40km koje nisam htio platiti i dobio sam na sudu nista nisam platio...ispricacu ti moju situaciju parkiro na prosirenje u nedjaricima gdje se hamburgeri jedu i gdje svi parkiraju normalno...dodje drot nakon 5 minuta i trazi dokumente pise kaznu 3 auta tu on samo meni.bla bla svadjo se snjim govori plati hamburgere oprosteno meni jos gore reko sad pisi sta hoces i on napise kaznu ja potpisem sudski...uzme slika auto gdje stajalo ali da se nista drugo nevidi samo auto...ja fino slikam sve da su bila upaljena sve 4 itd stavim flasu vode(kao da mi se auto pokvarilo sto su potvrdile 2 osobe koje su bile samnom) ispred auta i slikam naravno sve sa datumom i vrijeme da se nemisli da je namjesteno....i slikam jos 3 auta koja su tu bila...elem ejs sutradan nadjem 2 patrole kako su tu parkirane i jedu ljudi i slikam i njih i usput nadjem 10 svjedoka koji su potrvdili da su mi trazili pare...mislim da su cak ta 2 drota suspendovana znam da su me moliti da povucem optuznicu jer sam ja kasnije tuzio njih za maltretiranje....uglavnom povuko sam i ja sve i kad sam registrovo auto nedavno kazna ko da nije postojala nikad... idi preko suda slobodno ba i mene je bilo prvi put strah odsad uvijek nijednu kaznu vise neplacam sve preko suda potpisujem





hvala drug,
ti si imao dosta dokaza i pametno si postupio, jbg ja nemam svjedoka, osim djevojku
jedino da se kunem :icon_biggrin:
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

ma drug, ne moze ti biti 500km, pa nisi nikog udario :S
ako bas nista ne mogne, trazi smanjenje kazne, ako si student ili sta vec vadi se na to...
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

kod ovakvih stvari nemas drugog izbora nego kod kakvog advokata na razgovor jer 500 stoja je 500 stoja...
a i ovaj clan koji si naveo nema veze sa saobracajem ili vrijedjanjem sluzbenog lica..
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

Nemojte bezveze lupati kada neznate.
Tu kaznu sto su ti napisali je sigurno Javni red i mir,vrijedjanje sluzbenog lica i slicno.
Ta kazna moze da bude u rasponu od 400KM do 1500KM.
Ako se ustanovi na sudu da si kriv,sudija ti moze i povecati kaznu sto je rijetkost osim ako nisi bio bezobrazan na sudu,ali ce ti na tih 500KM dodati jos 100KM sudskih troskova. I na tu odluku se mozes zaliti,ali onda ce ti vjerovatno sudski troskovi biti jos veci ako ne dokazes svoju nevinost.
Upravu je noke kada kaze da oni trebaju dokazati da si ti kriv,teorijski,ali na sudu je sve drugacije,svede se na to da ti dokazujes da si nevin.
Na sudu ce ti 99% biti bar jedan od tih policajaca. Ako imas volje moze se sve to istjerati,ali treba ti bar duplo vise svjedoka od njih dvojice,znaci bar neka 4 svjedoka,sa dobro uskladjenim pricama.

Ovo ti govorim iz licnog iskustva. Moja preporuka je ili da zaboravis sve i platis 500KM ili da odes nekom advokatu i posavjetujes se dobro.
 
Početnik
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

niksa je napisao(la):
Kakva su to ovlastenja nije mi jasno postali su i sudije :icon_mad:
Nije to u redu nikako Nema sanse da oni sude nekome bez prekrsajnog opstinskog sudije


ne razumijem ni ja to nikako

covjek je potpisao za 40km, to uredu

ali kako ce mu presuditi 500km tek tako, bez da ga je iko pozvao, saslusao, zar je to uopce moguce

to itekako treba ganjati
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

Ja stoke, ne znam ja se nebi pomirio sa tom kaznom!Ganjaj neke veze, posavjetuj se sa nekim!
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

ako ti daju sluzbeni nalog na licu mjesta koji glasi na kaznu od 4o km onda oni ne mogu poslati postom drugu kaznu...to nije po zakonu...i mozes slobodno uloziti zalbu. e sada,ako ti na licu mjesta nisu napisali tih 40km nego ti rekli da ce ti poslati postom,onda je to vec druga stvar,i nazalost,mogu napisati sta hoce...
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

Policija smrdi kao veliki kontejner
njihova je politika u dzep cener
ako nemas cener onda nemoj bit levat
daj nasoj dragoj policiji barem petak :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top