Kazna 500KM (pomoc zalba) ZAVRSENO str9

Kazna 500KM (pomoc zalba) ZAVRSENO str9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pitanje za sve koji znaju sta treba, kako treba,
u prosli cetvrtak zaustavi me policija za nepropisno skretanje
ok tamo vamo neam ni pojas
i nakon malo rasprave normalne
pocnu dizati ton na mene kao sta ja znam nemoj da mi oni pokazum, balavac itd
i nakon njihovog nastupa ja fino kazem "molim vas napisite mi to sto ste trebali i ja cu potpisati, poslije toga cete mi dati svoje podatke"
oni, dizu ton "kao jel ti to prijetis hoces sad da te vodimo u policiju..."
ja svoje odem u auto i sjednem cekam kaznu
u tom dolazi jedan od njih eto kao "pisali smo ti samo 40KM mislim da je fer od nas ali da ne ide dalje"
i kad sam prihvatio odgovornost zatrazio sam imena
u tom on "mislim da nema potrebe da idemo dalje, kao mi smo ispali fer..."

da bi meni jutros dosla kazna od 500KM navodno za vrijedjanje "da su jadnim, da cu ja njih smjeniti, da cu ja njima pokazati, ...." lazi tonu
imam jednog svjedoka
imal fajde sta dalje???
 
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

slabo jbg ne znam mozda i ima, ali kad znas da si kriv sto si se uopste raspravljao ;)
 
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

drug, iz licnog iskustva (jer sam htio isto raditi, tuziti bla bla, haos u stanici napravio) savjetujem nemoj, jer na zalost samo ces ti najebati.....

svezace ti sudske troskove, a da ih pobijes i sa svjedokom nece uroditi plodom, korumpiran sistem u PM, kako god okrenes mozes samo ti najebati ako nemas kakve veze, ako imas ganjaj da se to stopira i ponisti (moguce je i ovo, samo jaka veza), nadji se s njima i objasni situaciju, ako su fer ponistice, reci ja vas nisam tuzio niti namjeravao, a nakon ovoga reci cu razmisliti ako ne poniste, probaj baciti koju suplju kao kako imas snimljen razgovor da si snimao telefonom ili slicno.....

uglavnom gledaj da kako ta kazna ode u "zaborav", inace na sudu si donji, a i bez suda si opet donji, ali za 500KM.....

znam kako ti je, ali na zalost je tako u nasoj drzavi,,,,,, sve najbolje u daljem razrjesavanju.,....
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

Jedino da se ganjas po sudu pod uslovom da poznajes sudiju koji ti moze umanjiti kaznu Od koje PU ti je uplatnica stigla tako brzo Ako su ti pisali morali su ti uruciti uplatnicu za prekrsaj na licu mjesta sa svojim podacima Nije normalo kako su se uskurcili u zadnje vrijeme :icon_mad:
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

niksa je napisao(la):
Jedino da se ganjas po sudu pod uslovom da poznajes sudiju koji ti moze umanjiti kaznu Od koje PU ti je uplatnica stigla tako brzo Ako su ti pisali morali su ti uruciti uplatnicu za prekrsaj na licu mjesta sa svojim podacima Nije normalo kako su se uskurcili u zadnje vrijeme :icon_mad:

Ne!
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

zen_3dom je napisao(la):
drug, iz licnog iskustva (jer sam htio isto raditi, tuziti bla bla, haos u stanici napravio) savjetujem nemoj, jer na zalost samo ces ti najebati.....

svezace ti sudske troskove, a da ih pobijes i sa svjedokom nece uroditi plodom, korumpiran sistem u PM, kako god okrenes mozes samo ti najebati ako nemas kakve veze, ako imas ganjaj da se to stopira i ponisti (moguce je i ovo, samo jaka veza), nadji se s njima i objasni situaciju, ako su fer ponistice, reci ja vas nisam tuzio niti namjeravao, a nakon ovoga reci cu razmisliti ako ne poniste, probaj baciti koju suplju kao kako imas snimljen razgovor da si snimao telefonom ili slicno.....

uglavnom gledaj da kako ta kazna ode u "zaborav", inace na sudu si donji, a i bez suda si opet donji, ali za 500KM.....

znam kako ti je, ali na zalost je tako u nasoj drzavi,,,,,, sve najbolje u daljem razrjesavanju.,....

brate ja placam sve kazne kad sam kriv, imam milion uplatnica, i nijednu neuplacenu kaznu osim zadnje
zasto mi nisu urucili tu fol za vrijedjanje??
mislim nidje veze nije tacno nijedan dio sto su napisali osim da sam im trazio imena zbog njihovog ponasanja i stava (seljackog)
nije rasprava bila uopste ja sam pokusao objasniti
mislim bzvz je platiti 500KM za nesto za sto nisam kriv!
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

ZELA GTI je napisao(la):
niksa je napisao(la):
Jedino da se ganjas po sudu pod uslovom da poznajes sudiju koji ti moze umanjiti kaznu Od koje PU ti je uplatnica stigla tako brzo Ako su ti pisali morali su ti uruciti uplatnicu za prekrsaj na licu mjesta sa svojim podacima Nije normalo kako su se uskurcili u zadnje vrijeme :icon_mad:

Ne!

Obrazlozi
 

JD.

Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

s1ck je napisao(la):
pitanje za sve koji znaju sta treba, kako treba,
u prosli cetvrtak zaustavi me policija za nepropisno skretanje
ok tamo vamo neam ni pojas
i nakon malo rasprave normalne
pocnu dizati ton na mene kao sta ja znam nemoj da mi oni pokazum, balavac itd
i nakon njihovog nastupa ja fino kazem "molim vas napisite mi to sto ste trebali i ja cu potpisati, poslije toga cete mi dati svoje podatke"
oni, dizu ton "kao jel ti to prijetis hoces sad da te vodimo u policiju..."
ja svoje odem u auto i sjednem cekam kaznu
u tom dolazi jedan od njih eto kao "pisali smo ti samo 40KM mislim da je fer od nas ali da ne ide dalje"
i kad sam prihvatio odgovornost zatrazio sam imena
u tom on "mislim da nema potrebe da idemo dalje, kao mi smo ispali fer..."

da bi meni jutros dosla kazna od 500KM navodno za vrijedjanje "da su jadnim, da cu ja njih smjeniti, da cu ja njima pokazati, ...." lazi tonu
imam jednog svjedoka
imal fajde sta dalje???


za tih 40 KM nemozes se zaliti jer si prihvatio odgovornost

za tih 500 se svakako mozes zaliti, imas fino na nalogu ti pise sve, posalji jednu kopiju naloga na sud, i oni ce te pozvati na sudsko odlucivanje. ako imas svjedoke nista te ne kosta probati...

p.s. to sto si trazio njihova imena,pise ti na nalogu ime i prezime policajca koji te je kaznio
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

niksa je napisao(la):
Jedino da se ganjas po sudu pod uslovom da poznajes sudiju koji ti moze umanjiti kaznu Od koje PU ti je uplatnica stigla tako brzo Ako su ti pisali morali su ti uruciti uplatnicu za prekrsaj na licu mjesta sa svojim podacima Nije normalo kako su se uskurcili u zadnje vrijeme :icon_mad:

ne poznajem sudiju, sumnjam da imam koga,
ok sve da su oni meni na licu mjesta pisali kaznu nego nakon sto su rekli da su ispali fer, pa im valjda krivo bilo sto sam ja i dalje trazio imena pa nalagali ovo ono
pa ponda poslali kaznu,
 
Legend
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

Ganjaj se na sudu.
to je sve sto ti mogu reci
posto oni nemaju dokaze, da si se derao na njih (snimak ili nesto slicno)
moze se oborit kazna
povedi svjedoka, njega moras imati obavezno ako hoces da nesto uradis..
sve ono sto su naveli, moraju imati dokaz
ako nemas neku kaznu, slicnu toj..
fino pricas kako si iz kulurne porodice, da nemas istih/slicnih prekrsaja
da si im fino rekao da ti napisu sta treba, da su ti rekli da ce napisati kaznu od 40 i da je doslo sta je doslo..

ja ni u ludilu se nebih pomirio sa tom kaznom..

znas sta ce im biti izvlakusa citavo vrijeme (jer ce i taj drot glupi dovest svog debilnog kolegu sigurno) da on tebe licno ne poznaje, da nema razloga da ti pise prekrsaj koji nisi pocinio bla bla bla.. ista stvar se meni desila..

znaci moras se uvlacit sudinici u guzicu (ili sudiji ko bude) znaci sve fino, kulturno, argumentvano, moras spremit dobru zalbu (posavjetuj se sa advokatom ili nekim ko studira pravo) da ti slozi finu zalbu, skontaj sta ces pricait, usaglasi se sa svjedokom, i pobit ces ih ;)
 
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

mozda zato ako ga proglase krivim, 99 % hoce, sto ce jos platit i troskove suda
 
Legend
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

btw : u startu, ti si nevin, on mora dokazat da si ih vrijedjao, i sta je vec napisao u nalogu, tako da on to mora dokazati, ti ne moras ;)
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

JD. je napisao(la):
s1ck je napisao(la):
pitanje za sve koji znaju sta treba, kako treba,
u prosli cetvrtak zaustavi me policija za nepropisno skretanje
ok tamo vamo neam ni pojas
i nakon malo rasprave normalne
pocnu dizati ton na mene kao sta ja znam nemoj da mi oni pokazum, balavac itd
i nakon njihovog nastupa ja fino kazem "molim vas napisite mi to sto ste trebali i ja cu potpisati, poslije toga cete mi dati svoje podatke"
oni, dizu ton "kao jel ti to prijetis hoces sad da te vodimo u policiju..."
ja svoje odem u auto i sjednem cekam kaznu
u tom dolazi jedan od njih eto kao "pisali smo ti samo 40KM mislim da je fer od nas ali da ne ide dalje"
i kad sam prihvatio odgovornost zatrazio sam imena
u tom on "mislim da nema potrebe da idemo dalje, kao mi smo ispali fer..."

da bi meni jutros dosla kazna od 500KM navodno za vrijedjanje "da su jadnim, da cu ja njih smjeniti, da cu ja njima pokazati, ...." lazi tonu
imam jednog svjedoka
imal fajde sta dalje???


za tih 40 KM nemozes se zaliti jer si prihvatio odgovornost

za tih 500 se svakako mozes zaliti, imas fino na nalogu ti pise sve, posalji jednu kopiju naloga na sud, i oni ce te pozvati na sudsko odlucivanje. ako imas svjedoke nista te ne kosta probati...

p.s. to sto si trazio njihova imena,pise ti na nalogu ime i prezime policajca koji te je kaznio

prihvatio sam ja odgovornost za tu i platio je sve je ok, nakon sto sam potpisao samo mi se ulizivali kulturno kao da ostane na tome, da ja ne idem dalje i ja fino rekao na meni je ocul ja sta za njihovo ponasanje povuci! i kad sam otisao fino, lijepo, oni su tad vjerovatno da se ograde napisali to i te lazi i poslali!
 
Član
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

sa rogatim se ne vrijedi bosti...

dva drota na sudu su uvijek u pravu :(
 
Početnik
RE: Kazna 500KM (pomoc zalba)

s1ck je napisao(la):
pitanje za sve koji znaju sta treba, kako treba,
u prosli cetvrtak zaustavi me policija za nepropisno skretanje
ok tamo vamo neam ni pojas
i nakon malo rasprave normalne
pocnu dizati ton na mene kao sta ja znam nemoj da mi oni pokazum, balavac
itd

Ovaj dio mi nije jasan...nakon normalne rasprave poceli dizat ton???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top